Zahodené šance stáli baníkov ďalšie zápasy (+FOTO)

V štvrtom kole prehrali futbalisti z hornej Nitre proti Gabčíkovu 0:3.

GÓLY: 42. Bazsó (11m), 63. Trabalík, 65. Polák.

PRIEVIDZA: Lehocký – Thanh, Šifalovič (81. Anton Kováčik), Gunda, Kopál, Turančík (71. Búry), Čertík, Halmeš, Jánošík, Viktory (71. Alexander Kováčik), Kozák (69. Sluka). Tréner: Juraj Pekár.

GABČÍKOVO: Izsmán (88. Halász) – Cingel, Krišťan (80. Šándor), Tóth (85. Matus), Bazsó, Trabalík (69. Englman), Bujka (59. Hlaváč), Huszár, Polák, Boráros, Radványi. Tréner: Jozef Majoroš.

ROZHODOVAL: Kozolka, 454 divákov. ŽK: Kopál – Radványi, Bujka, Bazsó.

Zápas s Gabčíkovom začali domáci dobre, keď už v 6. min. mohol otvoriť skóre Turančík, ale trafil len nohy brankára Izsmána. V prvom polčase sa hral rýchly futbal s viacerými šancami na oboch stranách. V 41. min. zahral rukou v šestnástke Kopál, za čo rozhodca nariadil pokutový kop. Bazsó ho bez problémov premenil – 0:1. V druhom polčase snaha domácich o zmenu stavu nevyšla. Doplatili na nedisciplinovanosť a v 63. a 65. min. dvakrát inkasovali po strelách spoza šestnástky od Trabalíka a Poláka. Stav sa už do konca stretnutia nezmenil a baníci tak utrpeli ďalšiu prehru na domácom ihrisku. Domáci si dokázali aj v tomto stretnutí vypracovať množstvo šancí, ale naďalej doplácajú na katastrofálne zakončenie.

VLADIMÍR ŠUNÍK

Ostatné zápasy: Bánovce - Galanta 2:3 (1:0), Borčice – Led. Rovne 2:3 (2:1), Dubnica – Trnava jun. 1:0 (1:0), FC Nitra jun. – Šaľa 4:1 (1:1), V. Ludince – Púchov 1:3 (0:0), Beluša – Nové Zámky 0:2 (0:1), DAC B/Vrakúň – Topoľčany 6:1 (3:0), Nemšová – ViOn B Vráble 0:3 (0:1)

Predohrávané 16. kolo:

V. Ludince - Prievidza 4:1 (1:1)

GÓLY: 4. Hamdaoui, 9. Horniak, 50. A. Kosák, 65. Švirik - 2. Halmeš.

DRUŽST.: Benkó - Krupánszki, Dékány, A. Kosák (89. Pajdučák), Tóth, Švirik (88. Straňák), Petráš, Cingel (83. Križan), Hlaváčik, Hamdaoui (60. Predajniansky), Horniak. Tréner J. Duhony.

BANÍK: Lehocký - Thanh, Šifalovič (80. Šlajbar), Gunda, Kopál, Turančík (72. Búry), Čertík, Halmeš, Jánošík, Viktory (43. Kováčik), Kozák. Tréner J. Pekár.

ROZHODOVALA: Matulová, ŽK: Kosák, Predajniansky, Horniak - Jánošík, Kopál, Kozák, Halmeš, 250 divákov.

Hosťujúci hráči hneď v úvode zaskočili domácu obranu, keď prízemnou prihrávkou posunuli loptu pred bránku a nekompromisnou strelou sa ujali vedenia. O dve minúty neskôr sa opäť menilo skóre zápasu. Domáci Kosák našiel za obranu nabiehajúceho Hamdaouiho a ten od brvna prekonal brankára hostí. V 6. min. mohli domáci dokonca už vyhrávať, ale strela Tótha len tesne minula bránku Prievidze. Prvý polčas pokračoval za prevahy domácich hráčov, ale futbalisti Prievidze hrali tiež pekný futbal. V 33. min. hosťujúci brankár len s námahou vytlačil Švirikovu tečovanú strelu na rok. O dve minúty opäť tečovaná strela Horniaka skončila v brankárovom náručí. Začiatok druhého polčasu patril domácim futbalistom. Na čiare sa uvoľnil Cingel, prihral Tóthovi, jeho strelu ešte brankár hostí vyrazil, ale následná strela Kosáka už putovala do siete. O niekoľko minút neskôr Kosákova strela z priameho kopu skončila na brvne. Skórovať mohli aj hostia, keď v 60. min. Gunda trafil brvno Benkóvej brány. Po nepresných strelách Kosáka a Cingela sa trafil Švirik a domáci išli do vedenia 3:1. V nadstavenom čase sa striedajúci Predajniansky zbavil troch hráčov, nádherne uvoľnil Horniaka, a ten pečatil skóre na konečných 4:1 pre V. Ludince.

IVAN PORUBSKÝ

Aktuálne číslo nájdete aj TU:

MY HORNONITRIANSKE NOVINY

Ostatné predohrávky: ViOn B Vráble - Galanta 2:1 (2:0), Gabčíkovo - Šaľa 3:1 (3:1), Bánovce - Dubnica 0:0, Púchov - Borčice 1:2 (0:1), Led. Rovne - Topoľčany 1:0 (0:0), Beluša - Nemšová 2:1 (2:0), Trnava B - FC Nitra jun. 0:1 (0:0), Nové Zámky - DAC B/Vrakúň 1:1 (0:0)