OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Prinášame kompletný prehľad zo všetkých zápasov OblFZ Prievidza.

TOP šláger v Lehote pod Vtáčnikom vyhrali domáci jasne 5:0.TOP šláger v Lehote pod Vtáčnikom vyhrali domáci jasne 5:0. (Zdroj: Ľubomír Šesták)

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Malá Čausa – FC Baník Handlová 0:8 (0:4)

GÓLY: 21. M. Bilčík, 27., 52. M. Kozárik, 31., 75. J. Rendek, 44. F. Spevár, 65. S. Valach (11 m), 84. M. Smidka

ROZHODOVAL: Janík, 50 divákov

MALÁ ČAUSA: D. Vido - J. Rendek, M. Krško, J. Dolog, P. Richter, E. Kovalčík, K. Kovalčík, J. Kollár, L. Kramár, P. Ďuriš, J. Dolog

FC BANÍK: A. Kováčik - M. Uríček (46. A. Brzáč), S. Maruška, M. Smidka, J. Ondrejka, R. Piroška (77. V. Jagerský), M. Bilčík, T. Bugár, F. Spevár (46. S. Valach), J. Rendek, M. Kozárik

V 13. min. sa zastreľoval hosťujúci Rendek, no jeho pokus len tesne minul bránu. O päť minút na to, ten istý hráč trafil z dvadsiatich metrov pravú tyč Vidovej brány. Prvý gól dali hostia v 21. min. Bilčíkom – 0:1. Na dva nula zvýšil Kozárik v 28. minúte. Do konca prvého polčasu dali Baníci ešte dva góly Rendekom a Spevárom. V druhom polčase hostia vsietili ešte štyri góly a vysokým skóre 0:8 zápas vyhrali, no mohli vyhrať i vyšším rozdielom.

DUŠAN CHLPEK

Kolačno – Nitr. Pravno 6:2 (2:2)

GÓLY: 19. V. Vlčko, 22., 69., 75. J. Čangel, 54. T. Mokoš, 78. M. Tamajka - 16. J. Štálnik, 43. M. Chupek

ROZHODOVAL: Zaťko, 120 divákov

NITR. PRAVNO: M. Jamrich - J. Štálnik, O. Hancko, J. Luščák, M. Valentín, M. Chupek, Š. Haluš, A. Áč, J. Češek, T. Pavlíček, M. Dekan

Bol to zápas otvorených obrán, v ktorom diváci videli až osem gólov. Hostia hneď z prvej akcie otvorili skóre, ale domáci rýchlo otočili na 2:1. Hosťom sa ešte do polčasu podarilo vyrovnať v 43. minúte. Po zmene strán domáci viac držali loptu na svojich kopačkách. Hosťom akoby v závere dochádzal dych a domáci po pekných akciách strelili pekné góly a v zápase zaslúžene triumfovali.

Veľké Bielice – Dežerice 3:0 (0:0)

Nitr. Rudno - Malá Hradná 8:1 (2:0)

GÓLY: 13. Juraj Kohút, 20., 77. J. Hronec, 49., 53., 64. M. Kuric, 68. M. Chudý, 82. B. Škraban - 75. T. Bros

ROZHODOVAL: Bebjak, 150 divákov

NITR. RUDNO: M. Babašta (35. M. Divéky) - M. Kohút, M. Šimka, Š. Cibulka (76. T. Balaščák), M. Chudý, J. Kohút, M. Kuric (71. R. Hlinka), J. Kohút, J. Drobec, J. Hronec, Ľ. Harag (46. B. Škraban)

Domáci začali dobre, keď v 13. min. otvoril skóre Juraj Kohút spoza šestnástky. V 20. min. zvýšil skóre Ján Hronec, keď preloboval brankára. V 49. min. upravil na rozdiel troch gólov po hlavičkovom zakončení Michal Kuric. V 53. min. dal svoj druhý gól v zápase Michal Kuric a upravil na 4:0. V 64. min. uzavrel hetrik Michal Kuric a zvýšil na 5:0. V 68. min. Kuric prihral Chudému, ktorý dal už na 6:0. V 75. min. hostia znížili po chybe domáceho brankára. V 77. min. dal svoj druhý gól v zápase Ján Hronec. V 82. min. zvýšil na 8:1 B. Škraban a uzavrel skóre.

