OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky (+FOTO)

Cez víkend sa naplno hrali Majstrovstvá oblasti a I. trieda.

Koš - Iskra Nováky.Koš - Iskra Nováky. (Zdroj: Ľubomír Šesták)

Nitrianske Pravno - Veľké Bielice 1:2 (0:1)

GÓLY: 60. Kaman – 31. Jakubík, 75. Súlovský

ROZHODOVAL: Pánis, 50 divákov

NITR. PRAVNO: Štálnik – Čičmanec, Hancko, Kaman, Češek (79. Pavlíček), Valentín, Haluš, Galus, Vetrák (62. Dekan), Luščák, Jamrich

V prvom polčase mali viac z hry hostia, ktorí si vypracovali tri dobré šance a jednu aj premenili. Do jednej príležitosti sa dostali takisto aj domáci, no tá gólom neskončila, a tak sa do kabín odchádzalo za stavu 0:1. Po zmene strán sa futbalisti Nitrianskeho Pravna osmelili, zatlačili na súpera a hrali agresívnejšie, čo prinieslo v 60. min. aj vyrovnanie z kopačky Kamana. Ku koncu zápasu sa Veľké Bielice sústredili najmä na defenzívu, z ktorej vyrážali do rýchlych brejkov a v 75. min. im aj jeden vyšiel, keď vedenie na ich stranu strhol Súlovský. V závere domáci dobíjali bránu hostí, snažili sa o vyrovnanie, no vytúžený gól neprišiel. Všetky body tak v tomto stretnutí brali hostia.

MARIÁN VALENTÍN

Dolné Vestenice – Dežerice 3:1 (2:0)

GÓLY: 4. Masarovič, 43. Hrošovský, 73. Kermiet – 71. Benca (11m)

ROZHODOVAL: Kusý, 100 divákov

D. VESTENICE: Matejovič – Miko (90. Havránek), Kermiet, Masarovič, Jurkovič, Bruška (62. Bakoš), Malina, Hrošovský, Krivosudský, Šamko (67. Kolenčík), Tadial

Priaznivé počasie sa tomuto zápasu síce vyhlo, no na výkone oboch mužstiev sa to vôbec neodrazilo. Ba naopak, diváci boli svedkami pekného útočného futbalu. A už v 4. min. sa domáci tešili z gólu. Po rohovom kope sa presadil Michal Masarovič. Hostia takmer odpovedali o tri minúty neskôr. Ich pokus z vnútra šestnástky opečiatkoval len tyčku domácej brány. Po tomto vydýchnutí domáci hráči prevzali iniciatívu a boli viac nebezpečnejší. Skvelú príležitosť navýšiť ich vedenie mal Mário Šamko. Ten svoj únik zakončil lobom ponad brankára, ktorý ale loptu jemne stlmil takým spôsobom že skončila tesne vedľa brány. To čo sa jemu nepodarilo, dokázal Miroslav Hrošovský dve minúty pred koncom prvého polčasu. Priamy kop z hranice šestnástky zahral jemne ponad múr a rozvlnil tak sieť za Kopčanom. Do druhého polčasu hostia prestriedali s cieľom otočiť vývoj zápasu. Určite to prinieslo oživenie ich hry. Zápas sa viac prelieval zo strany na stranu, keďže sa ani jedno mužstvo nestiahlo do obranného bloku. V 71. min. odpískal hlavný rozhodca pokutový kop pre hostí. Loptu si zobral Peter Benca a znížil stav stretnutia. Rozhodujúci moment zápasu ale prišiel už o dve minúty. Narastajúcu prevahu Dežeríc zrazil gólom na 3:1 domáci stopér Pavol Kermiet. Zvyšnú časť zápasu už Dolné Vestenice ukontrolovali.

