OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky (+FOTO)

Pozrite si kompletný prehľad zo všetkých súťaží OblFZ Prievidza.

Lehota pod Vt. – Kolačno 1:0 (0:0)

GÓL: 62. M. Benčat

ROZHODOVAL: Vážny, 250 divákov

LEHOTA POD VT.: J. Jurenka - M. Jankula, M. Šimko, T. Benko, M. Hubočan, S. Frank (46. Š. Čepko), T. Kohút, P. Chrenko, V. Lučan, M. Benčat, B. Kráľ (62. M. Michalík)

Futbalisti Lehoty pod Vtáčnikom hrali veľmi dôležité stretnutie, veď v prípade výhry by si zaručili víťazstvo v súťaži. A práve to im možno trochu zväzovalo nohy. V 7. min. mohli otvoriť skóre hostia, no boli neúspešní. Po tomto momente prevzali opraty zápasu do rúk domáci a začali na ihrisku dominovať. Šance však zahadzovali Hubočan, Chrenko i Kráľ. V 18. min. mali domáci ideálnu šancu otvoriť skóre, ale Hubočan pokutový kop nepremenil. Po zmene strán Lehota pod Vtáčnikom totálne ovládla dianie na ihrisku a gól bol na spadnutie. Streleckú smolu prelomil v 62. min. kanonier Michal Benčat. V závere domáci už najtesnejšie víťazstvo ustrážili a v Lehote pod Vtáčnikom mohli vypuknúť majstrovské oslavy. Za výkon však treba pochváliť aj bojovných hostí, vyčnieval najmä brankár, ktorý predviedol niekoľko pekných zákrokov.

VILIAM ŠKRÍBA

FC Baník Handlová - Malá Hradná 3:0 kontumačne

Hostia na zápas nepricestovali.

Malá Čausa - Dolné Vestenice 0:7 (0:7) nedohrané

GÓLY: 19., 34. vlastný, 5., 11., 14. Z. Bakoš, 41. J. Pagáč, 44. J. Malina

ROZHODOVAL: Janík, 50 divákov

MALÁ ČAUSA: D. Vido - M. Krško, J. Rendek, J. Dolog, P. Richter, L. Kramár, J. Dolog, R. Borik

DOLNÉ VESTENICE: L. Matejovič - M. Jurkovič, P. Kermiet (23. L. Miko), M. Masarovič, Ľ. Macega, J. Pagáč, J. Malina, Š. Tadial, M. Hrošovský, M. Krivosudský, Z. Bakoš (21. J. Kolenčík)

Domáci nastúpili len s ôsmimi hráčmi, čo sa prejavilo aj na trávniku a hostia z Dolných Vesteníc vyhrávali 7:0. Hetrikom sa blysol Bakoš. Druhý polčas sa už nehral, pretože domáci sa naň rozhodli nenastúpiť. Keďže ide už o tretiu kontumáciu Malej Čausy, zo súťaže môže byť vylúčená. O tom však rozhodne až ŠTK OblFZ Prievidza. Posledné stretnutie domácich potvrdilo, že majú dlhodobý problém s hráčskym kádrom.

IVAN MRIŠKA

Veľké Bielice – Skačany 2:4 (1:0)

Nitr. Rudno – Dežerice 2:0 (1:0)

GÓLY: 44., 68. M. Kuric (druhý z 11 m)

ROZHODOVAL: Ficel, 150 divákov

NITR. RUDNO: M. Babašta – M. Kohút, M. Šimka, Ľ. Harag (46. R. Hlinka), M. Chudý, Ja. Kohút, M. Kuric, Ju. Kohút (87. M. Divéky), J. Hronec, B. Bárta

V priemernom zápase sa šance rodili len sporadicky. Gólom do šatne sa ujali vedenia domáci. V 68. min. poistil vedenie Nitrianskeho Rudna ten istý hráč z pokutového kopu, čím uzavrel skóre na 2:0.