JOZEF BARBORKA

Div. Nová Ves - Dolné Vestenice 2:0 (1:0)

GÓLY: 36. M. Kaňa (11 m), 76. J. Sobota

ROZHODOVAL: Bolfa, 100 divákov

DIV. NOVÁ VES: M. Pös - M. Uhlár, Ľ. Koššo, M. Šimurda, P. Jankeje, M. Jančovič, Ľ. Hagara (61. L. Uhlár), M. Lupták, M. Géczy, M. Kaňa, J. Sobota (88. M. Havránek)

D. VESTENICE: L. Matejovič - L. Miko, P. Kermiet, M. Masarovič, Ľ. Macega (46. M. Jurkovič), Š. Tadial (80. M. Radošány), J. Malina, M. Hrošovský, M. Krivosudský (57. Z. Bakoš), J. Kolenčík, M. Šamko

V dôležitom zápase domáci predviedli zodpovedný výkon a poctivou hrou si vybojovali dôležité tri body.

RÓBERT ŽEMBER

Sebedražie – Skačany 2:3 (0:0)

GÓLY: 48. P. Kolodzej, 85. M. Špeťko - 54. O. Beleš, 58. O. Beleš, 69. J. Norocký

ROZHODOVAL: Bezák, 165 divákov

SEBEDRAŽIE: M. Škorvan - F. Oboňa, P. Kolodzej, P. Zubal, J. Švolík, M. Hurtiš, V. Šlosár, J. Píš, V. Habalčík (18. L. Búry), M. Špeťko (60. M. Bielik), M. Brindza

Po vyrovnanom priebehu hry vyhrali šťastnejší hostia.

JAROSLAV ŠPEŤKO

Rud. Lehota - Kamenec pod Vt. 1:1 (1:1)

GÓLY: 26. M. Furka - 17. M. Višňovský

ROZHODOVAL: Guľváš, 150 divákov

RUDN. LEHOTA: M. Samardžia - L. Balucha, A. Belanec, A. Harag, V. Pánis, M. Cebák, M. Harag, A. Šimo (31. D. Belanec), M. Caňo (24. M. Belanec), M. Furka (87. R. Petráš), B. Blaho

KAMENEC: R. Jánoška - M. Ďurta, V. Kováčik, M. Remiš (81. O. Plachý), P. Ciminga, L. Hrehuš, T. Lukáč, M. Sluka, B. Pisár, M. Višňovský, M. Nechala

Stretnutie sa domácim vôbec nevydarilo, za jeden získaný bod musia ďakovať výbornému brankárovi Samardžiovi a nemohúcnosti hosťujúcich útočníkov. Hlavne v prvom polčase mali hostia po nedôraznej hre domácej obrany tri až štyri stopercentné šance, ktoré zlikvidoval domáci brankár. V druhom polčase domáci pridali na dôraze, ale na lepší výsledok to nestačilo a s jedným bodom musia byť domáci spokojní.

MIROSLAV GAMAN

Lehota pod Vt. – Nitr. Sučany 5:0 (1:0)

GÓLY: 36. M. Hubočan (11 m), 52. M. Šnirc, 60. T. Kohút, 71. M. Benčat, 86. T. Benko

ROZHODOVAL: Hanek, 600 divákov

LEHOTA: J. Jurenka - M. Jankula, M. Šimko, T. Benko, M. Hubočan (74. P. Chrenko), S. Frank (79. J. Belaň), T. Kohút, M. Šnirc (53. B. Kráľ), V. Lučan, M. Benčat, M. Švolík (77. M. Michalík)

SUČANY: Š. Petrišák - L. Sluka, R. Pánis(68. P. Čertek), B. Bútora (41. L. Vlnka), J. Halaška, M. Fodor, M. Miklaš, E. Čičmanec (82. M. Miklaš), P. Kaňa, M. Petráš, R. Mihálik

