LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Favoriti z Kanianky a Cigľa bodovali tentokrát naplno. Pozrite si tradičný futbalový prehľad.

GÓLY: 35., 68. Kamdem

ROZHODOVAL: Mészáros, 150 divákov

CIGEĽ: Gibas – Ďuriš (81. Kubinec), Orság, Lazár, Medera, Halaška, Š. Zaťko (74. Slaný), Kamdem, Madarász, Katrena, Kotula

PLEVNÍK-DRIENOVÉ: Bednár – Hrubo (79. Minár), Čižmárik, Butko, Zelenák (76. Urík), L. Pajger, A. Buday, Kremeň, P. Pajger, Kušnier, M. Buday

Presne 139 dní čakali fanúšikovia na prvé domáce stretnutie jari, v ktorom v Cigli po prvýkrát v histórii privítali súperov z Považia – z Plevníka-Drienové. Prvé jarné kolo sa na pôde Partizána nekonalo pre nepriazeň počasia, v druhom prehrali Cigľania v Trenčianskej Turnej 1:3, a tak sa doma očakávala akási rehabilitácia za nie príliš vydarený vstup do záverečnej časti ročníka 2016/17. Že sa domáci chceli rehabilitovať ukázali už v 1. min., keď Madarásza vychytal domáci brankár. V 3. a 4. min. nasledovali ďalšie šance domácich, ale bez úspechu. V 6. min. pohrozili aj hostia, ale k strele sa nedostali. Útočný futbal domácich pokračoval aj ďalej, ale na ukazovateli skóre svietili dve nuly aj v 15. minúte. V 16. min. po kope z rohu mohli skóre otvoriť hostia, no súdené im to nebolo. Následné dobré šance spálili zas domáci, a tak sa diváci prvého domáceho jarného gólu nemohli dočkať. Po dvadsiatej minúte sa aj hostia osmelili, no ich útoky končili na dobre organizovanie obrane Partizána, ktorý bol stále útočnejším a aktívnejším mužstvom. Zakričať gól si mohli domáci diváci v 35. min., kedy sa konečne presadil Kamdem a Cigeľ viedol 1:0. V závere polčasu pekne vystrelil Š. Zaťko, brankár bol však proti. A tak prvý polčas skončil chudobným, ale zaslúženým vedením domácich. Aj druhý začali domáci aktívnejšie, v 51. min. Š. Zaťko v dobrej pozícii prestrelil bránku hostí a ani následné šance neskončili v sieti. V 68. min. svoju hernú prevahu pretavili domáci na druhý gól, keď strelcom bol opäť Kamdem – 2:0. V 71. min. pekne hlavičkoval Katrena, stav sa však nemenil. Domáci sa do konca ešte snažili navýšiť konto, no stav 2:0 sa už nezmenil. Partizán si tak zaknihoval prvé domáce jarné víťazstvo. Treba však priznať, že bolo zaslúžené, pretože domáci boli po celý zápas aktívnejší, lepší a len horšie premieňanie šancí ich obralo o výhru vyšším rozdielom.

JÁN ČERNÁK

Podolie – Zem. Kostoľany 5:0 (1:0)

GÓLY: 59., 64. a 75. Križák, 12. Prosňanský, 52. Balcír

ROZHODOVAL: Zemko, 100 divákov

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, M. Červeňanský, Macho, Pyšný, R. Červeňanský (67. Augustín), Gúčik, Balcír (80. Uhlík), Križák (78. Toráč), Prosňanský, Omasta. Tréner: B. Palkech

ZEM. KOSTOĽANY: Zvalo – Školna (46. Mokrý), Bobok, P. Turanský, Pavkeje, Zaťko, Cmarko, Šandrik, Liptaj (81. Mrtvík), Jarošinec (61. L. Turanský), Mokoš. Tréner: M. Néma

