Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Dramatický záver v Zlatých Moravciach

1. kolo: FC ViOn Zlaté Moravce – HFK Prievidza 2:2 (1:0), 30. Hesek, 90+. Piaček – 80. a 89. Černák, 1250, Kačenga.

II. futbalová liga

ViOn: Brezina – Dudáš, Greguška, Štucika, Pavlenda, Piaček, Hesek, Ondrejka, Tomana, Zárecký, Kaňa, str: Mankovecký. HFK: Figura – Pánis, Mikuláš, Mečiar, Drahno (57. Čertík), Černák, Jakuš (75. Líška), Oršula, Richter, Boháčik, Poliaček.
Nováčik druhej ligy sa Hornonitranov nezľakol a v prvom polčase hral s nimi vyrovnanú partiu. Prvú šancu v zápase mal síce Prievidžan Černák, ktorý strelou z 20 m vyskúšal pozornosť Brezinu, no vedenia sa ujali domáci. Kaňa v 30. min zacentroval z ľavej strany a Hesek z 10 m prestrelil všetko čo mu stálo v ceste - 1:0. V 35. min mohlo byť vyrovnané, no hlavička Oršulu po centri Drahna neskončila v bráne. Na druhej strane rýchlonohý Pavlenda z dobrej pozície minul Figurovu bránu.

V druhom polčase prvý pohrozil domáci Piaček, no Figura sa nenechal zaskočiť. O 15 min neskôr chýbali nabiehajúcemu Poliačekovi centimetre, aby z 5 m usmernil loptu do siete po Pánisovom centri. V 67. min mal dobrú príležitosť domáci Zárecký, Figura jeho strelu reflexívne vyrazil. Prievidžania v nasledujúcich minútach postupne stupňovali tlak a vytvárali si šance ako na bežiacom páse. V 68. min Černák prestrelil bránu, o minútu neskôr Richter hlavičkoval do žrde. V 71. min nedokázal Čertík po skrumáži dopraviť loptu do siete a Poliačekovu strelu o 8 min neskôr Brezina reflexívne vyrazil. Hornonitrania sa dočkali v 80. min, kedy Černák po ďalšej skrumáži v 16-tke korunoval ich snahu vyrovnávajúcim gólom. Hostia nepoľavili, v nasledujúcich minútach dobré šance nepremenili Boháčik a Mečiar. Potom, v 89. min, sa opäť zaskvel aktívny Černák, keď dostal hostí nádhernou strelou z 20 min do vedenia. Radosť Hornonitranov však netrvala dlho, v nadstavenom čase po sporne nariadenom rohovom kope nevykryli priestor v 16-tke a Piaček tvrdou strelou vyrovnal.

Jozef Cifrík, asistent trénera HFK Prievidza: „Prvý polčas bol vyrovnaný, domáci veľmi dobre bránili a mi sme sa nevedeli presadzovať v útočnej činnosti. V druhom polčase sme si vytvorili tlak na súperovu bránu, no nepremenili sme viacero vyložených šancí. Vzhľadom na priebeh druhej 45-minútovky sme si zaslúžili tri body.“

Ostatné výsledky: Rapid – Lapáš 1:1, D. Streda – Šaľa 1:0, Podbrezová – Báč 2:1, Ličartovce – Trebišov 4:0, Slovan – Michalovce 1:0, Nitra – Senec 4:1, Kremnička – Prešov 1:0.