Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Debutanti prekvapili i potešili trénera

V Prešove sa konalo prvé kolo slovenského pohára v kickboxe súťažnej sezóny 2004/05. ŠK Kickbox Idranyi pôvodne na podujatie nominoval 18 borcov, no pre zranenia, choroby, pracovné či študijné povinnosti sa tento počet scvrkol na „chudobných“ osem kickbox

erov. Tí sa však prezentovali veľmi dobrými výkonmi a dovedna obsadili šesť medailových priečok. V light-contacte dorastu nad 71 kg si prvenstvo vybojoval Tomáš Píš, vo full-contacte nad 91 kg zasa vyhral Michal Šimko. Druhí skončili v light-contacte dorastu Matej Značko a vo full-contacte do 67 kg Anton Keszeghy. Tretie priečky získali Michal Šimko v light-contacte nad 91 kg a František Idranyi v light-contacte do 86 kg. Blízko k medailovým miestam mali Dušan Lauko (full-contact do 64 kg) a Peter Bezuška (light-contact do 75 kg), ktorí skončili vo svojich kategóriach zhodne štvrtí. Do semifinálových bojov sa z Prievidžanov neprebojoval jedine David Haberajter (light-contact do 67 kg). Nie však pre pokles výkonnosti, ale pre nepríjemné zranenie. To utrpel už v prvom zápase a tak sa musel s turnajom predčasne rozlúčiť.

Ladislav Idranyi st., tréner ŠK Kickbox Idranyi, bol s výsledkami svojich zverencov nadmieru spokojný: „Napriek tomu, že ostrieľaní borci z nášho klubu v Prešove chýbali, získali sme šesť medailových umiestnení. V tomto zmysle milo prekvapili najmä debutanti – Šimko, Keszeghy, a František Idranyi. Michal Šimko mal vo finále za súpera skúseného kickboxera, ktorý už len svojou 215 centimetrovou postavou budí značný rešpekt. Michal sa ho nezľakol, ,utancoval ho´ a výborný výkon v ringu zakončil v treťom kole ťažkým hákom, po ktorom súper padol k zemi. Anton Keszeghy mal vo svojej hmotnostnej kategórii viacero výborných kickboxerov. O to prekvapujúcejšie boli jeho jednoznačné víťazstvá na ceste do finále. V ňom sa však musel po 20 sekundách pre zranenie vzdať. Úspechom je aj tretie miesto Františka Idranyiho s prihliadnutím na to, že trénuje ani nie pol roka. Tento chlapec má potenciál, môže z neho vyrásť výborný kickboxer.“

Našich kickboxerov čakajú na domácej scéne v tejto sezóne ďalšie štyri kolá slovenského pohára a po nich majstrovstvá Slovenska S akými ambíciami sa na týchto podujatiach predstavia? „Dúfam, že už na najbližšie kolo slovenského pohára pocestujeme v hojnejšom počte. Prial by som si, aby naši skúsení borci potvrdili dosiahnutými výsledkami svoje postavenie v rámci Slovenska. A čo sa týka nových kickboxerov, tí aby minimálne zopakovali získané umiestnenia z prvého kola a neustále výkonnostne rástli. Bol by som rád, keby čo najviac prievidzských kickboxerov skončilo v hodnotení slovenského pohára vo svojich kategóriách do štvrtého miesta a mohli tak zabojovať o medaily na republikovom šampionáte v závere sezóny,“ dodal Ladislav Idranyi st.