Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Pochopili, že môžu hrať vyššiu súťaž

Nedávno sme písali o úspechu prievidzských volejbalistov, ktorým sa podarilo postúpiť z II. regionálnej súťaže do I. celoštátnej ligy.

Hráči TJ Stavbár potvrdili dobrú formu už v dlhodobej súťaži, keď sa stali víťazmi II. ligy STRED. Vybojovali si tým účasť v baráži, z ktorej víťaz postupoval do vyššej súťaže. V nej po domácich výhrach 3:1 a 3:0 zdolali TJ Slavoj Spišskú Belú aj na jej palubovke 3:2 a v tábore Prievidžanov prepukla radosť z postupu do I. ligy, do ktorej sa vrátili po dvoch rokoch. O skončenej sezóne sme sa porozprávali s trénerom TJ Stavbár Prievidza Jozefom Ugróczym.
*Pán tréner, kde hľadať základ vášho úspechu?

V našom družstve sa postupne vykryštalizoval dobrý a zohraný kolektív. Už v odvetnej časti II. ligy skupiny Stred podávali moji zverenci vyrovnané výkony a postupne sa prepracovali na čelo tabuľky. V domácich súbojoch s najväčšími súpermi ako Banská Bystrica či Zvolen nezaváhali a v ďalšom priebehu súťaže si už prvenstvo nenechali vziať. V kvalifikácii s víťazom II. ligy skupiny Východ som veril, že šancu na postup už z rúk nepustíme.

*Spišská Belá mala vo svojich radoch niekoľko skúsených volejbalistov, napriek tomu ste im nedovolili uhrať ani jedno víťazstvo...
Výhodou pre nás bolo, že sme baráž začínali dvomi súbojmi v domácom prostredí. Chlapci sa chytili, podali dobré výkony. Súpera predčili v podaní i v útoku. Spišiaci boli trochu lepší v hre v poli, no moji zverenci im viac ako jediný set nedovolili uhrať. V Spišskej Belej nám tak stačilo za určitých okolností získať jediný set. Trochu som sa obával toho, že pocítime neúčasť nášho najlepšieho smečiara Vrtiela, no výborne zahrali blokári Králik s Kušnierom a nahrávač Poliak. Vyhrali sme hneď druhý set, čím sme poriadne naštrbili sebavedomie Spišiakov. Počas sezóny sa v jednotlivých zápasoch nie všetkým chlapcom darilo, no vždy niekto dokázal potiahnuť kolektív. Príkladom toho bol i štvrtý set zápasu v Spišskej Belej, kedy sa, ako sa hovorí, lámal chlieb. Za stavu 18:18 išiel podávať Miroslav Halaška, ktorý dovtedy podával priemerné výkony. Predviedol niekoľko výborných podaní, vrátane dvoch es a razom sme viedli 23:18. Zápas sme už vo víťaznej eufórii dotiahli do úspešného konca.

*V minulej sezóne ste tiež hrali v baráži, no nestačili ste na Magnezit Revúcu. Tento rok ste rozhodujúce zápasy zvládli na výbornú. V čom bol hlavný rozdiel oproti vlaňajšku?
Chlapci boli oproti minulej sezóne herne i psychicky vyzretejší, pochopili, že môžu hrať vyššiu súťaž ako len regionálnu. Postup bol od začiatku sezóny ich hlavnou motiváciou. Chlapci hrali nielen nadšene, ale aj z chuti trénovali a tak bola radosť s družstvom pracovať. Mali natrénované, čo bol veľký predpoklad, že zápasy môžu technicky a takticky zvládnuť, čo sa nakoniec aj potvrdilo.

*Miroslav a Juraj Halaškovci sú vysokoškoláci študujúci mimo Prievidze, Muráň a Kušnier taktiež úspešne zvládli prijímacie skúšky na vysokých školách. Navyše Králik odišiel za prácou do Bratislavy. Podarí sa vám vôbec udržať káder pre budúcu sezónu?
Verím, že áno. Otáznik visí zatiaľ len nad Kušnierom, ktorý odchádza do Košíc. Pravdepodobne bude za nás nastupovať iba v zápasoch na východe republiky. Králik by mal popri práci trénovať v Bratislave a cez víkendy by mal naďalej hrávať za Prievidzu. Podobné to bude aj pri ostatných spomínaných hráčoch. V závere týždňa by mali s nami trénovať a cez víkendy aj hrávať v majstrovských zápasoch.

*Plánujete pred začiatkom súťaže vystužiť káder niektorými bývalými skúsenými volejbalistami Prievidze?
Uvidíme, čo prinesie čas. Nebránim sa tejto myšlienke, niektorí bývalí hráči by boli pre mužstvo iste prínosom. Veď zo skúsenejších hráčov máme v kolektíve len Romana Zorvana, čo je veľmi málo. Každého vyzretého hráča do družstva zoberieme.

1. Dráma na Košovskej ceste: Výtržníci brutálne zbili muža a zapálili kanceláriu 3 033
  2. Polícia dostala hlásenie, v centre Prievidze hľadali bombu 2 867
  3. Polícia pátra po Michalovi z Prievidze 2 854
  4. V okrese Prievidza sa zbiehajú policajti. Vieme, kedy budú na vodičov číhať 2 196
  5. Ťažba uhlia v Cigli končí. Prídu baníci o prácu? 1 258
  6. Na zápas tretej ligy nastúpil päťdesiatnik. Nemám problém chytať ani proti Slovanu, odkazuje 978
  7. Posun v dráme na Košovskej: Polícia začala trestné stíhanie na neznámeho páchateľa 954
  8. Vedenie Novák chce novú polikliniku. Protinávrh lekárov zmietli zo stola 637
  9. Tesná prehra futbalistov Prievidze, vrásky trénerovi narobilo zranenie brankára 347