Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián

Úspešný začiatok sezóny športových gymnastiek hornej Nitry

V Handlovej sa konalo prvé kolo Slovenského pohára JIPAST - oblasť stred v športovej gymnastike dievčat.

(Zdroj: Edita Ertlová)

HANDLOVÁ. V dvoch telocvičniach sa stretlo deväťdesiat gymnastiek z gymnastických oddielov a klubov strednej časti Slovenska - Prievidza, Martin, Topoľčany, Handlová, Žilina, Vrútky, Brezno.

Viacero kategórii

Dievčatá súťažili v šiestich kategóriách - predškoláčky, najmladšie, mladšie a staršie žiačky, juniorky, seniorky. Všetky mali snahu predviesť čo najkrajšie výkony s cieľom získať najvyššie bodové ohodnotenie.

V kategórii predškoláčok bolo síce ocenených zlatou medailou všetkých sedemnásť dievčat z jednotlivých klubov, no i napriek tomu tréneri a rodičia mohli nahliadnuť k výsledkom, potešiť sa z najvyššieho ohodnotenia. Najvyšší počet bodov získala Amália Štupáková (KŠG Handlová), Barborka Plevová sa umiestnila na treťom mieste, Šarlota Škultétyová na štvrtom mieste a Natália Kiabová bola šiesta (všetky Elán Prievidza). Nina Mlynarčíková obsadila ôsmu pozíciu, Edita Michelová bola deviata a Izabela Rozenbergerová desiata.

V kategórii najmladších žiačok predviedli dievčatá veľmi kvalitné zostavy, no predvedenie bolo na rôznej úrovni. Zlatú medailu i pohár si vybojovala Michaela Čižnárová z Elánu (46,25 b), striebro získala Juliana Kalinková z Martina (45,25 b) a bronz patril Soni Bellovej z Elánu (45,15 b).

Umiestnenie ostatných dievčat: 6. Silvia Kupčoková, 7. Nelly Šimkovičová, 8. Tamara Ugróczy, 10. Diana Lugárová (všetky Elán Prievidza), 12.Ema Michelová, 13. Romana Ivanová (KŠG Handlová), 14. Viktória Koreňová, 15. Alexandra Koreňová,17. Tamara Flimelová, 18. Grétka Daubnerová (všetky Elán Prievidza).

Väčšia konkurencia

V kategórii mladších žiačok bola konkurencia väčšia, no i napriek tomu sa dievčatám z Elánu podarilo vystúpiť na stupene víťazov. Zlato získala síce Kristína Daubnerová (49,40 b) z Martina, ale ďalšie miesta už patrili dievčatám z Elánu. Striebornú medailu a pohár mala v ruke Michaela Mikušová (48,60 b) a bronzové trofeje získala Nikol Naodová (48,10 b).

Umiestnenie ostatných dievčat: 5. Adela Gazdíková (KŠG Handlová), 10. Tara Miháliková, 18. Vanesa Pavlíková, 21. Vanesa Klčová, 23. Františka Rumpliová, 26. Šárka Štupáková (KŠG Handlová), 28. Ruth Šillerová, 31. Veronika Pucherová (Elán Prievidza).

V kategórii starších žiačok si zlato vybojovala domáca pretekárka Timea Briatková, striebro patrilo Miriam Teltschovej z Martina a bronz si odniesla opäť domáca gymnastka Hana Kotlárová, ktorá mala najvyššiu známku obtiažnosti i predvedenia na prostných.

Umiestnenie ostatných dievčat: 6. Nikola Nieburová (KŠG Handlová), 8. Adriana Javorčeková (Elán Prievidza).

Striebro pre domácu pretekárku

V kategórii junioriek zvíťazila Aneta Pavlíková z Martina, striebro získala domáca pretekárka Viktória Matiašková, bronz patril Alžbete Cerovskej z Brezna. Štvrté miesto obsadila Miriam Mihalovičová (Elán Prievidza) a piate Andrea Duníková (KŠG Handlová).

V kategórii senioriek zvíťazila Vanesa Schneiderová z Martina a druhé miesto obsadila Simona Matyová z Prievidze.

Dievčatá čaká o mesiac ďalšie oblastné kolo v Brezne. Na základe výsledkov z týchto dvoch kôl tie najlepšie postúpia na prvé kolo Slovenského pohára JIPAST, ktoré bude posledný májový víkend opäť v Handlovej. Do tohto celoslovenského kola postúpi najlepších 120 gymnastiek z celého Slovenska, ktoré sa museli tiež prebojovať z oblastných kôl (východ, západ, stred).