Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Partizánske vyškolilo Prievidzu z efektivity a pripravilo jej vysokú prehru

Hokejisti HC Prievidza po minulotýždňovej vysokej výhre nad Senicou tentokrát prehrali rovnakým rozdielom na ľade Partizánskeho, a to pomerne prekvapujúco hladko v pomere 2:11.

(Zdroj: HC Prievidza)

II. LIGA ZÁPAD

3. kolo:

HK Iskra Partizánske – HC Prievidza 11:2 (3:0, 5:0, 3:2)

GÓLY: 41. Súder, 42. Toman.

PRIEVIDZA: Talár, Belák – Beňadik, Bátora, Uhliar, Mendel, D. Pánis, Vážan, Danko, Toman, Kerata, Švec, Súder, Krško, Kováč, M. Pánis.

Od začiatku zápasu mali domáci prevahu na ľade. Boli aktívnejší a vypracovali si niekoľko vyložených šancí, ktoré s prehľadom premieňali. Do útoku zavelil domáci kapitán Peniaška, ktorý v zápase napokon zaznamenal až štyri góly. Po viacerých kiksoch v prievidzskej obrane domáci viedli po prvej tretine 3:0.

Hosťom nepomohla ani výmena brankára, pretože ani nie po piatich minútach druhej tretiny to bolo už 6:0. Hostia sa nedokázali počas celého zápasu spamätať zo zlého začiatku zápasu, a tak do konca druhej tretiny inkasovali ešte dvakrát a stav pred tretou časťou bol hrozivých 8:0.

V poslednej časti sa Prievidzi podarilo aspoň kozmeticky upraviť skóre, keď sa hneď v úvode tretiny presadili postupne obranca Súder po presne načasovanej prihrávke a počas presilovky tiež útočník Toman. Domáci ale nepripustili žiadnu drámu a naďalej diktovali tempo hry. Postupne pridali ešte ďalšie tri góly, celý zápas tak vyhrali jednoznačne 11:2. V stretnutí najviac zahviezdil domáci útočník Libor Káčer, ktorý v zápase zaznamenal dva góly a k tomu pridal šesť asistencií, čím najvýraznejšie prispel k víťazstvu svojho tímu. Paradoxné však je, že Prievidžania prestrieľali domácu Iskru v pomere 44:36, nič im to ale nebolo platné. Zápas nevyšiel ani jednému z oboch prievidzských brankárov. Partizánske tak vyškolilo Prievidzu z efektivity a zaslúžene zvíťazilo.

Najbližšie budú môcť Prievidžania túto prehru odčiniť už v sobotu 7. 10., keď o 17:00 hod. privítajú na domácom ľade mužstvo MHK Ružomberok.

Obranca Július Danko nám poskytol vyjadrenie k zápasu v Partizánskom: „Zápas sme začali veľmi zle, spravili sme veľké chyby v obrane, prepadávali sme a nestíhali sme sa vracať dozadu. Bolo to zapríčinené možno prílišným chcením strhnúť zápas hneď na našu stranu, no naopak sme ponúkli šance Partizánskemu, ktoré šance využilo. Potom na nás padla deka a už sa nám nedarilo nič o čo sme sa snažili. Do poslednej tretiny sme však išli pokúsiť sa aspoň ukázať svoju hru, to na čo máme, čo sa nám čiastočne podarilo. Celkovo sme v zápase boli na strely aktívnejší, no Partizánske sa dostalo do vyloženejších šancí ako my a dokázalo ich premieňať.“

Ostatné zápasy: Levice – Dynamax Nitra 8:2, Púchov – Dolný Kubín 6:1, Senica – Ružomberok 2:5, HC Osmos Ba B – KMH Budapešť 6:5.

10. Senica 3 0 0 0 3 7:28 0

Program 4. kola (7.10. o 17:00): HC PRIEVIDZA – MHK Ružomberok, Dolný Kubín – Senica, Budapešť – Púchov, Nitra – Osmos Bratislava B, Partizánske - Levice