SAMUEL ĎURIŠ

Kolačno – Div. Nová Ves 5:2 (2:0)

GÓLY: 5., 72. Duchovič, 35. Čangel, 68. Mokoš, 84. Pastierik – 85., 90. Štrbák

ROZHODOVAL: Bolfa, 100 divákov

D. N. VES: Pös – Uhlár, Koššo, Sobota (79. Talian), Jankeje, Vavro, Hagara, Lupták, Štrbák, Šimurda, Kaňa

Domáci mali výborný vstup do zápasu a už v 5. min. sa ujali vedenia. Aj po góle boli domáci aktívnejší a v závere prvého polčasu pridali i druhý gól. V druhom polčase domáci boli futbalovejší a po pekných akciách strelili ďalšie tri góly. Za rozhodnutého stavu domáci poľavili, čo hostia šikovným Štrbákom využili na skorigovanie stavu. Víťazstvo domácich je plne zaslúžene.

Rud. Lehota - Malá Hradná nehrali

Stretnutie je odložené pre nespôsobilý terén

Lehota pod Vt. – Sebedražie 1:1 (0:1)

GÓLY: 46. Chrenko – 36. Hurtiš

ROZHODOVAL: Grznár, 150 divákov

LEHOTA POD VT.: Jurenka – Chrenko, Jankula, Benko, Hubočan, Frank, Bobok, Kráľ, Lučan, Benčat, Michalík (60. Šimko)

SEBEDRAŽIE: Varhaník – Mokrý, Kolodzej, Brindza, Švolík, Hurtiš, Oboňa (77. Macháč), Píš, Ondráš, Búry, Parízek

Hostia zo Sebedražia začali od začiatku domácich vysoko napádať, čo im spôsobilo problém. Ten však postupne rozohnali a v 11. min. po centri Mihálika zakončoval Frank. V 19. min. hostia po ľavej strane tiež len pohrozili. V 29. min. po Hubočanovom centri Chrenko napálil do bočnej siete. V 34. min. po centri Franka Benčat hlavou neumiestnil loptu do siete. V 36. min. po chybe v strede domácej zálohy sa hostia ujali vedenia Hurtišom. V 39. min. Mihálik spoza šestnástky trafil tesne vedľa. V druhom polčase domáci od začiatku pritlačili hostí, v 46. min. Chrenko vyrovnal na 1:1. V 58. min. po centri Chrenka trafil Benčat do náručia Varholíka. V 65. min. po rohu Kolodzej trafil brvno domácej brány a odvtedy bolo na ihrisku až do konca zápasu len jedno mužstvo. Ani jedna z domácich šancí však už do konca zápasu premenená nebola. Hostia sa tak radovali zo šťastného bodu.

VILIAM ŠKRÍBA

Nitr. Sučany - Malá Čausa 6:0 (3:0)

GÓLY: 4., 34. Čičmanec, 24., 82. Sluka, 74. Kaňa, 80. Miklaš

ROZHODOVAL: Adamkovič, 100 divákov

NITR. SUČANY: Petrišák – Sluka, Pánis (56. Haluš), Čertek (46. M. Miklaš st.), Mihálik, Halaška (39. Vlnka), M. Fodor (60. B. Fodor), M. Miklaš ml., Petráš, Čičmanec, Kaňa

MALÁ ČAUSA: Dolog – Zuzelka, Mir. Krško, Múčka, P. Kollár, Richter, Kovalčík, Mich. Krško, J. Kollár, Chlpek, Kramár

Na kvalitne pripravenom trávniku sa domáci od začiatku pustili do svojho súpera a výsledkom bolo šesť vsietených gólov. Oslabení hostia sa snažili, ale tentokrát to na viac nestačilo. Domáci tak potešili svojich fanúšikov a keďže sa netlačia za postupom, tak si užívajú pohodu v kabíne.