Diváci videli vo veľkom šlágri skvelý futbal. Kvalita bola na strane domácich, ktorí od začiatku ohrozovali bránu hostí. V 2. min. zakončil Lučan nad bránu. V 16. min. zastavila domácich obrana hostí na čele s výborne hrajúcim Bútorom. O dve minúty pálil pekne Kohút, ale gólman bol na mieste. Prvý raz na domácu bránu zakončili hostia v 20. min., ale Petráš gól nedal. V 30. min. po rohu hlavičkoval Lučan do obrancu a Benčatovu dorážku zastavil brankár. O dve minúty mal šancu hosťujúci Marek Miklaš, ale skóre sa nemenilo. V 37. min. vnikol do šestnástky Hubočan, ktorý bol faulovaný Bútorom a kopala sa penalta. Tú s prehľadom faulovaný hráč premenil – 1:0. V 39. min. strelili hostia gól, ale ten pre ofsajd neplatil. Do polčasu sa potom už nič vážnejšie nestalo. Druhý polčas bol v jednoznačnej réžii domácich, ktorí po krásnej akcii Kohúta upravili zásluhou Šnirca v 53. min. na 2:0. Po pár minútach pálil Kohút krásne k tyči a v Lehote pod Vtáčnikom bolo už 3:0. Domáci po týchto momentoch hostí zatlačili, veľkú chybu urobil hosťujúci Petráš, ktorému zobral loptu Benčat a bolo už 4:0. V 87. min. zavŕšil výsledok na 5:0 krásnou strelou Benko – 5:0. Napriek jednoznačnému výsledku videli domáci skvelý futbal. Hostia boli v tomto zápase tiež futbaloví, ale šťastena im jednoducho nepriala. Futbalisti Lehoty pod Vtáčnikom sa výkon v tomto zápase zaslúžia absolutórium.

Nováky - Oslany 12:1 (7:0)

GÓLY: 8. S. Plachý, 14., 42. L. Krutý, 18., 26., 59., 62. A. Hajnovič, 33., 65., 79. P. Oršula, 36. Š. Briatka, 71. P. Mišeje - 87. B. Koryťák (11 m)

ROZHODOVAL: Guľváš, 100 divákov

NOVÁKY: V. Prokein - T. Mikloš (46. M. Šnirc), T. Vážan, Š. Briatka, P. Jurek, L. Krutý, P. Mišeje, D. Žiak (64. L. Štrbák), S. Plachý, A. Hajnovič (70. J. Meluš), P. Oršula

OSLANY: R. Oršula - F. Dorník (17. V. Tadial), M. Volf, J. Ferjanc, A. Hric, P. Gaži (60. S. Zajačka), B. Koryťák, P. Baláška, M. Richter, M. Košian (46. D. Adamec), M. Hudec

Pri pohľade na aktuálnu tabuľku nečakal asi nikto, že zápas medzi Novákmi a Oslanmi môže dopadnúť takto. Pre domácich dopadlo stretnutie veľmi dobre, ale aký bol výsledok, taký bol i výkonnostný rozdiel v tomto dueli. Hráči Novák od prvej minúty išli jednoznačne za víťazstvom, čomu podriadili všetko čo sa týka disciplíny, herného prejavu i bojovnosti. Hráči si za výkon zaslúžia absolutórium, pretože sa bolo radosť na nich pozerať. Výborne pracovali v útoku i obrane, nekazili prihrávky a strieľali krásne góly. Tie padali po vypracovaných alebo štandardných situáciách, dva priamo do šibenice. Výhra Novák je plne zaslúžená.

MICHAL JAKUBIS

Hradec - Čereňany 2:2 (1:1)

GÓLY: 32. J. Briatka, 77. M. Mečiar - 3. D. Ďurík, 59. M. Holdoš

ROZHODOVAL: Gajarský, 85 divákov

HRADEC: V. Šnirc - M. Farkaš, B. Krcho, P. Čičmanec, M. Krško, Ľ. Novotný, M. Kaniansky, J. Briatka, M. Mečiar, P. Briatka (85. T. Laluha), R. Mokrý (71. D. Pekár)

ČEREŇANY: D. Mališka - A. Pavlov, T. Mihálik (82. D. Kučerka), J. Pečeň, L. Holdoš, M. Holdoš, M. Holdoš (63. S. Kobes), P. Bodnár, R. Cifrík, R. Slaný, D. Ďurík

Domáci mali v tomto zápase územnú prevahu, no hostia boli stopercentne efektívni, keď z dvoch striel dali dva góly. Futbalisti Hradca sa trápili v zakončení, čo ich stálo body, pretože tie sa po remíze 2:2 delili.

