OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Prinášame tradičný prehľad zo všetkých ihrísk OblFZ Prievidza.

V Bystričanoch sa hral opäť skvelý zápas.V Bystričanoch sa hral opäť skvelý zápas. (Zdroj: Ľubomír Šesták)

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

18. kolo:

FC Baník HN Handlová - Kamenec pod Vt. 0:3 (0:0)

GÓLY: 51., 54., 65. Nechala

ROZHODOVAL: Janík, 100 divákov

FC BANÍK HANDLOVÁ: Kováčik – Bugár, Uríček, Bublák, Šarlej, Mário Smidka, Kečkeš (24. Brzáč), Martin Smidka, Valach, Piroška, Bilčík

KAMENEC POD VT.: Jelínek – Lukáč, Kováčik, Remiš, Ciminga, Hrehuš, Hudec, Sluka, Pisár, Gabriel (79. Marek Nechala), Michal Nechala (84. Plachý)

Na výborne pripravenej hracej ploche hosťujúci futbalisti začali odvážne a jeden z dôležitých momentov stretnutia nastal už v 2. min., keď po prihrávke Sluku prudká strela z 25-tich metrov trafila do tváre domáceho stopéra Kečkeša, ktorý otrasený musel neskôr striedať. Z protiútoku po prihrávke Martina Smidku strieľal Bilčík vedľa pravej žrde hosťujúcej brány. V 6. min. po rýchlej kombinačnej akcii hostí po osi Sluka - Michal Nechala sa v gólovej pozícii nepresadil Gabriel. V 16. min. po kombinácii Bilčík - Piroška Bilčíkov strelecký pokus spoza pokutového územia kryl hosťujúci brankár. V 21. min. opäť hrozia nebezpeční hostia, keď po kombinácii Gabriel - Cimiga hlavička Michala Nechalu končí na spojnici domácej brány. V 27. min. po prihrávke Brzáča strelecký pokus Martina Smidku letel tesne vedľa brány hostí. V nasledujúcich minútach sa hra prelieva z jedného konca ihriska na druhý, bez vážnejšej príležitosti či streleckého pokusu. Úvod druhého polčasu znamenite vyšiel hosťom, keď v 51. min. po autovom vhadzovaní Kováčika a prihrávke Sluku sa v pokutovom území domácich uvoľnil Michal Nechala a krížnou prízemnou strelou otvoril skóre stretnutia - 0:1. Následne sa domácim nezavinene zranil stopér Bublák a otraseným Baníkom priložil ďalší úder Michal Nechala, ktorý využil nekoncentrovanosť domácich v pokutovom území a pohotovou strelou zvnútra pokutového územia upravil stav stretnutia na 0:2. V 65. min. centrovanú loptu hosťujúceho Vladimíra Kováčika vyrazil brankár domácich Anton Kováčik a dôrazný Michal Nechala skompletizoval svoj hetrik a zvýšil stav na 0:3. V 70. min. sólový nájazd pri zlom zahraní ofsajd systému hosťujúcemu Gabrielovi kryl Kováčik. V 77. min. po prihrávke Bilčíka hosťujúca obrana zblokovala strelecký pokus Valacha vo výbornej pozícii na rohový kop. V 79. min. nebezpečný priamy kop Brzača vyrazil hosťujúci brankár Jelínek do bezpečia. V záverečnej desaťminútovke rozumnou hrou hosťujúci futbalisti nepripustili domácich ani k možnosti znížiť stav stretnutia. Víťazstvo hostí za predvedený výkon je úplne zaslúžené, domácim zraneným futbalistom Kečkešovi a Bublákovi želáme skoré uzdravenie.

IGOR BELÁK

Malá Hradná - Dolné Vestenice 1:3 (0:1)

GÓLY: 90. Jakub Varhaník – 36. M. Šamko, 78. M. Krivosudský, 84. J. Malina (11 m)

ROZHODOVAL: Kluka, 100 divákov

D. VESTENICE: Matejovič – Miko (85. Ďuriš), Kermiet, Masarovič, Jurkovič, Bruška (46. Pagáč), Malina, Hrošovský, Krivosudský, Bakoš (77. Kolenčík), Šamko

Domáci pokračujú v nepresvedčivých výsledkoch a najmä v hernom trápení. Ani hostia ale príliš futbalovej krásy neukázali, aspoň však dokázali potrestať chyby domácich zadákov. Víťazstvo hostí je plne zaslúžene.

