Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

Po obrovskom nerváku Prievidza stiahla stav série na 2:1

Volejbalisti Nitry hádžu Prievidžanom polená pod nohy rôznymi praktikami, no ani to im v prvej odvete na palubovke Prievidze nestačilo.

(Zdroj: TASR)

PRIEVIDZA. Prievidžania vyhrali aj bez dvojice hráčov po veľkom nerváku 3:2 na sety a upravili stav série na 2:1. Ďalší zápas sa hrá v nedeľu o 18:00 hod. opäť na hornej Nitre.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Chyba funkcionárov alebo zaujatosť federácie? Volejbalisti vo finále bez dvoch hráčov

EXTRALIGA

Finále, 3. zápas (na 4 víťazstvá):

VK Prievidza - VKP Bystrina SPU Nitra 3:2

Zápas trval: 130 minút, rozhodovali: Porvazník, Mokrý
(na zápasy 1:2)

Prvý set začali obe družstva nervózne a chyby sa robili na oboch stranách. Ani jedno nenechalo súpera odskočiť na viac ako dva body. Do technického oddychového času si domáci urobili trojbodový náskok, keď viedli 12:9. Ten si ale neudržali dlho, pretože Nitra hneď vyrovnala na 14:14. Potom si prvý nahrávač Prievidze Strugar podvrtol členok a musel byť striedaný. Mladý Martin Jančura ho ale výborne zastúpil. Tímy sa striedali vo vedení, no len o pár bodov. Do koncovky mali ale lepšie nakročené hostia a tento set dotiahli do víťazného konca.

Druhý set mal podobný začiatok. Tak isto si Prievidza vypracovala trojbodový náskok do technického oddychového času. Na rozdiel od prvého setu si ho ale domáci udržali a dokonca zveľadili až na 17:10. Tento set už bez problémov dotiahli domáci do úspešného konca.

Nabudení Kohúti si nadšenie preniesli aj do tretieho setu. A vyhrávali hneď 8:3. Nitrančania sa však nevzdávali a už v polke setu bolo vyrovnané 15:15. Domáci sa ale nezložili a opäť si vytvorili náskok a set vyhrali.

Štvrtý set bol opäť veľmi vyrovnaný. Do technického oddychového času asi ale Nitra vypracovala trojbodový náskok. Prievidza do koncovky vyrovnala, ale Nitra sa tajbrejku nevzdala.
Ten začali lepšie domáci, keď im však spadla lopta zadarmo, vyzeralo to s nimi zle. Našťastie sa chytili hneď na ďalšom prijme. Bod po bode sa hralo až do 12:12, kedy sa po nádherných výmenách tešili zo všetkých troch bodov domáci a vyhrali 15:12.

Povedali po zápase:

Richard Nemec, tréner Prievidze: „Super, že sme sa nevzdávali. To víťazstvo 3:2 je pre nás veľmi dôležité. Keby sme 2:3 prehrali, ťažko by sa chalanov motivovalo. To víťazstvo nás nakoplo. Aj keď sily ubúdajú, verím, že chalani sú fyzicky dobre pripravení a myslím, že to zvládnu.“

Marek Kardoš, tréner Nitry: „Hrali sme o ten kúsok horšie ako domáci. Prievidza potvrdila, že doma výborne servuje a my sme sa nevyvarovali hlúpych chýb, ktoré sme doma nerobili. Nemôžeme si dovoliť po perfektnom prijme toľko vlastných chýb.“

Ďalší program finálovej série:

nedeľa 23. 4.: Prievidza - Nitra (18.00)

Ďalšie články z témy Volejbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Volejbal  na sport.sme.sk

1. Policajti pátrajú po mužovi z Poluvsia 2 612
  2. Vianočné trhy v Prievidzi prinesú viacero noviniek. Šiatre zmiznú 2 157
  3. Predviedol špeciálnu oslavu. Životný gól venoval Lukáš Lazár pohnevanej priateľke 1 024
  4. Bola to reklama na futbal. Do Lehoty prišlo 721 platiacich divákov (+FOTO) 932