JOZEF JAŠKO

Koš - Opatovce nad Nit. 0:4 (0:1)

GÓLY: 23., 81. R. Petreje, 83. D. Meliško, 87. D. Kliniec

ROZHODOVAL: Kluka, 100 divákov

KOŠ: A. Cíger - D. Perniš, T. Ďurina (76. A. Weiss), S. Pažický, A. Bobok, Ľ. Baláž, M. Pieš (52. M. Píš), A. Beka, R. Martinák, M. Bobok, D. Špak

OPATOVCE: S. Gendiar - M. Mečiar, R. Šimurka (85. J. Šimurka), F. Krčik, P. Hulini, K. Jozef Kučerka (46. J. Teslík), J. Borko, R. Petreje, S. Fitzel, R. Hulini (76. D. Klinec), D. Kohút (64. D. Meliško)

V zápase posledného s prvým sa zrodil „nečakaný“ výsledok, ktorý zabezpečil obom mužstvám „postup“.

JÁN MJARTAN

Ráztočno – Poruba 1:5 (1:3)

GÓLY: 32. D. Zelenák - 8. F. Čavojský, 31. M. Burza, 39., 88. E. Kozák, 76. Š. Mihálka (11 m),

ROZHODOVAL: Hodas, 100 divákov

RÁZTOČNO: L. Rigo - D. Šútor (67. M. Holič), M. Petrucha (78. M. Gilan), R. Vašíček, M. Kaniansky (82. M. Haľama), D. Zelenák, B. Štefka, T. Petrucha, M. Ležovič, R. Škrteľ, J. Kerata

PORUBA: J. Rybár - M. Čavojský, A. Škultéty, P. Lacko (34. M. Gaman), M. Čavojský, N. Rusnok, J. Valach, E. Kozák, F. Čavojský (71. Š. Mihálka), K. Škultéty (80. J. Pieš), M. Burza

Do Ráztočna pricestovalo mužstvo, ktoré od samého začiatku dalo vedieť, že zápas chce vyhrať. V 8. min. po peknej prihrávke do vnútra päťky pohodlne skóroval F. Čavojský – 0:1. Hostia aj naďalej dobre kombinovali a v 14. min. Burza z piatich metrov prestrelil. Ale v 31. min. sa už nemýlil a po zaváhaní domácej obrany a brankára hlavou zvýšil na 0:2. Hneď na to domáci zaútočili a Zelenák znížil na 1:2. Ďalšiu šancu si domáci vytvorili v 34. min., keď Kaniansky preloboval brankára a obranca hostí odvrátil loptu z bránkovej čiary na roh. V 39. min. hostia zvýšili na 1:3 a tým skončil aj prvý polčas. V druhom polčase mali lepší nástup domáci, zatlačili súpera na jeho polovicu, ale aj napriek tomu, že si vytvorili gólové šance, nedokázali ich premeniť. Hostia nakoniec dvoma gólmi v závere upravili výsledok na 1:5 a zaslúžene vyhrali.

IVAN ŠKRTEĽ

Chren.-Brusno – Pravenec 2:1 (1:1)

GÓLY: 30. J. Gilan, 51. S. Trgiňa – 23. R. Lalúch

ROZHODOVAL: Kusý, 100 divákov

CHRENOVEC: J. Jakubík – P. Dudík, Ľ. Šalátek, P. De Abreu, J. Gilan, Ľ. Solčany, L. Trgiňa, S. Trgiňa (89. M. Žibek), V. Krausko (58. M. Kvostka), V. Lekár, E. Vojtko (81. I. Vojtko)

PRAVENEC: J. Krč – P. Bobocký, R. Krč, A. Kotrík, T. Drexler, M. Čiscoň, D. Majzlan, M. Mendel (57. M. Hudek), R. Lalúch, J. Maruniak, J. Mihalička

V prvom polčase mali hostia miernu prevahu, ktorú postupom času domáci vyrovnali, avšak po hrubej chybe brankára inkasovali - 0:1. Domáci potom hru otočili, vypracovali si niekoľko gólových šancí a premenením jednej vyrovnali na 1:1. Po prestávke v 51. min. sa domáci ujali vedenia a v ďalšom priebehu hry sa sústredili na obranu. Keďže hostí už k vyloženým šanciam nepustili, zápas dotiahli do víťazného konca.

