Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Handlovčania odohrali dramatické zápasy

Basketbalová extraliga

V priebehu uplynulého týždňa odohrali Handlovčania dva zápasy. Oba mali dramatický priebeh, no rozlišné rozuzlenie. Z Levíc si odviezli dva body, v domácom súboji tesne podľahli lídrovi súťaže. Prievidžania sa v sobotu predstavili v Košiciach. Už prvý polčas rozhodol o víťazovi súboja.

O 1. – 6. miesto

4. kolo: Levice – Baník Handlová 77:86 (34:46), Orešanský 19, Lovík 18, Kucsa 9 – Štefánik 29 (7 trojok), Miloševič 27, Smačko 15, Golian 9, Kopunecz 6. TH: 21/12 – 26/18. F: 25 – 21, trojky: 5 – 12. Pred 800 divákmi rozhodovali Pavelka a Ženiš.

Začiatok dramatického zápasu v Leviciach sa odohrával podľa známe úslovia každý chvíľku ťahá pílku. Úvod vyšiel lepšie baníkom, ktorí viedli 5:0. Domáci potom sériou 11 bodov otočili skóre zápasu vo svoj prospech. Handlovčania však nezložili zbrane a ešte do konca prvej časti si opäť vybojovali vedenie (17:15). Chlieb sa lámal v poslednej päťminútovke prvého polčasu, počas ktorej si hostia vybudovali 12 bodový náskok. Domáci síce po zmene strán znížili na päťbodový rozdiel (47:52), no bližšie ich už baníci nepustili. V závere si úspešným premieňaním šestkových pokusov s prehľadom udržali svoj náskok.

5. kolo: Baník Handlová – Lučenec 82:85 (40:40), Štefánik 20, Miloševič 17, Golian a Morávek po 16, Smačko 12, Jonas 1 – Kovačevič 26, Madaj 20, Suja 13. TH: 28/17 – 26/18, F: 23:31, trojky: 9 – 9. Pred 1200 divákmi rozhodovali Sudek a Pipíška.

Handlovčania mali lídrovi súťaže čo oplácať, veď Lučenec bol jediným tímom, ktorý v základnej časti pokoril baníkov v domácom prostredí. V prvej desaťminútovke mali mierne navrch hostia, do druhej desaťminútovky vstupovali so štvorbodovým náskokom. (19:15). V jej polovici dosiahli Handlovčania 8-bodovú sériu, po ktorej viedli 30:27. Následne však sedembodovou šnúrou hostia otočili vývoj zápasu opäť vo svoj prospech. Do veľkej prestávky stihli Handlovčania vyrovnať a začínalo sa odznova. V tretej štvrtine si vybudoval Lučenec šesťbodový náskok. Líder súťaže si bodový odstup dokázal udržať až do dramatického záveru. Baníci sa v záverečnej desaťminútovke viackrát pokúsili zlikvidovať náskok, no na ich body zväčša odpovedal Kovačevič košom či výbornou prihrávkou do „jasnej“ pozície. V poslednej minúte viedol Lučenec už o 7 bodov (83:76), napriek tomu domáci zdramatizovali stretnutie. V posledných sekundách dokonca mohli vyrovnať, no Miloševič sa namiesto streľby rozhodol prihrať. Lopta z jeho rúk však „nenašla“ spoluhráča a skončila mimo ihriska...

O 7. – 10. miesto

3. kolo: Košice – BC Prievidza 78:67 (48:31), Svitek 24, Bučák 21, Žlebčík 14 – Jovanovič 19, Bulík 18, Simonides 7. TH: 29/26 – 16/12, F: 17 – 25, trojky: 2 – 3. Pred 1000 divákmi rozhodovali Hrabuvčin a Hlinka.

Prievidžanov vyšiel úvod stretnutia, viedli 7:4, neskôr 15:10. Za stavu 16:14 v ich prospech domáci zaznamenali sériu dvanástich bodov a otočili vývoj zápasu. Od 17. min (38:26) Košičania „potiahli“ ďalšiu desaťbodovú šnúru a razom viedli o 22 bodov (48:26). V druhom vyrovnanom polčase baníci zapli na vyššie obrátky a ukrajovali z náskoku Košičanov. V závere im však už na zvrat nezostalo dostatok času.

7. Inter 21 11 10 1596:1572 32

8. Košice 21 10 11 1619:1603 31

9. Žilina 21 5 16 1532:1797 26

10. Prievidza 21 4 17 1493:1770 25

V sobotu o 17. h privítajú Handlovčania Nitru, Prievidžania majú voľno. Branislav BUCÁK