Nitr. Rudno – Nitr. Sučany 3:3 (0:1)

GÓLY: 56., 61. Kuric, 78. B. Škraban – 38., 82. Čičmanec, 57. A. Vlnka

ROZHODOVAL: Blaháč, 150 divákov

NITR. RUDNO: Divéky – M. Kohút, Šimka, Cibulka, Chudý, Ja. Kohút, Kuric, Ju. Kohút, Drobec, Bárta, M. Škraban (67. B. Škraban)

NITR. SUČANY: Petrišák – Sluka, Pánis (85. Matúš Miklaš), Mihálik, A. Vlnka, L. Vlnka, Fodor, Marek Miklaš, Petráš, Čičmanec, Kaňa

V prvom polčase v obojstranne vyrovnanom zápase a svižnom tempe sa musel zápas početnej kulise páčiť. V 38. min. sa hostia ujali vedenia, keď sa presadil Čičmanec po nedorozumení v domácej obrane. V 56. min. vyrovnal kanonier domácich Kuric. O minútu neskôr sa hostia ujali vedenia po exportnej strele. Po hodine hry vyrovnal po peknej strele druhým gólom Kuric. V 78. min. poslal prvýkrát do vedenia domácich Branislav Škraban. V 82. min. bolo opäť vyrovnané, keď strelil druhý gól Čičmanec. Remíza bola pre obe mužstvá za predvedenú hru spravodlivá.

IVAN KOVÁČIK

Malá Čausa – Nitr. Pravno 1:0 (0:0)

GÓL: 77. Dolog

ROZHODOVAL: Ficel, 100 divákov

MALÁ ČAUSA: Matiaško – Rendek, Mir. Krško, Dolog, Borik, E. Kovalčík (90. Belák), Mich. Krško, Kollár (46. Gregor), Chlpek (71. F. Kovalčík), Zuzelka (46. Richter), Kramár

NITR. PRAVNO: Pročka – Čičmanec, Hancko, Kaman, Jamrich (60. Ferenčík), Češek, Valentín, Haluš, Pavlíček, Dekan (82. Špánik), Galus

Prvý polčas bol vyrovnaný, hralo sa medzi šestnástkami. V druhom dejstve boli domáci lepší, vynikol domáci brankár, ktorý sa do brány vrátil po deviatich rokoch. O osude zápasu rozhodla 77. min., kedy po peknej akcii, keď priamy kop zahral Michal Krško na Borika, ten hlavou posunul loptu do malého vápna, stopér Dolog zblízka prekonal brankára Pročku. V druhom polčase hostia ani nepohrozili. Domáci vyhrali zaslúžene.

DUŠAN CHLPEK

Div. Nová Ves - Lehota pod Vt. 0:2 (0:1)

GÓLY: 16. Benčat, 50. Šnirc

ROZHODOVAL: Varga, 200 divákov

D. N. VES: Pös – Uhlár, Koššo, Jančovič (81. Uhlár), Géczy, Vavro, Hagara (46. Kaňa), Lupták, Štrbák (70. Sobota), Šlabjar (77. Havránek), Šimurda

LEHOTA POD VT.: Jurenka – Chrenko (78. Cipov), Jankula, Benko, Hubočan, Frank (71. Michalík), Šnirc, Kráľ (55. Bobok), Lučan, Benčat, Čepko (84. Belaň)

Mužstvo hostí prišlo dobre pripravené, domácich držalo v prvom polčase v dostatočnej vzdialenosti od svojej brány a ovládalo hru v strede pola. Mužstvo domácich v druhom polčase začalo so zvýšenou aktivitou o zmenu stavu, avšak z brejku inkasovalo druhý gól. Hra v druhom polčase bola vyrovnaná, hostia si víťazstvo ukontrolovali.