JOZEF BARBORKA

Div. Nová Ves - Kamenec pod Vt. 1:0 (0:0)

GÓL: 71. M. Uhlár

ROZHODOVAL: Paulovič, 100 divákov

D. N. VES: M. Pös – M. Uhlár, Ľ. Koššo, M. Šimurda, P. Jankeje, L. Vavro, Ľ. Hagara, M. Lupták, M. Jančovič (78. M. Havránek), B. Šlabjar (90. M. Géczy), J. Sobota

KAMENEC: R. Jánoška – O. Plachý, V. Kováčik, M. Remiš (85. M. Vojdáš), P. Ciminga, L. Hrehuš, T. Lukáč, M. Sluka (29. E. Žigmund), B. Pisár, T. Gabriel (85. A. Švec), M. Nechala

V horúcom počasí mužstvá ukázali technický futbal. Hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami a ojedinelé šance neboli využité na oboch stranách. Mužstvo domácich bolo predsa o niečo úspešnejšie, pretože jednu príležitosť premenilo. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

RÓBERT ŽEMBER

Sebedražie – Nitr. Sučany 2:4 (1:1)

GÓLY: 17. M. Bielik, 66. Kolodzej – 19. P. Čertek, 47. E. Čičmanec, 78. R. Mihálik, 90. L. Sluka

ROZHODOVAL: Hagara, 170 divákov

SEBEDRAŽIE: M. Varhaník – M. Brindza, M. Kolodzej, P. Zubal, M. Bielik, M. Hurtiš, O. Špeťko, V. Habalčík, J. Ondráš, M. Špeťko, L. Búry (64. P. Kolodzej)

NITR. SUČANY: Š. Petrišák – R. Pánis (46. M. Miklaš), P. Čertek, B. Bútora, M. Miklaš, A. Vlnka (70. L. Sluka), E. Čičmanec, P. Kaňa (61. M. Fodor), M. Petráš, R. Mihálik, L. Vlnka

Vyrovnaný zápas s miernou prevahou hostí, ktorí boli rýchlejší v osobných súbojoch a efektívnejší v zakončovaní gólových akcií.

JAROSLAV ŠPEŤKO

Rud. Lehota – Nitr. Pravno 5:0 (4:0)

GÓLY: 10. L. Balucha (11m), 11., 12. D. Belanec, 41. M. Škraban, 68. M. Cebák

ROZHODOVAL: Šandrik, 150 divákov

RUD. LEHOTA: M. Samardžia – L. Balucha (72. P. Gaman), A. Belanec, A. Harag, V. Pánis, M. Cebák, M. Furka (19. M. Škraban), P. Petráš, M. Caňo (86. M. Gaman), D. Belanec, M. Harag (78. A. Šimo)

NITR. PRAVNO: J. Majo – O. Hancko, L. Kaman, J. Češek, T. Pavlíček, M. Chupek, M. Jamrich, D. Špánik, M. Dekan, M. Ferenčík, J. Klajber

Rudnianska Lehota zvládla posledné domáce stretnutie sezóny výborne, keď hráčom hosťujúceho Nitrianskeho Pravna nedala šancu na úspech. Od desiatej do dvanástej minúty vsietili domáci tri góly a prakticky rozhodli o víťazovi. Najskôr domáci Balucha načal súpera z penalty a hneď po rozohrávke vsietil Belanec druhý gól. V rozpätí ďalších sekúnd vsietil Belanec aj tretí zásah domácich a bolo vymaľované. Prvý polčas strelecky zakončil striedajúci Škraban, ktorý v 41. min. dorazil odrazenú loptu Cebáka - 4:0. Druhý polčas sa iba dohrával, hostia sa na vážnejší odpor nezmohli a za deväťdesiat minút sa prakticky nedostali k ohrozeniu domáceho brankára. Domáci z ďalších šancí využili na zvýšenie svojho vedenie ešte jednu, keď v 68. min. upravil na 5:0 Cebák. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

ROZHODOVAL: Mokrý, 100 divákov

CHREN.-BRUSNO: J. Jakubík - Ľ. Solčani (51. I. Vojtko), Ľ. Šalátek, P. De Abreu, J. Gilan, K. Malárik, L. Trgiňa, R. Ďurdina (68. M. Žibek), M. Kvostka (57. M. Zbiňovec), V. Krausko (53. E. Vojtko), V. Lekár

VALASKÁ BELÁ: P. Jurenka - P. Jurenka, T. Luchava, P. Kučera, M. Čičmanec, D. Pastierovič, R. Dušička, M. Dolinaj, M. Chriňak, M. Podskoč

Hostia z Valaskej Belej prišli na zápas iba desiati, čo sa prejavilo aj na trávniku a domáci mali po celý čas hru v rukách. Od 10. min. domáci vyhrávali 1:0, no výrazne sa strelecky prejavili až po zmene strán. Výhra domácich je zaslúžená.

