Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita

Play-off začala Prievidza výborne, vedie v sérii 1:0

Volejbalisti Prievidze odštartovali boj o medaily tím najlepším spôsobom.

(Zdroj: archív - TASR)

PRIEVIDZA. V domácom dueli pokorili myjavský Spartak jasne 3:0 a v sérii vedú 1:0.

EXTRALIGA

Play-off, 1. zápas:

VK Prievidza - TJ Spartak Myjava 3:0 (17, 14, 22)

(v sérii 1:0)
Zápas trval: 72 minút. Rozhodovali: D. Daruľa a A. Yurlov
Prievidza: Szczerbaniuk 5, Strugar 2, A. Patúc 9, Grant 11, Sequeira 18, Javorčík 9, libero Mattson (Sorokinš 3, Jančura 0, Šimko 0, Kudra 0). Tréner: R. Nemec.
Myjava: Konc 5, Tarabus 6, Katona 14, Ihnát 5, Durec 6, Hauer 6, libero Ochodnický (Pokopec 2, Adamík 0, Valo 0). Tréner: Ľ. Šalata.

Od začiatku zápasu nenechali domáci nič na náhodu a za veľkej podpory domácich fanúšikov vyhrávali 10:5 a technický oddychový čas bol za stavu 12:8. Prievidza si celý set kontrolovala a nedovolila súperovi sa priblížiť na viac ako štyri body. Set nakoniec vyhrali na sedemnásť. Druhý set bol v podobnom duchu, keď sa hostia držali do 5:5. Od tohto stavu ale domáci urobili štvorbodovú šnúru a odtrhli sa na 9:6 a hneď ďalšiu trojbodovú na 12:6. Tento pohodlný náskok ešte zveľaďovali a vyhrali nakoniec o jedenásť bodov 25:14. Posledný set bol najvyrovnanejší. Hostia zo začiatku vyhrávali 7:5, ale domáci sa rýchlo otrepali a rázom vyhrávali 10:8. Hostia sa nevzdávali a ťahali sa bod po bode vo vyrovnanom stave. Za stavu 13:13 Prievidžania urobili tri úspešné obrany a razom vyhrávali 16:13. Tento náskok si držali až do koncovky. Tam síce za stavu 24:19 na chvíľu poľavili a dovolili súperovi dotiahnuť sa na dva body, ale oddychový čas trénera Nemca domácim prospel a vzápätí zápas ukončili.

Povedali po zápase:

Richard Nemec, tréner Prievidze: „Bol to koncentrovaný výkon od prvej lopty. Čo mi urobilo veľkú radosť, že chalani nepoľavili z koncentrácie ani keď vyhrávali o veľa bodov a výkon gradoval. Zvládli sme prvý úvodný play-off zápas veľmi dobre. Chalanom gratulujem, ale ide sa ďalej a treba pokračovať v takomto koncentrovanom výkone a pripraviť sa na ďalší zápas. Ďakujem aj divákom za skvelú atmosféru.“

Ľuboslav Šalata, tréner Myjavy: „Mali sme predstavu ako budeme hrať, ale s takou úspešnosťou v útoku a s množstvom chýb sme nemali nárok na iný výsledok. Výkon Prievidze bol koncentrovaný a vo všetkých činnostiach bol súper lepším tímom. Možno len v treťom sete sme čiastočne zdramatizovali priebeh, ale na takúto Prievidzu to nemohlo stačiť.“

Ostatné zápasy: VK KDS Šport Košice - VK Spartak UJS Komárno 3:1 (v sérii 1:0), VK MIRAD PU Prešov - TJ Slávia Svidník 3:0 (v sérii 1:0)