RÓBERT ŽEMBER

Sebedražie – Rud. Lehota 1:2 (0:2)

GÓLY: 51. Parízek – 13. Furka, 32. Cebák

ROZHODOVAL: Grznár, 250 divákov

SEBEDRAŽIE: Varhaník – Morký, Kolodzej, Brindza, Švolík, Hurtiš, Oboňa, Píš, Ondráš, Búry (46. Habalčík), Parízek

RUD. LEHOTA: Samardžia – Balucha, M. Belanec, A. Belanec (88. R. Petráš), Pánis, Cebák, P. Petráš, Šimo, Caňo, Furka, Harag (71. Blaho)

Po prvom polčase zaslúžene viedli hostia. V druhom dejstve sa domáci snažili, ale nevyužili šance, a tak hostia stav ubránili.

ROZHODOVAL: Boško, 50 divákov

CHREN.-BRUSNO: Jakubík – Lekár, Šalátek, De Abreu, Gilan, Malárik, Zbiňovec (89. Haneš), Trgiňa, Ďurdina, E. Vojtko (79. Vojtko), Dudík

KĽAČNO: Vrábeľ – Michal Greschner, Oprendek, Kristel, Martin Greschner, P. Hanus, A. Hanus, Mundier, Sloboda, Sonnemann, Pavel Greschner

V prvom polčase mali hostia územnú prevahu, ktorú však nedotiahli do strelenia gólu. Domáci v druhom polčase zmenili systém hry, čo sa prejavilo hneď v úvodných minútach, kedy dali dva góly a do konca potom len kontrolovali situáciu.

BLAŽEJ ĽAHKÝ

Hradec - Opatovce nad Nitrou 1:1 (0:1)

GÓLY: 53. Briatka – 7. Kohút

HRADEC: Šnirc – Farkaš, Letavaj (89. Laluha), P. Čičmanec st., Krško, Šnirc, Novotný, Kaniansky, Briatka, P. Čičmanec ml. (45. Briatka), Mokrý

OPATOVCE NAD NITR.: Čičmanec – Lalik, Šimurka, Krčik, Teslík, Meliško (84. Šimurka), Borko, Petreje, Fitzel, Kohút, Klinec (60. Hollý)

V prvom polčase videli diváci vyrovnaný futbal. Po zmene strán mali viac šancí domáci, no využili len jednu. Remíza je spravodlivá a spokojné s ňou boli oba tábory.

JOZEF JAŠKO

Iskra Nováky – Malinová 2:1 (1:1)

GÓLY: 4. Mišeje, 84. Hajnovič – 45. Pekár

ROZHODOVAL: Čulaga, 40 divákov

ISKRA: Prokein – Karak (58. Vážan), Stankovský, Briatka, Žiak (46. Jurek), Gramantík, Mišeje, Mikloš (75. Šnirc), Krutý (79. Plachý), Hajnovič, Oršula

MALINOVÁ: Bolfík (31. ČK) – Adamček, Dubec, Mikula, Luprich, Čavojský, Stiffel, M. Dudáš (86. Maťaš), Pekár, Adamček, J. Dudáš