BLAŽEJ ĽAHKÝ

Hradec – Oslany 5:0 (2:0)

GÓLY: 1. P. Čičmanec, 26. J. Briatka, 61. M. Krško, 73. M. Laluha, 90. M. Kaniansky

ROZHODOVAL: Stránsky, 50 divákov

HRADEC: V. Šnirc - M. Farkaš, T. Laluha (78. P. Klátik), P. Čičmanec (51. M. Kaniansky), M. Krško, M. Šnirc, Ľ. Novotný, D. Pekár (46. B. Krcho – 71. ČK), J. Briatka, P. Briatka (68. M. Laluha), R. Mokrý

OSLANY: M. Košian - S. Zajačka, M. Volf, J. Ferjanc, P. Gaži, R. Oršula, B. Koryťák, P. Baláška, M. Richter, D. Volf (34. J. Sagan), M. Hudec

Jednoznačná záležitosť domácich, ktorí sa v poslednom zápase sezóny snažili. Ich víťazstvo mohlo byť aj vyššie, ale množstvo šancí spálili. Oslany pôsobili rezignovane.

JOZEF JAŠKO

Nováky - Opatovce nad Nitrou 1:4 (1:1)

GÓLY: 16. L. Krutý - 42. R. Hulini, 75., 89. D. Kliniec, 87. T. Lalik

ROZHODOVAL: Adamkovič, 100 divákov

NOVÁKY: P. Kudláč - T. Mikloš, T. Vážan, Š. Briatka, A. Karak, L. Krutý (62. A. Hajnovič), M. Šnirc, S. Plachý, V. Prokein, P. Jurek, P. Oršula

OPATOVCE: R. Čičmanec - J. Šimurka (46. J. Teslík), R. Šimurka (76. T. Lalik), F. Krčik, P. Hulini, D. Meliško (46. K. J. Kučerka), J. Borko, R. Petreje, S. Fitzel, R. Hulini, D. Kohút (56. D. Klinec)

Zápas mal od prvej minúty náboj a výborné tempo. Hostia nastúpili s cieľom potvrdiť postup do vyššej súťaže a domáci v poslednom zápase sezóny nechceli predať kožu lacno. Nováky začali lepšie a do 16. min. sa dostali do dvoch vyložených šancí. Z tej prvej gól ešte nepadol, ale z tej druhej áno, keď sa po rohovom kope presadil Lukáš Krutý. Od tejto minúty sa zápas dostal do ešte vyšších obrátok. Obe mužstvá sa po rozvinutých herných situáciách dostávali do šancí. No tie blokovali obrany alebo dobre postavení brankári. Po krídelnej akcii z pravej strany a spätnej prihrávke sa však v 42. min. predsa podarilo hosťom vyrovnať – 1:1. Do kabín sa teda odchádzalo za spravodlivého výsledku. Druhý polčas začal rovnako ako prvý, vo vysokom tempe s množstvom zahodených šancí. V 75. min. to ale prelomil Klinec a hostia viedli - 1:2. Hneď o tri minúty mohol vyrovnať domáci Oršula, no zoči-voči brankárovi nepochodil. O chvíľu mohol vyrovnať aj Hajnovič, ktorý sa rútil sám na brankára. Čičmanec ho však bravúrne vychytal. Zahodené šance Opatovce trestali v 87. min., keď po skrumáži sa im podarilo upraviť stav na 1:3. V samom závere hrali domáci vabank, snažili sa zo stretnutia vydolovať aspoň bod, ale tento fakt sa im vypomstil a hostia do otvorenej obrany uzavreli stav na 1:4. Diváci v Novákoch videli kvalitný futbal.

