Piatok, 17. november, 2017 | Meniny má Klaudia

Na úvod slabý výkon Prievidze. Tréner: Nezobrali sme si gule

Úvodným duelom pod Zoborom odštartovala finálová séria medzi volejbalistami Nitry a Prievidze.

(Zdroj: archív - TASR)

EXTRALIGA

Finále, 1. zápas:

VKP Bystrina SPU Nitra - VK Prievidza 3:0 (18, 24, 11)

Zápas trval: 73 minút, rozhodovali: Mokrý, Daruľa
(na zápasy 1:0)
Nitra: Kubš 5, Ludha 12, Rehák 5, Grut 11, Kašper 8, Zaťko 4, libero Turis (Horník 4, Hollý 0, Malina 2). Tréner: M. Kardoš.
Prievidza: Grant 4, Strugar 0, A. Patúc 4, Szczerbaniuk 4, Sequeira 18, Sorokinš 9, libero Mattson (Javorčík 4, Jančura 0, Kudra 0). Tréner: R. Nemec.

Po vyrovnanom úvode sa do prvého trháku dostala Nitra a Kubš upravil na 8:4. Prievidza potom znížila na 12:13, ale domáci volejbalisti obrat nedovolili. Dobre hrajúci Kašper upravil na 17:14 a koncovka bola v réžii domácich, ktorí vyhrali úvodné dejstvo 25:18.

Do druhého setu vstúpila lepšie Prievidza, ktorá viedla 4:1 a neskôr po útoku Sequeiru 11:7. Hneď po technickom oddychovom čase však Nitra vyrovnala na 12:12 a bitka pokračovala ďalej. V dramatickej koncovke viedli hostia 23:22, keď sa presadil lotyšský legionár Sorokinš, ale k prvému setbalu sa dostala Nitra, ktorý napokon vyhrala dôležitý set 26:24. Výborný servis Ludhu prihrali hostia na druhú stranu a tam trestal Kašper.

Vydarená koncovka Nitranov nakopla a do tretieho dejstva vstúpila raketovo, keď viedla 9:0 a 12:2. Set bol jasne v réžii obhajcu titulu, ktorý ho vyhral hladko 25:11 a ujal sa v sérii vedenia 1:0.

Povedali po zápase:

Marek Kardoš, tréner Nitry: „Je super, že sme vyhrali, zajtra môžeme hrať uvoľnenejšie. Dobre sme čítali hru a hráči splnili to, čo mali. Druhý set bol po psychickej stránke veľmi dôležitý. Dostali sme sa z tých dvoch chýb, ktoré sme urobili ešte na začiatku a v koncovke sme to nakoniec dotiahli. Podľa mňa to ale nie je náhoda, lebo koncovky hráme doma veľmi dobre. Som rád, že sme si trochu oddýchli, lebo zápas netrval dlho a pokiaľ zajtra budeme hrať v takejto forme, tak to môžeme dotiahnuť do víťazného konca.“
Richard Nemec, tréner Prievidze: „Pociťujem obrovský hnev, Nitra si z tohto zápasu urobila exhibíciu a my sme si so sebou nezobrali gule. A hráči sa pos...“

O 3. miesto: VK KDS Šport Košice - VK Mirad PU Prešov 3:0 (21, 24, 21) – stav série 1:1

Ďalšie články z témy Volejbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Volejbal  na sport.sme.sk

1. Dostali stopku. Dodávky už na jednom z prievidzských sídlisk nezaparkujú 1 171
  2. Všetko mohlo byť úplne inak. Súd opäť preskúma príčiny najväčšej banskej tragédie (+spomienkové FOTO) 485
  3. ŠLÁGER ROKA sa blíži. Oba tábory očakávajú kvalitný zápas a divácky rekord 427
  4. Ocenený učiteľ: Študenti dokážu vyvinúť úžasné nasadenie a to si vážim 409