BLAŽEJ ĽAHKÝ

Bystričany - Valaská Belá 9:1 (5:0)

GÓLY: 3., 39., 43., 73., 82. J. Grolmus (druhý, tretí z 11m), 16. R. Zvalo, 36., 65., 68. R. Mojžiš – 87. M. Podskoč

ROZHODOVAL: Stránsky, 250 divákov

BYSTRIČANY: M. Sokolík – R. Kopál (65. J. Hrádel), M. Obžera (57. M. Murko), R. Kmeť, R. Zvalo, R. Mojžiš, J. Grolmus, Š. Tesarovič (83. R. Suchý), L. Bielik (73. J. Gaži). P. Nechala, M. Slúka

V. BELÁ: P. Jurenka – J. Pánis, T. Luchava (42. ČK), J. Dušička (70. P. Kučera), M. Čičmanec, M. Podskoč, R. Dušička, D. Čičmanec, M. Chriňak (56. D. Pastierovič), A. Pišta, P. Jurenka

Železné Dynamo privítalo na domácom trávniku Valaskú Belú a svoju jarnú sériu bez prehry chceli zverenci Branislava Obžeru opäť predĺžiť. Od úvodu sa preto bystričianske Á-čko prezentovalo ofenzívnou hrou, ktorá už v tretej minúte priniesla ovocie, keď najlepší strelec súťaže Juraj Grolmus nekompromisnou hlavičkou zužitkoval roh Patrika Nechalu. Domáci diktovali tempo zápasu aj ďalej, keď sa postupne presadili Radovan Zvalo, Roman Mojžiš a po faule v pokutovom území opäť Grolmus. V 42. min. navyše hráč hostí uchránil Belú pred piatym inkasovaným gólom len brankárskym zákrokom na základnej čiare, nasledovalo preto jeho vylúčenie a Grolmus sa ani po druhýkrát z jedenástich metrov nemýlil, čím zavŕšil svoj prvopolčasový hetrik - polčas 5:0. Oslabení, ale sympaticky hrajúci hostia, tak nastúpili do druhého polčasu s cieľom neinkasovať ďalšie góly a až do 65. min. sa im to darilo plniť. V nej sa však dopustili faulu pred vlastnou šestnástkou a hoci Mojžiš svojou nádhernou ďalekonosnou strelou opečiatkoval len brvno, chrbát hosťujúceho brankára odrazenú loptu opäť poslal za čiaru – 6:0. Po tomto zásahu s chuťou hrajúci Mojžiš ešte viac zvýšil svoju aktivitu a už o tri minúty svojím dôrazom a aktívnou hrou rovnako zakončil svoj hetrik – 7:0. Dynamo si tak vo zvyšných minútach stretnutia mohlo precvičiť „hru do plných“. Tá mu po dlhom čase zafungovala a dvomi gólmi kanoniera Grolmusa v 73. a 82. min. ešte viac zveľadilo svoju hernú prevahu. Zápas sa následne len dohrával, no hostia z Valaskej Belej nesklonili hlavy a v 87. min. čestným gólom Michala Podskoča uzavreli stav stretnutia – 9:1. Priaznivci železného Dynama si tak počas slnečného nedeľného popoludnia prišli na svoje a približne 230 divákov spoločne s Obžerovým kádrom pripravilo najstaršiemu a najvernejšiemu fanúšikovi, pánovi Františkovi Obžerovi, krásny darček k jeho úctyhodnému jubileu 90 rokov.

JOZEF RYBÁR

Malinová – Kľačno 3:1 (0:1)

GÓLY: 46., 73. P. Pekár, 81. M. Luprich – 4. A. Hanus

ROZHODOVAL: Blaháč, 200 divákov

MALINOVÁ: J. Bolfík – M. Greschner, P. Adamček, M. Mikula (85. ČK), M. Luprich, D. Maťaš, M. Stiffel, M. Dudáš, P. Pekár, P. Čavojský, M. Čavojský

KĽAČNO: M. Luprich – M. Sonnemann, M. Strečanský (83. ČK), Ľ. Mendel, A. Pavliček, A. Kristel, A. Hanus, L. Mundier, J. Sloboda, P. Greschner, J. Losonczi

Malinová privítala v susedskom derby mužstvo Kľačna, ktoré od začiatku chcelo vyhrať. Domáci sa nevedeli dostať do tempa, hostia naopak hýrili pohybom, ujali sa vedenia hneď v úvode zápasu a mohli pridať aj ďalšie góly. Domácich podržal brankár Ján Bolfík. Hostí môže za premárnené šance mrzieť prvý polčas. Druhý polčas domáci začali lepšie, vyrovnali Pekárom na 1:1, zlepšili pohyb. Malinová sa dostala do vedenia po premenenej penalte Pekárom. Hostia sa snažili o vyrovnanie. Domáci pridali tretí gól Michalom Luprichom. Diváci videli v susedskom derby bojovný zápas. Hostí môžu mrzieť nepremenené šance v prvom polčase.

