Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Senzačná správa: Nováčania veľkú drámu zvládli a môžu dosiahnuť zlatý hetrik

Štvrtý finálový súboj mohol rozhodnúť o šampiónovi. No nestalo sa, vodní pólisti Novák po bojovnom výkone budú mať výhodu domáceho prostredia.

(Zdroj: archív - TASR)

NOVÁKY. Hráči tímu KVP Nováky odvrátili aj druhý mečbal Slávie UK Bratislava vo finále play-off vodnopólovej Pharma Group Extraligy mužov. Nováčania remizovali v Bratislave 8:8, v rozstrele z pokutových hodov triumfovali 4:2 a stav série hranej na tri víťazstvá vyrovnali na 2:2. Prvé dve finálové stretnutia vyhrali bratislavské „sovy“, obhajcovia titulu z Novák však potom vyhrali tretie aj štvrté finále. Rozhodujúci piaty zápas je na programe v sobotu 3. júna v Novákoch od 18:00 hod.

EXTRALIGA

4. finále:

Slávia UK Bratislava - KVP Nováky 8:8 (3:3, 1:1, 2:1, 2:3)

Na pokutové hody: 2:4 - stav série 2:2

Góly: Patrik Tkáč 3, Nedbal, T. Bielik, Gyurcsi, Brezina a Kratochvíl po 1 - Magrakvelidze a Čaraj po 2, Furman, Imnaišvili, Oršula a M. Úradník po 1

Štvrté finálové stretnutie bolo od úvodných sekúnd veľmi vyrovnané. Nováčania rýchlo reagovali na inkasovaný gól, ale získaný náskok v prvej časti neudržali. Aj vďaka dvom gólom odchovanca KVP Patrika Tkáča bol stav po ôsmich minútach nerozhodný 3:3. V druhej štvrtine sa gólostroj zastavil. Už to vyzeralo na tesné vedenie Novák, no tri sekundy pred koncom polčasu prestrelil Daniela Veterníka opäť bratislavsky hráč s číslom šesť. Jeden z kľúčových momentov sa udial v 20. minúte, keď sa vyfauloval Giorgi Magraqvelidze. Následne sa domáci dostali do vedenia, keď sa pohotovou dorážkou zaskvel Tomáš Bielik. Po góle na 5:4 museli zasahovať usporiadatelia, ktorí vyviedli z hľadiska zopár protestujúcich fanúšikov hostí. Nováky do poslednej časti vstupovali s jednogólovým mankom, ale to po osemnástich sekundách zmazali. Dráma vyvrcholila tri minúty pred koncom, kedy poslal hostí do vedenia 7:8 Michal Úradník. Nováky boli blízučko vyrovnania série, ale z posledného útoku vyrovnal Michal Kratochvíl. Podobne ako v prvom zápase museli rozhodovať pokutové hody. Napokon v záverečnej lotérii uspeli Nováky a po výsledku 10:12 sa séria sťahuje na hornú Nitru, kde sa rozhodne o majstrovskom titule.

Povedali po zápase:

Dušan Holas (tréner Slávie UK Bratislava): „Ťažko sa mi hodnotí. Prehrali sme si tento duel sami hlúpymi vylúčeniami na vlastnej polovici. Dotiahli sme to na remízu, ale to nič neznamená, lebo sme nepochodili v pokutových hodoch. Čaká nás rozhodujúci náročný zápas, budeme bojovať do konca.“

Róbert Tarnóczy (tréner Novák): „Od začiatku to bola ťahanica o každý gól. Bol to náročný duel, no bohužiaľ sme to nedotiahli do víťazného konca v riadnom hracom čase. Teraz jeden zápas rozhodne o všetkom.“

Michal Gogola (brankár a manažér KVP Nováky): „Po smolných okamihoch sme prehrávali v sérii 0:2, no zabrali sme a vyrovnali stav na 2:2. Teraz sme pripravení na to, aby sme zavŕšili zlatý hetrik. Preto chcem pozvať všetkých fanúšikov, aby nás prišli v sobotu povzbudiť. Myslím, že nás čaká veľmi zaujímavé stretnutie, ktoré rozhodne o všetkom.“

1. Dráma na Košovskej ceste: Výtržníci brutálne zbili muža a zapálili kanceláriu 7 136
  2. Polícia pátra po Michalovi z Prievidze 5 678
  3. Na zápas tretej ligy nastúpil päťdesiatnik. Nemám problém chytať ani proti Slovanu, odkazuje 2 878
  4. V okrese Prievidza sa zbiehajú policajti. Vieme, kedy budú na vodičov číhať 2 222
  5. Vedenie Novák chce novú polikliniku. Protinávrh lekárov zmietli zo stola 1 013