MAREK MIKLÁŠ

Kamenec pod Vt. – Nitr. Rudno 0:2 (0:1)

GÓLY: 32. Kuric, 90. Bárta

ROZHODOVAL: Ficel, 150 divákov

KAMENEC POD VT.: Jánoška – Lukáč, Kováčik, Ďurta, Ciminga (67. Plachý), Hrehuš (83. Ma. Nechala), Mi. Nechala, Sluka, Pisár, Gabriel, Šimo (60. Remiš)

NITR. RUDNO: Divéky – M. Kohút, Šimka, Cibulka, Chudý, Ja. Kohút, Kuric, Ju. Kohút (85. Hlinka), Drobec, Bárta, Harag (70. Škraban)

Na rozmočenom teréne sa hral futbal bez veľkej futbalovej krásy. Hostia mali viac z hry a zaslúžene viedli už od prvej polovice zápasu 0:1. V druhom polčase pohrozili ešte niekoľkými veľmi nebezpečnými gólovými šancami, ale šťastena domáce mužstvo podržala. Záverečný zúfalý pokus o vyrovnanie už v nadstavenom čase pri zahrávaní rohového kopu s prázdnou domácou bránkou sa Kamenčancom nevyplatil a inkasovali ešte jeden záverečný gól.

MILOŠ BARTOLEN

Skačany – FC Baník HN Handlová 3:0 (2:0)

GÓLY: 4. Maroš Ďuriš, 13. Matúš Ďuriš, 68. Žovinec

FC BANÍK: Kováčik – Uríček, Bublák, Bugár (46. Maruška), Rendek (76. Záruba), Má. Smidka, Kečkeš, Ma. Smidka, Valach (67. Kozárik), Piroška (71. Brzáč), Bilčík

O osude zápasu rozhodla prakticky úvodná 13-minútovka, kedy domáci išli Ďurišom do dvojgólového vedenia. V ďalších minútach si domáci udržiavali sľubný náskok, ktorý ešte v druhom polčase prikrášlili jedným gólom. Domáci mali v zápase navrch, hosťom sa smerom dopredu vôbec kombinačne nedarilo, a tak Skačany zaslúžene vyhrali.

ROZHODOVAL: Čulaga, 40 divákov

OSLANY: Mucha – Hric (83. Koryťák), Sagan, Štálnik, Gaži, Oršula, Ferjanc, Baláška, Richter, Košian, Oršula (65. Bartoš)

CHREN.-BRUSNO: Jakubík – Lekár, Šalátek, De Abreu, Gilan, Malárik, Zbiňovec (90. Žibek), T. Ďurdina (72. Kvostka), R. Ďurdina, Krausko (27. E. Vojtko), I. Vojtko (90. Dudík)

V Oslanoch sa hral prvý jarný zápas za stáleho dažďa a pod novým vedením, pretože po jeseni sa starý výbor kompletne vzdal činnosti. Pred zápasom si priaznivci minútou ticha pripomenuli zosnulého bývalého oslianskeho futbalistu a činovníka prievidzského športu – Ladislava Gelačáka. Stretnutie malo slabú úroveň a skončilo sa šťastným víťazstvom hostí, keď gól zaznamenal v 16. min. Zbiňovec, ktorý využil chybu domácej obrany. Domáci sa snažili vyrovnať skóre, dobré šance si vypracovali Košian, Baláška a Richard Oršula, no tie zostali nevyužité. Po prestávke volej Gažiho, skoro päťdesiatročného hráča, si pýtal vyrovnanie, ale lopta tesne minula bránu hostí. Hosťujúci brankár podal veľmi dobrý výkon a najmä v závere stretnutia vychytal pre hostí tri body. Posledných desať minút sa hralo v šestnástke hostí, z priamych a rohových kopov mali domáci dostatok príležitostí, ale v úvodnom jarnom zápas im nebolo súdené skórovať. Dokonca, v posledných minútach domáci gólman Mucha chytil vyloženú šancu hosťujúceho útočníka z piatich krokov.