ROZHODOVAL: Jančich, 100 divákov

PODHRADIE: P. Perniš - P. Dudáš, L. Pročka, M. Mendel, Š. Bobok, M. Hubočan (53. M. Benčat), T. Kohút (46. M. Štefanička), M. Píš, M. Bobok, M. Šnirc (63. P. Kmeťko), M. Švolík (73. P. Zaťko)

TEMEŠ: Ľ. Páleš - J. Blaho, Ľ. Krištof (48. E. Kluvanec), M. Kluvanec (16. D. Račko), M. Harag (76. Š. Masný), M. Andris (68. R. Kluvanec), T. Balaščák, F. Trungel, M. Čičmanec, P. Michale, P. Rajčan

Domáci začali v poslednom zápase súťažného ročníka na domácej pôde aktívne a hneď od úvodu si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, ktoré sa im ale zužitkovať nepodarilo. Hostia pohrozili taktiež Kluvancom, ale jeho hlavička skončila tesne mimo brány. Domácim sa podarilo otvoriť skóre v 30. min., keď rýchlu akciu zakončil presnou hlavičkou Šnirc po centri Švolíka. Tesne pred prestávkou sa domácim podarilo skóre navýšiť, keď sa opäť presnou prihrávkou prezentoval Švolík a Kohút upravil stav na 2:0. V druhom polčase domáci opäť zahodili množstvo príležitostí na zvýšenie skóre. Paradoxne ho zvýšil strelou Kluvanec, ale tá smerovala do jeho vlastnej brány. V závere stretnutia mohli stav hostia skorigovať, ale pokutový kop brankár hostí Páleš napálil len do brvna.

TOMÁŠ DAŇO

Načítavam video...

Nitrica – Tužina 1:2 (0:1)

GÓLY: 85. M. Kráľ - 39. M. Rybár, 65. A. Nicolae Gabor

ROZHODOVAL: Deraj, 80 divákov

NITRICA: M. Olejka - J. Matejovič, P. Šrámka, I. Chrenko, D. Pšenák (80. M. Šúň), M. Masaryk (46. P. Šúň), J. Krist (70. M. Rendek), P. Šimurka, S. Straka (46. D. Beňo), P. Bruška, M. Kráľ

TUŽINA: D. Habšuda - P. Lichner, J. Bielik, P. Grešner, J. Pekár, M. Dzina (82. V. Kvašnica), M. Rybár, M. Borko, T. Krebes (52. A. V. Pintiuta), A. Nicolae Gabor, J. Dobiš

Nitrica dôležitý súboj nezvládla. Šance sa striedali na oboch stranách, nápor domácich prišiel až veľmi neskoro. Hostia boli efektívnejší ako domáci a zaslúžene vyhrali.

IGOR CHYLO

Bojnice - Veľká Čausa 7:2 (3:0)

GÓLY: 13., 75. R. Priehoda, 16. T. Fakľa, 28. T. Grešner, 64. T. Vrták, 77. M. Janovič, 84. J. Kobulda - 50. B. Jamriška, 58. T. Kipikaša

ROZHODOVAL: Boško, 50 divákov

BOJNICE: S. Očenáš - T. Vrták, T. Grešner, M. Janovič, M. Prístavka, T. Štrbavý, R. Kupčok (46. M. Richter), R. Priehoda, M. Zemanovič, T. Fakľa, J. Medvec (77. J. Kobulda)

V. ČAUSA: J. Dolog - P. Vican, P. Ďuriš, R. Zuzelka, A. Köszeghy, P. Richter, B. Jamriška, T. Kipikaša, M. Bránik, J. Ďurina

Zápas mal zaujímavý začiatok, pretože hostia nastúpili iba s deviatimi hráčmi v poli. Podľa futbalovej logiky sa mal zápas vyvíjať v prospech domácich a prvý polčas tomu aj nasvedčoval, keď už v 27. min. bolo na tabuli skóre 3:0. Začiatok druhého polčasu ale zastihol domácich nepripravených a po nepochopiteľných zmätkoch v obrane hostia v priebehu desiatich minút znížili na rozdiel jedného gólu. A samozrejme, že nastala obava o výsledok. Ešte šťastie, že na nekompletnej zostave hostí sa musela prejaviť únava, čo sa domácim podarilo využiť na strelenie ďalších gólov a čiastočne tak upraviť celkové skóre do tabuľky. Po konečnom hvizde sa jeden z divákov na tribúne vyjadril: Čakal som, že sa bude hrať iba na polovičke ihriska hostí. A ono to tak nebolo.