Diváci v Novákoch videli kvalitný zápas, ktorý mal skvelú úroveň a nechýbali mu ani emócie. Od prvej minúty sa hralo obojstranne vo výbornom hernom tempe, ktoré bolo na túto súťaž až príliš vysoké. Oba celky predviedli svoju kvalitu, či už po taktickej, rýchlostnej alebo kombinačnej stránke. Na ihrisku vôbec nebolo vidieť, že sa stretli tímy z rôznych pólov tabuľky. Od úvodu išli domáci za cieľom získať tri body, kolmými prihrávkami a po zbiehaní do strán sa dostávali aj do šancí. Vedenia sa ujali po veľmi dobrej krídelnej akcii a zbehnutí Gramantíka, ktorý poslal loptu do vnútra šestnástky a Mišeje otvoril skóre. Malinová hrala výborne pozične, po inkasovanom góle zvýšila tempo a chcela vyrovnať. V 31. min. však uvidel červenú kartu po zákroku na Oršulu brankár Bolfík. Novákom to pomohlo, ale po zlom taktickom prevedení a zaváhaní gólmana vyrovnal Pekár – 1:1. Do druhého polčasu išli domáci s cieľom zvíťaziť, pretože nechcú nadviazať na spackanú jeseň. Trochu im však viazla kombinačná hra, pretože strácali ľahké lopty. Hostia aj v desiatich hrali kvalitne a vyzerali veľmi dobre fyzicky. Ich rýchle brejky boli nebezpečné a v určitých momentoch podržal Iskru brankár, ktorý chytil dva čisté góly. Nováky v závere vystupňovali tempo, mali tri až štyri dobré šance, no hráči zakončili nedôrazne. Nakoniec sa domácim však predsa podarilo skórovať po štandardnej situácii. Brankár hostí loptu neudržal a nikým nekrytý Hajnovič spečatil cenné víťazstvo Novák 2:1. V závere boli na ihrisku emócie, no domáci bez väčších problémov dokráčali k cennému triumfu. Pochvalu za výkon si zaslúžia hráči oboch tímov.

MICHAL JAKUBIS

Poruba – Čereňany 2:2 (1:1)

GÓLY: 27. Kozák, 60. Škultéty (11m) – 45. Holdoš, 49. Ďurík

ROZHODOVAL: Boška, 150 divákov

PORUBA: Rybár – Mi. Čavojský (46. Oboňa), Valach, Lacko, Ma. Čavojský, Rusnok, Mihálka (86. F. Čavojský), Škultéty (89. Pieš), Kozák, Šnirc (10. Gaman), Burza

ČEREŇANY: Mališka – Hvojník (75. Hanus), Mihálik, Ďurík (90. Žufovský), Pečeň, Bodnár, L. Holdoš, Ma. Holdoš, Mi. Holdoš, Cifrík, Kučerka (89. Jánošík)

Vyrovnaný zápas, domáci sa ujali vedenia v 27. minúte. Minútu pred koncom prvého polčasu sa hosťom podarilo vyrovnať, keď z polovice strelili do prázdnej brány. Druhý polčas začali hrať domáci s väčším nasadením, ale boli to hostia, ktorí sa ujali vedenia na 2:1. Nakoniec po veľkom tlaku sa Porube podarilo vyrovnať z pokutového kopu. Za zmienku stojí veľa nepremenených šancí domácich, kvôli ktorým stratili dva body. Remíza je spravodlivá.

MIROSLAV GAMAN

Pravenec - Valaská Belá 6:0 (3:0)

GÓLY: 2. Jánoška, 4., 84. Maruniak, 14., 64. Lalúch, 49. Mihalička

ROZHODOVAL: Hodas, 150 divákov

PRAVENEC: J. Krč – Bobocký (60. Hudek), R. Krč (58. Belanský), Oškrobaný, Drexler, Čiscoň, Jánoška, Mendel, Lalúch (68. Majzlan), Maruniak, Mihalička (68. Uhliar)

V. BELÁ: Furka – Pastierovič, Luchava, Kučera, Čičmanec, Podskoč, Dušička, Dolinaj, Chriňak, Pišta, Jurenka

Na výborne pripravenom ihrisku mali domáci raketový štart do zápasu, keď v 2. min. peknou strelou k tyči nedal šancu brankárovi Jánoška. V 4. min. po priamom kope hlavičkou usmernil loptu do brány Maruniak a v 14. min. Lalúch dorazil vyrazenú strelu brankárom. Potom sa hra vyrovnala, domáci kontrolovali priebeh stretnutia a ďalšie šance už dokonca polčasu nedokázali využiť. V druhom polčase domácim opäť vyšiel nástup, v 49. min. Mihalička zvýšil na 4:0. Domáci hrali naďalej pekný kombinačný futbal, výsledkom bolo množstvo šancí, no ujala sa až tá v 64. min., keď Lalúch prestrelil hosťujúceho brankára. V 70. min. mali najväčšiu šancu hostia, keď samostatný únik na bránku hosťujúci hráč Podskoč namieril len do tyče. V 84. min. uzavrel skóre Maruninak, keď sa pohral s hosťujúcou obranou a nedal šancu brankárovi.

