Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita

Naši šípkari na viacerých frontoch

Ďuriš prelomil smolu Súťaž jednotlivcov v elektronických šípkach v prievidzskom okrese pokračovala ďalšími troma kolami. V 32. kole,

Ďuriš prelomil smolu
Súťaž jednotlivcov v elektronických šípkach v prievidzskom okrese pokračovala ďalšími troma kolami. V 32. kole, odohranom v HK Bare v Prievidzi. získali medailové priečky hráči majstrovského Mamutíka Handlová. Prvé víťazstvo v sezóne si vybojoval Norbert Ďuriš, ktorý vo finále porazil Filipa Škrteľa. Tretí bol Peter Kotlár, štvrtý Karol Krkoška z Alkáčov Handlová. V 33. kole, ktoré sa hralo v Mamutíku v Handlovej zvíťazil Filip Škrteľ, ktorý si vo finále poradil s výborne hrajúcim Rudolfom Lukáňom z Antys-Majáka Prievidza. Bronz si pripísal na svoje konto Peter Kotlár. V 34. kole odohranom v HK Bare v Prievidzi vyhral Karol Krkoška z Alkáčov Handlová pred Rudolfom Lukáňom. Tretie miesto si „vyhádzal“ hráč DC Kondor Bojnice Martin Geschwandtner.

Štefánik víťazom regionálky
V Slávii v Bojniciach sa nedávno konal tretí záverečný tohtosezónny regionálny turnaj v elektronických šípkach v našom okrese pod názvom REGIÓN DART CUP OPEN. Turnaj sa stal korisťou domáceho hráča DC Kondor Bojnice Jaroslava Štefánika. Ten si odniesol domov víťazný tanier po veľmi ťažkom boji, keď vo finále porazil Petra Kotlára z Mamutíka Handlová. Bronz po výbornom výkone patril hráčovi DC V. I. P. Prievidza Norbertovi Pekárovi. V 59-člennom celosezónnom rebríčku jednotlivcov figuruje stále na prvom mieste hráč Mamutíka Handlová Filip Škrteľ s 7748 bodmi. Druhú priečku si drží hráč Alkáčov Handlová Karol Krkoška s 7061 bodmi. Bronzový je kapitán DC Kondor Bojnice Tomáš Kiaba s 5951 bodmi. Štvrtá pozícia naďalej patrí Rudolfovi Lukáňovi z Antys-Majáka Prievidza s 5739 bodmi. Na piate miesto sa vyhupol hráč Mamutíka Handlová Peter Kotlár s 5443 bodmi .

Škteľ v prvej lige
Celoslovenské turnaje v šípkach pokračovali záverečnými dvoma MASTERami a TOPkou.
MASTER STRED v Brezne bol plný prekvapení na úkor favoritov. O najväčšie sa postaral Filip Škrteľ, ktorý nielenže turnaj vyhral, ale vo finále si poradil s niekoľkonásobným i aktuálnym majstrom Slovenska Petrom Martinom zo Zvolena dvakrát 3:1 na legy. Výborne si počínal aj Jaroslav Štefánik, ktorý v kvalitnej konkurencii obsadil 5. až 6.miesto.

MASTER STRED vo Zvolenskej Slatine sa už našim šípkarom nevydaril. Najlepšie z našich skončil Filip Škrteľ na 13. –16. mieste.
Posledný turnaj sezóny na Slovensku TOP SLOVAKIA DART CUP sa odohral v peknom prostredí rekreačného strediska Púšť pri Prievidzi. V mužskej súťaži sa predstavilo 53 hráčov, z nich bolo 14 z nášho okresu. Z nich si opäť najlepšie počínal úradujúci juniorský majster Európy Filip Škrteľ, keď obsadil konečné 13.-16.miesto. Toto umiestnenie ho stálo vedúce postavenie v rebríčku Slovenskej šípkarskej federácie - 2. ligy mužov, keď ho o 90 bodov predbehol víťaz TOPky Anton Vrábel ml. z Košíc. Nemalo to ale vplyv na to, že po prvýkrát v histórii bude mať náš okres v nadchádzajúcej sezóne hráča medzi 32 najlepšími šípkarmi Slovenska v 1.l ige mužov.

Na záver pridávame konečné poradie našich hráčov v prvej päťdesiatke: 2. Filip Škrteľ, 18. Norbert Ďuriš, 22. Peter Kotlár (všetci Mamutík Handlová), 28. Karol Krkoška (Alkáči Handlová), 34.Vojtech Škrteľ, 44. Peter Zedek (obaja Mamutík Handlová). – mš -