JÁN HROMADA

Ned.-Brezany – Liešťany 7:2 (2:1)

GÓLY: 8., 12. M. Karabinoš, 51., 87. S. Ľahký, 54. M. Hanúska, 65. P. Vážan, 83. V. Cicko - 22., 58. J. Šlabjar

ROZHODOVAL: Gebrlín, 210 divákov

NED.-BREZANY: R. Kolečáni - J. Gregor, M. Krebes (58. O. Škultéty), M. Hanúska (63. P. Vážan), S. Klopan, M. Karabinoš, V. Cicko, T. Chalmovský, S. Ľahký, P. Novota, M. Ivanka (73. K. Pavlusík)

LIEŠŤANY: J. Krpelan - T. Pažický, R. Sedláček, T. Kocúr (83. M. Petriska), N. Pôbiš (88. T. Lacuška), F. Mišáni (65. P. Lomnický), J. Javorček, D. Čičmanec, G. Pietrik (46. V. Javorček), R. Kováč, J. Šlabjar

Domáci futbalisti nastúpili odhodlaní získať ďalšie dôležité tri body v boji o prvé miesto v tabuľke a v súboji o postup do vyššej súťaže. V ceste im stálo mužstvo Liešťan, ktoré je na treťom mieste. Domáci striasli úvodnú nervozitu už v 7. min., keď po rohu Cicka dal prvý gól hlavou Karabinoš. V 11. min. si roh zopakovali z druhej strany a opäť Cicko našiel hlavu Karabinoša a bolo 2:0 pre domácich. Po tomto momente domáci poľavili a v 22. min. za hostí aktívny Šlabiar technickou strelou znížil na 2:1. Do polčasu stihol ešte Hanúska po centrovanej lopte od Krebesa hlavou minúť hosťujúcu bránu a hostia v poslednej minúte nastrelili Šlabiarom tyč. V druhom polčase domáci začali aktívne. V 49. min. najprv Hanúska skoro zlomil tyč na hosťujúcej bráne. V 51. min. po rohu Cicka sa lopta dostala k Ľahkému a ten zvýšil na 3:1. Hanúska o štyri minúty zvýšil na 4:1, potom z metra prekopol prázdnu bránu. Keď nedali domáci, tak Šlabiar po peknej akcii hostí znížil na 4:2, a tak sa hostia stali jediným mužstvom, ktoré vsietilo Nedožerom dva góly na domácom ihrisku v jednom zápase. V 63. min. zvýšil striedajúci Vážan na 5:2, aktívny Cicko v 83. min. na 6:2 a skóre uzavrel v 87. min. Ľahký na 7:2.

RÓBERT ŠIMURKA

Veľká Lehôtka - Diviaky nad Nitr. 1:4 (0:4)

GÓLY: 55. K. Šimo - 7., 15., 38. M. Králik, 25. K. Cako

ROZHODOVAL: Sliepka, 50 divákov

V. LEHÔTKA: A. Laluha – R. Mello, P. Mjartan, J. Telesz, J. Šušoliak, R. Kozák, K. Gerdenich (82. M. Matejov), M. Jankula, J. Šnirc, K. Šimo, R. Rabčan

DIVIAKY: D. Pružinec – O. Kolárik, J. Valuška, J. Radosa, R. Čičmanec (80. S. Ševčík), N. Králik, A. Ďurta, J. Matejovič, J. Drozd (46. P. Chlupka), K. Cako (46. J. Jurík), M. Králik

Hostia začali v rýchlom tempe a po chybách domácich sa pohodlne ujali vedenia. Domáci boli všade o krok neskôr a hostia kontrolovali priebeh stretnutia. V druhom polčase sa obraz hry zmenili, hráči Veľkej Lehôtky pridali na aktivite, ale viac ako jeden gól z nej vyťažiť nedokázali. Víťazstvo hostí je úplne zaslúžené.