MILOŠ BOBOCKÝ

Ráztočno – Oslany 1:1 (0:1)

GÓLY: 60. Petrucha – 2. Volf

ROZHODOVAL: Gajarský, 100 divákov

RÁZTOČNO: Talášek – Ležovič, Vašíček, Drnaj (74. Kaniansky), Škrteľ, Štefka, M. Petrucha, T. Petrucha, Kerata, Šútor (46. Zelenák), Karvaš (87. Holič)

OSLANY: Mucha – Volf (72. Bartoš), Sagan, Štálnik, Gaži, Oršula, Koryťák, Baláška, Richter, Košian, Hudec

Stretnutie začalo opatrne z oboch strán a boli to hostia, ktorí sa v 6. min. ujali vedenia, keď po rohu odrazenú loptu spoza šestnástky dobre trafil Volf - 0:1. V ďalšej časti prvého polčasu si domáci vytvorili niekoľko šancí, ktoré však nedokázali premeniť. Prvý počas bol miestami zbytočne nervózny s veľa nepresnosťami v rozohrávke. V druhom polčase domáci v snahe spraviť niečo s nepriaznivým výsledkom zatlačili hostí na ich polovicu a dobíjali bránku. V 66. min. vyrovnal Petrucha na 1:1, ale viac sa im už nepodarilo. Nakoniec nerozhodný výsledok bol spravodlivý.

IVAN ŠKRTEĽ

Bystričany – Koš 6:0 (2:0)

GÓLY: 15., 49., 64. (11 m), 82. Grolmus, 28., 86. Hrádel

ROZHODOVAL: Janík, 200 divákov

BYSTRIČANY: Sokolík – Tóth, Obžera (64. Lehotkai), Kmeť, Zvalo, Mojžiš (77. Gaži), Grolmus (83. Belica), Tesarovič, Hrádel, Nechala, Kopál (71. Murko)

KOŠ: Beneš – Idranyi, Weiss (80. Cíger), Marko, Perniš (31. Píš), Martinák, Baláž, Pažický, Bobok, Pipíška (61. Glesk), Beka

Po vydarenom úvodnom zápase sezóny sa Dynamo opäť predstavilo pred svojimi fanúšikmi, ktorých chceli hráči znova potešiť. Hostia z Koša sa od začiatku snažili brániť svoje pokutové územie s cieľom odolávať domácej prevahe čo najdlhšie. Avšak dobrá a trpezlivá hra domácich priniesla svoje ovocie už v 15. min., keď Grolmus bombou z tridsiatich metrov vymietol ľavý horný roh hosťujúcej brány. Do polčasu pridalo Dynamo ešte jeden zásah, keď sa po rohovom kope pekne presadil Hrádel. Po zmene strán pokračoval obraz hry, v ktorom domáci drvivým držaním lopty a trpezlivou hrou hľadali cestu k bráne súpera. Dlho sa na ďalší gól nečakalo, keď si Grolmus vychutnal aj brankára a pohodlne do prázdnej brány zvyšoval na 3:0. V 64. min. ten istý hráč zavŕšil hetrik, keď s prehľadom premenil ponúknutý pokutový kop. A nebolo to zo strany najlepšieho kanoniera súťaže všetko, keď mu štvrtý zásah v zápase ako na podnose ponúkol prihrávkou do prázdnej brány Zvalo. Výborný, koncentrovaný výkon Dynama zveľadil svojím druhým gólom Hrádel, keď po hĺbkovej prihrávke nestarnúceho Lehotkaia bez problémov uzavrel na rozdiel dvoch tried. Dynamo v zápase hostí prakticky k ničomu nepustilo a hrou i výsledkom opäť rozradostnili svojich fanúšikov. Bezproblémový výkon predviedla aj mladá rozhodcovská trojica. V Bystričanoch sa znova zišla pekná divácka návšteva a niet sa čo čudovať, keďže domáci hráči nadväzujú na jesennú časť súťaže a dokazujú fanúšikom, že ich zápasy sa rozhodne oplatí navštevovať.