MICHAL JAKUBIS

Poruba – Pravenec 4:4 (2:2)

GÓLY: 9., 21. M. Burza, 47., 87. K. Škultéty – 15., 38. R. Rendek, 60. R. Krč, 81. M. Valach

ROZHODOVAL: Bezák, 300 divákov

PORUBA: J. Pieš – Mi. Čavojský, P. Lacko, A. Škultéty (90. M. Gaman), Ma. Čavojský, J. Rybár, J. Valach, F. Čavojský (56. Š. Mihálka), K. Škultéty, E. Kozák, M. Burza

PRAVENEC: J. Krč – P. Bobocký, R. Krč (85. M. Hudek), D. Majzlan (58. D. Krč), T. Drexler, M. Čiscoň, N. Jánoška, M. Mendel, R. Lalúch. R. Rendek (88. I. Tonhajzer), J . Uhliar (58. M. Valach)

V tomto dueli išlo o veľa, o dve futbalové lopty zo SFZ. Stretli sa dvaja plnotuční giganti siedmej ligy. V 9. min. otvoril skóre M. Burza a začal sa futbalový otčenáš. V 12. min. odpovedal R. Rendek, ktorý sa po spotenej strele stihol pomodliť, aby lopta zašla až za bránkovú čiaru. O ďalšie gólové brieždenie sa postaral už o šesť minút opäť M. Burza po tom, ako mu žufaňou servíroval loptu opäť skvelo hrajúci A. Škultéty. Do polčasovej prestávky stihol umlčať domáce tribúny R. Rendek, ktorý exportne zakončil zo 14-metrovej vzdialenosti. V úvode druhého polčasu boli aktívnejší domáci, keď v 47. min. M. Burza načapoval K. Škultétymu pred odkrytú svätyňu a ten nekompromisne zakončil. Po štandardnej situácii v 60. min. zápasu vyrovnal na 3:3 R. Krč. Po tomto góle boli hostia aktívnejší, čo pretavili do ďalšieho gólu v podaní M. Valacha, ktorý zakončil hlavou a hostia sa po prvýkrát ujali vedenia. Domáci, ktorí na svojej pôde v tejto sezóne ešte neprehrali, spustili lavínu útokov. Unavená obrana Pravenca expresívne deštruovala na hranici pokutového územia E. Kozáka. Loptu si synergicky na svoju pravú strelku nahotovil K. Škultéty. Po jeho strele lopta opísala trajektóriu dozretého banánu a skončila v pravom hornom rohu brány hostí. V tomto momente, teda v 87. min. sa gól stal. Remíza tomuto derby zápasu svedčí. Súperovi domáci po zápase gratulovali, pretože aj tretie miesto je pekné.

MARTIN ČAVOJSKÝ

Ráztočno – Čereňany 0:1 (0:1)

GÓL: 14. M. Holdoš

ROZHODOVAL: Blaháč, 200 divákov

RÁZTOČNO: L. Rigo, B. Štefka (77. J. Sokolovský), R. Vašíček, D. Zelenák, R. Škrteľ, D. Šútor (76. D. Pittner), T. Šimora, T. Petrucha, J. Kerata, P. Karvaš, M. Ležovič

ČEREŇANY: D. Mališka – A. Pavlov, T. Mihálik, R. Slaný, J. Pečeň, D. Ďurík, L. Holdoš, Ma. Holdoš (90. E. Žufovský), Mi. Holdoš, R. Cifírk (72. T. Kollár), D. Kučerka (86. J. Hanus)

Vo vyrovnanom stretnutí zvíťazili šťastnejší hostia, ktorí boli efektívnejší v zakončovaní aj napriek tomu, že nepremenili pokutový kop. Domácim nemožno odoprieť snahu, ale nedokázali sa gólovo presadiť aj z tých mála šancí, ktoré si vytvorili.