DUŠAN BALÁŽ

Čereňany – Pravenec 0:4 (0:0)

GÓLY: 67. Jánoška, 75., 80., 89. Valach

ROZHODOVAL: Zaťko, 50 divákov

ČEREŇANY: Mališka – Hvojník (73. Hanus), Mihálik, Pavlov, Pečeň, Bodnár, L. Holdoš (61. Mikula), Martin Holdoš, Milan Holdoš, Cifrík, Kučerka

PRAVENEC: Krč – Bobocký (81. Hudek), Krč, Oškrobaný, Drexler, Čiscoň, Jánoška (84. Krč), Mendel, Lalúch, Uhliar (69. Valach), Mihalička

V Čereňanoch sa hralo na veľmi ťažkom teréne. Hostia boli futbalovejší, no domáci bojovali a v prvom polčase tlaku úspešne odolávali. V druhom dejstve však strelil Pravenec gól, ktorý hráčov nakopol a v závere hostia upravili až na 0:4. Výsledok je vzhľadom na bojovnosť pre domácich krutý.

LUKÁŠ HOLDOŠ

Malinová – Poruba 2:1 (2:0)

GÓLY: 19. Pekár, 27. Luprich – 85. Kozák

ROZHODOVAL: Guľváš, 250 divákov

MALINOVÁ: M. Bolfík – E. Adamček, J. Bolfík, Mikula, Luprich, Čavojský, Stiffel, Dudáš, Pekár, P. Adamček, Dubec (79. Dlhopolček)

PORUBA: Rybár – Mi. Čavojský (73. Gaman), Lacko, A. Škultéty (46. Šnirc), Ma. Čavojský, Rusnok, Valach, Mihálka (86. Vondra), K. Škultéty (89. Oboňa), Kozák, Burza

V susedskom derby zápase v Malinovej sa predstavilo mužstvo z Poruby, ktoré začalo hrať behavý futbal s poctivým bránením. Domáci sa dostali do dvoch šancí, ktoré nepremenili, až v nasledujúcej prvý gól vsietil Pekár. Druhý gól pridal krásnou strelou do šibenice Michal Luprich, a tak sa aj prvý polčas skončil. V druhom dejstve hostia otvorili hru, pritlačili domácich. Domáci boli zatlačení do obrany, v čom ich podržal aj výborný brankár Bolfík. Hostia z tlaku vsietili gól na 2:1 a v 90. min. mali možnosť penalty, ktorú nepremenili. Diváci videli bojovný a zaujímavý zápas.

JOZEF DLHOPOLČEK

Koš - Iskra Nováky 5:4 (1:1)

GÓLY: 45., 58. Bobok, 53., 78. Baláž, 90. Beka – 25., 66. Krutý, 69. Gramantík, 90. Briatka (11 m)

ROZHODOVAL: Boška, 100 divákov

KOŠ: Beneš – M. Bobok, Weiss, Marko, Ďurina (20. Idranyi, 46. Molnár), Martinák, Baláž, Pažický, A. Bobok (83. Beka), Pipíška (63. Špak), Pieš (83. ČK)

ISKRA: Prokein – Karak, Oršula, Briatka, Vážan, Gramantík, Šnirc (59. Jankula), Plachý, Jurek, Mišeje, Krutý (76. Meluš)

Na ťažkom teréne sa hral zo začiatku vyrovnaný futbal, do ktorého hostia nastúpili v základnej zostave s tromi bývalými hráčmi Koša a ujali sa vedenia 1:0 gólom Krutého. Domáci hrali naďalej svoj bojovný futbal a v posledných sekundách prvého polčasu vyrovnali. V úvode druhého polčasu domáci ovládli hru a ujali sa vedenia 3:1. Favorizovaní hostia sa však nevzdali a po chybách rozhodcov sa im podarilo vyrovnať. Domáci svojou bojovnosťou však zápas nevzdali a po pekných akciách sa im znova podarilo strhnúť vedenie na svoju stranu o dva góly aj po vylúčení kapitála Pieša. Hostia sa zmohli len na skorigovanie výsledku v 90. min. z pokutového kopu. Košania svojou bojovnosťou zaslúžene zvíťazili.

