Futbalisti FC Baník HN Prievidza & Handlová pokračujú na jar v nepresvedčivých výkonoch, zdolala ich aj rezerva ViOnu.

FC Baník HN Prievidza & Handlová - ViOn B Vráble 0:1 (0:1)

GÓL: 30. Šlachta

ROZHODOVAL: Španka, 500 divákov, ŽK: Belanec, ČK: Šabík (po druhej ŽK)

FC BANÍK: Bohunský – Šifalovič, Pekár, Belanec, Gunda (68. Obžera), Bublák (46. Filkorn), Kopál (74. Drozd), Turančík, Halmeš, Babašta, Kozák. Tréner: Roman Slaný.

VION B: Pichňa – Mpofu, Husár, Fekiač, Feješ (63. Šabík), Šlachta, Ncube (81. Bakaľár), Balko, Da Silva (89. Tonka), Advigov, Hamar. Tréner: Miroslav Reischl.

Prvých tridsať minút diktovali tempo hry domáci hráči. Ich snahu však zastavila obrovská chyba obrany, po ktorej z jedinej šance prvého polčasu padol gól – 0:1. V 39. min. zvnútra šestnástky nebezpečne vystrelil k tyči Kopál, ale hosťujúci brankár loptu vyrazil na roh. Pred koncom polčasu sa zranil domáci kapitán Bublák. V 50. min. mohli Baníci vyrovnať, no Belanec nikým nekrytý pálil nad bránu. V druhom polčase domáci súpera zatlačili na jeho polovicu, ale napriek enormnej snahe a tlaku nedokázali využiť sľubné šance, a tak z domáceho trávnika odchádzali opäť bez bodu.

VLADIMÍR ŠUNÍK

Ostatné zápasy: Púchov – Neded 2:0 (2:0), Nové Zámky – Veľký Meder 3:1 (1:0), Komárno – Veľké Ludince 4:0 (3:0), Led. Rovne – Šaľa 4:0 (1:0), Beluša – Topoľčany 2:0 (1:0), Galanta – FC Horses 0:1 (0:0), Gabčíkovo - DAC B/Vrakúň 3:2 (2:1), Nemšová – Šurany 3:1 (0:1), Dubnica mala voľno.