Domáci chceli nadviazať na minulotýždňové víťazstvo u lídra súťaže, získať tri body aj v domácom prostredí a svoje ambície začali potvrdzovať hneď od úvodu zápasu. V 11. min. po faule na prenikajúceho Križáka nariadil rozhodca priamy kop, ktorý zahrával Balcír. Jeho center našiel Prosňanského a ten nekompromisne zakončil - 1:0. V 52. min. sa k zahrávaniu priameho kopu spoza šestnástky opäť postavil Balcír a jeho strela aj s prispením nerovnosti trávnika skončila za chrbtom hosťujúceho brankára. Hostia mohli skorigovať stav v 57. min., ale Palkech bravúrne zasiahol a následná dorážka išla nad. V 60. min. sa k nakopnutej lopte dravo hnal s chuťou hrajúci Križák, využil nedorozumenie hosťujúcej obrany a zvýšil už na 3:0. Domáci hrali v laufe, čo potvrdili o štyri minúty, keď Pyšný vybojoval loptu, potiahol útok po krídle, našiel v pokutovom území Križáka a ten zakončil presne k tyči - 4:0. Hostia mohli znížiť v 74. min., ale ani dvaja unikajúci hráči zoči-voči Palkechovi neuspeli. Nedáš-dostaneš platilo aj v tomto prípade, keď sa zopakovala spolupráca Pyšný - Križák a navrátilec do podolských farieb zavŕšil svoj hetrik. Domáci tak na jar ešte nestratili ani bod.

TOMÁŠ BOBOCKÝ

Bošany - Kanianka 0:1 (0:0)

GÓLY: 62. L. Pekár

ROZHODOVAL: Kukan. ČK: 86. M. Kalina – 72. Filkorn, 90. P. Kalina, 100 divákov

BOŠANY: Bačík – Boháčik (75. Neubauer), Jakubík, Omelka, Hodál (53. Báleš), M. Kalina, Kostolný (34. D. Guniš), Mikloš, Murko, Sák, Minarovič

KANIANKA: Jantoška – Kôstka, Pekár, Paulík, Gajdoš, Teslík, P. Kalina, Šlabjar (83. Boško), Hvolka, Strečanský (65. Filkorn), Hianik (77. Čampiš).

Hostia v prvom polčase s vetrom v chrbte mali prevahu v poli a vytvorili si aj dve gólové šance. V 31. min. sa Paulík pred šestnástkou uvoľnil, jeho strelu z jedenástich metrov Bačík zneškodnil. V 40. min. dostal prihrávku do behu Hianik, obišiel Jakubíka a z uhla vystrelil, no brankár domácich jeho strelou vyrazil na roh. V druhom polčase sa hral viac na polovici hostí. V 54. min. Murko ohrozil brankára hostí z 22 metrov, jeho strelu ale Jantoška vyrazil na rohový kop. V 60. min. bol faulovaný Báleš a Murko z dvadsiatich metrov trafil spojnicu žrdí. Už o dve minúty hostia kopali trestný kop, lopta sa dostala v skrumáži k Pekárovi, ktorý z ôsmich metrov zasunul do ľavého horného rohu bránky – 0:1. Hostia hrali od 72. min. bez vylúčeného Filkorna. V 83. min. po trestnom kope Omelku Jakubík mieri hlavou vedľa. O tri minúty dostal červenú kartu i domáci Matúš Kalina za podrazenie zozadu. V 90. min. do tretice červená karta, tentokrát pre hosťujúceho P. Kalinu.

JOZEF JANÍK

Ostatné zápasy: Chocholná-Vel. – Tr. Turná 0:2 (0:0), Opatová – Ladce 0:1 (0:0), Uhrovec -Veľké Uherce 2:1 (2:1), Horovce – St. Turá 1:0 (0:0), Brvnište – Streženice 2:2 (1:1)

16. Streženice 18 0 7 11 20:44 7

1. Dostali stopku. Dodávky už na jednom z prievidzských sídlisk nezaparkujú 1 070
  2. Ocenený učiteľ: Študenti dokážu vyvinúť úžasné nasadenie a to si vážim 482
  3. Všetko mohlo byť úplne inak. Súd opäť preskúma príčiny najväčšej banskej tragédie (+spomienkové FOTO) 430
  4. ŠLÁGER ROKA sa blíži. Oba tábory očakávajú kvalitný zápas a divácky rekord 342