Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

Úspechy ocenených športovcov okresu Prievidza

V Zlatej sále Bojnického zámku nedávno vyhlasovali

K podujatiu sa ešte raz vraciame s tým, že vám priblížime úspechy ocenených v štyroch kategóriach – v kat. dospelých, mládeže, trénerov a kolektívov. Najúspešnejším športovcom v kat. dospelých sa stal Vladimír Idranyi, do TOP 5 boli ďalej zaradení: Juraj Dušička, Marián Grman, Radoslav Rus a Jana Števková. Najúspešnejšou športovkyňou z radov mládeže sa stala Ivana Kmeťová, ďalej boli ocenení: Jaroslav Bahníček, Ľubomír Hagara ml., Filip Škrteľ a Martin Urbanovský. Za najúspešnejšie kolektívy boli vyhlásené – v kat. mládeže kadetky BK palimpex Prievidza a v kat. dospelých Vodní pólisti NCHZ Nováky. Najúspešnejším trénerom mládeže sa stal Ján Pavlák a seniorov Ladislav Idranyi st.

Kategória dospelých

Kickboxer VLADIMÍR IDRANYI zo ŠK Kickbox Indranyi Prievidza získal v roku 2003 3. miesto na majstrovstvách sveta, stal sa vicemajstrom Európy, majstrom Slovenska a víťazom slovenského pohára. Všetky tieto úspechy získal v kategórii full contact do 81 kg.

Hokejista JURAJ DUŠIČKA z MŠHK Prievidza bol vlani vysokoškolským reprezentantom Slovenska v ľadovom hokeji. S našou reprezentáciou skončil na zimnej univerziáde v Taliansku na 2. mieste.

Vodný pólista MARIÁN GRMAN z TJ NCHZ Nováky je kapitánom družstva, ktoré získalo deviaty titul majstra Slovenskej republiky a zároveň sa stalo víťazom slovenského pohára v roku 2003.

Rýchlostný kanoista RADOSLAV RUS z KRK DAK Kiaba Nováky sa už niekoľko rokov pravidelne objavuje na vyhlasovaní najúspešnejších športovcov. V roku 2003 si vybojoval bronzovú medailu na majstrovstvách Európy v maratóne v kategórii C-1 v Poľsku, na majstrovstvách sveta v spomínanej kategórií skončil štvrtý. Okrem toho sa umiestnil na 1. a 2. priečke vo svetovom pohári a získal titul majstra Slovenska.

Cyklistka JANA ŠTEVKOVÁ z CK KPN Real Prievidza si v uplynulom roku vybojovala 1. miesto na majstrovstvách Slovenska v časovke jednotlivkýň na ceste a prvenstvo dosiahla aj v disciplíne cross-country. Je reprezentantkou Slovenskej republiky a má splnené nominačné kritéria pre tohtoročné Olympijské hry 2004 v Aténach.

Kategória mládeže

Rýchlostná kanoistka IVANA KMEŤOVÁ z KRK DAK Kiaba Nováky skončila na majstrovstvách sveta juniorov na 6. mieste v kategórii K-1. Ďalej získala v K-1 juniorský titul majsterky Slovenska a v kategórii žien ďalšie tri zlaté medaily.

Zápasník JAROSLAV BAHNÍČEK zo ZK Baník Prievidza si vlani vybojoval 1. miesto na majstrovstvách Slovenska juniorov vo voľnom a v grécko-rímskom štýle, na republikovom šampionáte mužov získal titul majstra Slovenska v grécko-rímskom štýle a 2. miesto vo voľnom štýle.

Rýchlostný kanoista ĽUBOMÍR HAGARA ml. z KRK DAK Kiaba Nováky skončil na majstrovstvách sveta juniorov v kategórii C-1 desiaty. Na majstrovstvách Slovenska juniorov v C-1 obsadil šesťkrát 1. miesto a získal aj prvenstvo v Slovenskom pohári.

Šípkar FILIP ŠKRTEĽ z Mamutíka Handlová sa stal v roku 2003 juniorským majstrom Európy do 16 rokov v elektronických šípkach a majstrom Slovenska vo svojej vekovej kategórii.

Atlét MARTIN URBANOVSKÝ z AK Baník Prievidza bol medzi ocenenými už po štvrtýkrát. Vlani si vybojoval 4 razy prvenstvo na majstrovstvách Slovenska. Zlaté medialy získal v behu na 3000 m v hale, v lesnom behu, triatlone a v behu do vrchu. Ďalej skončil druhý na majstrovstvách Slovenska mužov v hale na 3000 m, tretí na M-SR mužov v triatlone, štrnásty na majstrovstvách sveta v behu do vrchu a dvadsiatyštvrtý na svetovom šampionáte v duatlone. Je držiteľom ceny a členom klubu Fair-play.

Kategória družstiev

Basketbalové družstvo KADETIEK BK PALIMPEX Prievidza sa vlano stali majsterkami Slovenskej republiky keď triumfovali na záverečnom turnaji v Banskej Bystrici.

VODNÍ PÓLISTI NCHZ Nováky sa už po deviatykrát stali majstrami Slovenskej republiky a opätovne získali prvenstvo v slovenskom pohári.

Kategória trénerov

JÁN PAVLÁK je trénerom kadetiek BK Palimpex Prievidza. Svoje zverenkyne priviedol až na najvyšší stupeň v rámci Slovenska čím družstvo obhájilo prvenstvo z predchádzajúceho roka.

LADISLAV IDRANYI st. z ŠK Kickbox Idranyi získal v roku 2003 so svojimi zverencami 6-krát 1. miesto, 10 ráz druhú priečku a 8-krát 3. miesto v slovenskom pohári, ďalej 1. miesto, 5 razy 2. priečku a 2-krát 3. miesto na majstrovstvách Slovenska. Na majstrovstvách Európy získal jeho zverenec titul vicemajstra Európy a na majstrovstvách sveta bronzovú medailu. Branislav BUCÁK

Text k foto: Ocenení športovci v kategórii mládeže, zľava: Ivana Kmeťová, Jaroslav Bahníček (cenu prevzal zápasník Jozef Švajlenka), Ľubomír Hagara ml., Filip Škrteľ a Martin Urbanovský. Snímka: buc