IVAN ŠKRTEĽ

Bystričany – Kľačno 3:1 (1:0)

GÓLY: 21. P. Nechala, 57. J. Grolmus (11m), 90. Ľ. Belica – 81. A. Hanus

ROZHODOVAL: Majzlan, 150 divákov

BYSTRIČANY: M. Sokolík – M. Tóth, R. Kopál (71. R. Suchý), R. Kmeť, R. Zvalo, R. Mojžiš, J. Grolmus (90. M. Krajčovič), R. Lehotkai, M. Obžera (68. Ľ. Belica), P. Nechala (80. M. Murko), M. Slúka

KĽAČNO: M. Luprich (46. E. Kančev) – M. Sonnemann (56. M. Rajčan), M. Strečanský, Ľ. Mendel, A. Pavliček (64. M. Greschner), A. Kristel, A. Hanus, L. Mundier, J. Sloboda, P. Greschner (46. J. Losonczi), M. Oprendek

V zápase, v ktorom obidvom mužstvám o nič podstatné nešlo, začali lepšie prekvapujúco hostia, ktorí si vypracovali niekoľko pološancí, avšak vyťažiť gól z rozpačitého úvodu domácich sa im nepodarilo. Do vedenia sa dostali domáci po nacvičenej štandardnej situácii, keď Nechala prudkú prihrávku zužitkoval na krásny zásah do ľavého horného rohu. Do konca polčasu už domáci zvýšiť vedenie nedokázali a celkovo v zápase prevažovala bojovnosť nad futbalovým umením. Do druhého polčasu vybehli domáci o poznanie lepšie a po faule na hranici šestnástky na unikajúceho Mojžiša dokázal najlepší strelec súťaže Juraj Grolmus streliť z odpískanej penalty už svoj 32. gól v sezóne. V ďalšom priebehu zápasu malo Dynamo niekoľko príležitostí súperovi uštedriť knockout, ale v tomto zápase sa domáci strelci trápili aj z tých najvyloženejších šancí. Do hry o dobrý výsledok sa tak naspäť dostali hostia, keď odrazenú loptu dokázal hosťujúci hráč krásne trafiť do vinkla. Záver a prakticky celý zápas bol akoby poznačený teplom a hráčom dochádzali sily. Nakoniec sa Kľačnu vyrovnať nepodarilo. Naopak Dynamo nakoniec odklialo strelecké trápenie v nadstavenom čase, keď striedajúci Belica uzavrel do prázdnej brány skóre stretnutia na konečných 3:1. V zápase, v ktorom sa mal pokojne dohrať súťažný ročník, podala rozhodcovská trojica, podľa oboch zúčastnených strán, podpriemerný výkon a nezvládala ani jednoduché rozhodnutia. Dynamo ovládlo jarnú časť celej súťaže, za čo patrí mužstvu pochvala.

FILIP LUKÁČ

Malinová - Koš 1:0 (0:0)

GÓL: 73. P. Pekár

ROZHODOVAL: Guľváš, 100 divákov

MALINOVÁ: J. Bolfík – E. Adamček, P. Adamček, M. Štefan, M. Luprich, D. Maťaš, M. Stiffel (87. M. Bobok), P. Šifalovič (79. J. Dlhopolček), P. Pekár, M. Čavojský (58. M. Greschner), J. Bobok

KOŠ: I. Beneš – L. Idranyi (58. D. Perniš), D. Špak (76. M. Píš), A. Beka, R. Martinák, Ľ. Baláž, S. Pažický, A. Bobok, M. Bobok, T. Ďurina, N. Marko (76. L. Glesk)

V poslednom kole privítala Malinová mužstvo z Koša, ktoré sa snažilo od začiatku hrať futbal. V úvode zápasu mali šancu hostia, ktorú nevyužili. Domácich podržal Ján Bolfík. Domácim viazla kombinácia, hra bola rozháraná, z čoho pramení aj výsledok prvého polčasu – 0:0. Druhý polčas začal rovnako, domáci pridali trošku na tempe, no z dvoch šancí gól nedali. O prvý zásah sa snažili aj hostia, no v 73. min. otvoril gólový účet domáci Pavol Pekár. Hostia sa potom snažili o vyrovnanie, čo sa im však nepodarilo. Diváci videli priemerný futbal s víťazstvom domácich.