JÁN MJARTAN

Bystričany - Opatovce nad Nitr. 3:2 (1:1)

GÓLY: 45. Grolmus, 63. Slúka, 79. Bielik – 28. Teslík, 74. Mečiar

ROZHODOVAL: Hodas, 230 divákov

BYSTRIČANY: Sokolík – Tóth, Obžera (78. R. Kopál), Kmeť, Zvalo, Mojžiš, Grolmus, Tesarovič, Hrádel, Nechala (64. Bielik), Slúka (88. M. Kopál)

OPATOVCE: Gendiar – Mečiar, Šimurka (46. Lalik), Krčík, Teslík, Hulini, Borko (61. Benko), Petreje, Fitzel (84. Adamec), Hulini, Kohút (46. Kliniec)

V Bystričanoch hostili súpera, ktorý má postupové ambície a keďže Dynamo doma neradno púšťa body, zápas sľuboval zaujímavú zápletku. Do zápasu lepšie vstúpili hostia, keď v prvej dvadsaťminútovke mali viac z hry. Postupom času sa prebrali aj domáci a zápas začal mať zaujímavé parametre. Šance si vytvorili oba tímy, avšak skórovať sa podarilo hosťom v 28. min., keď sa po rohu z bezprostrednej blízkosti presadil Teslík. Domáci do konca polčasu ešte chceli skóre zrovnať a podarilo sa im to v nadstavenom čase, keď po tlaku s chladnou hlavou zakončil najlepší strelec domácich Grolmus. Po zmene strán opäť lepšie do hry vstúpili Opatovce a treba uznať, že pôsobili na lopte istejšie ako domáci celok. Vypracovali si viacero dobrých šancí, po jednej dokonca zvonila tyč dobre chytajúceho brankára Sokolíka. Boli to však domáci, ktorí potvrdili pravidlo nedáš - dostaneš a v 63. min. sa ujali vedenia, keď Slúka zoči-voči brankárovi nezaváhal. Hostia sa snažili o vyrovnanie a to prišlo v 74. min., keď odrazenú loptu po priamom kope upratal zo šestnástky do brány Mečiar. V tomto zápase však Dynamo predviedlo dobrú efektivitu v zakončení a v 79. min. Bielik definitívne naklonil misku váh na stranu domácich. Do konca zápasu dobre hrajúci hostia už nemali dostatok fyzických a asi aj psychických síl na strelenie vyrovnávajúceho zásahu, a tak sa na radosť domácich fanúšikov z víťazstva radovalo Dynamo. Napriek ťažkému terénu sa v Bystričanoch, pred solídnou návštevou, hral kvalitný a zaujímavý duel dvoch popredných tímov súťaže.

FILIP LUKÁČ

Kľačno – Hradec 1:1 (0:1)

GÓLY: 46. Sloboda – 9. Novotný

ROZHODOVAL: Maňuch, 80 divákov

KĽAČNO: Vrábeľ – Mi. Greschner, Strečanský, Kristel, Ma. Greschner, Hanus, Mundier, Sloboda, Sonnemann, P. Greschner

HRADEC: Šnirc – Farkaš, Letavaj, Čičmanec, Krško, Šnirc, Novotný, Kaniansky, J. Briatka, P. Briatka, Mokrý

Na prvé jarné kolo pricestovali do Kľačna futbalisti z Hradca. V posledných súbojoch medzi týmito mužstvami to malo vždy jednoznačný priebeh, hostia mali vždy navrch a jasne vyhrali. Domáci po nevydarenej jeseni musia bojovať o každý bod, a tak išli aj do tohto súboja naplno. Zápas začal vo vlažnom tempe. Mužstvá si šance vypracovali len zriedka. Ako prví sa do šance dostali domáci, ale ju nevyužili. O chvíľu sa do šance dostali aj hostia a využili ju. Ihneď v úvode druhého polčasu sa podarilo domácim vyrovnať. Úspešným strelcom bol Sloboda. Do konca stretnutia si šance vypracovali obe mužstvá, ale nevyužili žiadnu. Hral sa futbal priemernej úrovne, ale divákov určite zaujal.