Bojnice – Temeš 4:1 (1:1)

GÓLY: 10. T. Vrták, 52. M. Richter, 80. J. Medvec, 88. R. Kupčok - 16. P. Oravec

BOJNICE: S. Očenáš - M. Tadiaľ, T. Grešner, T. Štrbavý, M. Prístavka, T. Vrták, R. Priehoda (63. R. Kupčok), M. Janovič, M. Šaray, J. Medvec (86. J. Tomasta), M. Richter (66. M. Kočner)

TEMEŠ: Ľ. Páleš - R. Sýkora (60. R. Kluvanec), E. Kluvanec, P. Oravec (52. M. Masný), R. Pánis, T. Balaščák, F. Trungel, M. Čičmanec, J. Blaho (76. M. Kluvanec), P. Michale, P. Rajčan (79. R. Lapin)

Záverečnému zápasu súťažného ročníka 2016/17 druhej triedy okresu Prievidza predchádzalo na futbalovom ihrisku v Bojniciach časť Dubnica podujatie pod názvom Deň rodiny. Program sa začal ráno o 8:00 hod. súťažou vo varení gulášu s piatimi súťažiacimi družstvami. Poobedňajší program bol organizovaný hlavne pre deti rôznymi hrami a futbalovým zápasom začínajúcich detí v tzv. prípravkách. Zápas bol oživením hlavne pre prítomných rodičov detí. Na záver Dňa rodiny bol zahájený futbalový zápas, v ktorom Bojnice s Temešom dali bodku za uplynulým súťažným ročníkom. Prvý polčas začal svižne, o čo sa postarali domáci futbalisti, keď v 9. min. kopali rohový kop a na prekvapenie lopta s primeraným falšom skončila v sieti. Trvalo iba sedem minút a po strele z poza šestnástky a nevydareného zásahu domáceho brankára bolo vyrovnané. Ďalší priebeh prvého polčasu sa odohrával viac menej v strede ihriska. Samotnému priebehu v druhom polčase pravdepodobne prispela prestávka a možno aj tvrdšie slová domáceho trénera. Výsledkom bola zvýšená snaha domácich hráčov o zvrátenie stavu a už v 52. min. sa ujali vedenia. Následne v 73. a 82 .min. stanovili konečný výsledok. Bol to slušný zápas až do 84. min., keď po vzájomnej strkanici udelil hlavný rozhodca žltú kartu pre aktérov z obidvoch strán.

JÁN HROMADA

Tužina – Ned.-Brezany 1:2 (1:0)

GÓLY: 26. P. Grešner – 48., 87. P. Vážan

ROZHODOVAL: Feranec, 100 divákov

TUŽINA: D. Habšuda – P. Lichner (63. M. Dzina), J. Bielik, J. Dobiš, J. Pekár, P. Grešner, T. Krebes (38. K. Sláviček), M. Borko (83. M. Kulich), M. Rybár, M. Vravko (87. V. Kvašnica), A. N. Gabor

NED.-BREZANY: R. Kolečáni – J. Gregor, M. Krebes (90. O. Škultéty), M. Hanúska (90. K. Pavlusík), S. Klopan, M. Karabinoš, V. Cicko, T. Chalmovský, S. Ľahký, P. Novota (46. P. Vážan), M. Ivanka (56. O. Vereš)

Hostia pricestovali do Tužiny na veľmi dôležitý zápas, pretože v prípade víťazstva by si zaručili postup do prvej triedy. Od začiatku sa však hral pomerne vyrovnaný zápas, ktorého gólový účet otvoril v 26. min. domáci Grešner. Keďže do prestávky už diváci gól nevideli, do kabín sa odchádzalo za tesného vedenia Tužiny. Hostia boli pod tlakom, no krátko po zmene strán ich v 48. min. upokojil striedajúci Vážan. V druhom dejstve sa prejavila kondičná prevaha hostí a bolo len otázkou času, kedy skórujú. V 87. min. sa to podarilo opäť Vážanovi, ktorý rozhodol o zaslúženom víťazstve hostí.

PETER BENKOCKÝ

Ješkova Ves/Banky - Veľká Čausa 3:2 (2:0)

GÓLY: 8., 24. M. Kolárik, 46. T. Dubnický – 63. B. Jamriška, 89. L. Kramár

ROZHODOVAL: Majzlan, 35 divákov

JEŠ. VES/BANKY: M. Turcer – J. Šimka, R. Sýkora, M. Šimka, R. Kohút (60. E. Divéky), M. Tomko, L. Homola (83. M. Gaman), J. Paver, M. Hanus, T. Dubnický (75. M. Vajda), M. Kolárik

V. ČAUSA: D. Vido – P. Vican (61. J. Dolog), P. Ďuriš, L. Kramár, M. Bránik, P. Richter, B. Jamriška, T. Kipikaša, A. Köszeghy, J. Ďurina (10. T. Baláž), P. Belák

Skóre zápasu mohli otvoriť domáci, no hlavičkovali nad bránu. Potom sa mohli presadiť aj hostia, ale nastrelili žrď. V 8. min. domáci otvorili skóre zásluhou Kolárika. O pár minút mohli hostia vyrovnať, ale výborne zasiahol domáci gólman. V 19. min. domáci kapitán strelou zo šestnástky neuspel. V 23. min. domáci brankár vychytal skvelú šancu hostí a o minútu domáci trestali Veľkú Čausu gólom na 2:0. Po polhodine hry trafili hostia brvno. Po zmene strán zle rozohral hosťujúci brankár a stav bol už 3:0. V 55. min. opečiatkovali domáci brvno a hostia zakrátko stav znížili na 3:1. V 66. min. išli domáci hráči sami na brankára, ale bez úspechu. V 79. min. strelu domácich vytlačil hosťujúci gólman na žrď. V 90. min. mali dve šance domáci, no neuspeli a hostia znížili stav na 3:2. Záver sa odohral v priateľskom duchu.

MARTIN ILIAŠ

Nitrica - Diviaky nad Nitricou 2:0 (0:0)

GÓLY: 55. M. Kráľ, 65. M. Masaryk

ROZHODOVAL: Sliepka, 60 divákov

NITRICA: L. Matejovič – D. Pšenák (46. P. Šúň), P. Šrámka, J. Matejovič, I. Chrenko, M. Kňaz (35. M. Rendek), J. Krist (80. M. Šúň), M. Masaryk, S. Straka, P. Bruška, M. Kráľ

DIVIAKY: D. Pružinec – O. Kolárik, S. Ševčík (65. J. Jurík), J. Radosa, A. Ďurta, J. Valuška, J. Matejovič, N. Králik, J. Drozd (15. J. Chlupka), K. Cako, M. Králik

V poslednom domácom zápase chceli hráči z Nitrice vyhrať. Vo veľmi teplom počasí sa hral trošku zbytočne nervózny futbal. Prvý polčas bol vyrovnaný a šance sa striedali na oboch stranách. V druhom dejstve už hru ovládli domáci a zaslúžene vyhrali. Hostia zahodili penaltu a domáci veľa vyložených šancí. Veľká vďaka patrí hráčom a domácim fanúšikom.

IGOR CHYLO

Veľká Lehôtka - Podhradie 0:2 (0:2)

GÓLY: 20., 30. F. Hrdý

ROZHODOVAL: Caňo, 100 divákov

V. LEHÔTKA: I. Flimel – A. Laluha, A. Režo, J. Šušoliak, K. Gerdenich, P. Mjartan (83. M. Matejov), J. Šnirc, R. Kozák, M. Jankula, K. Šimo, R. Rabčan

PODHRADIE: V. Bobok – L. Pročka, P. Kmeťko, P. Dudáš, J. Beláň, M. Hubočan (46. M. Mistrík), Š. Bobok (65. M. Mendel), M. Píš, T. Kohút, T. Daňo (54. M. Šimko), F. Hrdý (75. M. Mendel)

Zápas mal jednoznačného favorita. Kto si myslel, že priebeh bude iný, nežil v realite. Napriek tomu na ihrisku nebolo vidieť rozdiel medzi oboma mužstvami. Domáci sa svojou obetavou a kvalitnou defenzívnou hrou súperovi vo všetkom vyrovnali. Teda okrem premieňania šancí. Napriek tomu, že túto sezónu začínala Veľká Lehôtka s veľkými problémami, dokázala sa skonsolidovať a odraziť k lepším výkonom. Preto je nádej, že potupne sa dostane vyššie. Na pozície, na ktorých by celú klub chcel byť. Funkcionári ďakujú všetkým hráčom za prístup počas celej sezóny.