Prievidžania prehrali po samostatných nájazdoch

Prvá slovenská hokejová liga pokračovala 36. kolom základnej časti.

V zápase s Trnavou Prievidza nevyužila viaceré príležitosti.V zápase s Trnavou Prievidza nevyužila viaceré príležitosti. (Zdroj: LADISLAV SZIBILLA)

PRIEVIDZA. Jedenásty tím tabuľky hostil siedmu Trnavu.

Pozrite si fotografie z hokejového duelu Prievidza - Trnava.

MŠHK Prievidza – HK Gladiators Trnava 2:3 po samostatných nájazdoch

(1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, samostatné nájazdy 1:2)

Góly: 15. Jasinský, 47. Kerata – 26. Jančovič, 44. Lisoň, rozhodujúci nájazd Záhumenský. Strely: 36-30. Trestné minúty: 12-19. Presilovky: 1-0. Oslabenia: 0-0. Divákov: 242.

V úvode diváci žiadnu gólovú šancu nevideli. Hráči Trnavy akoby chceli dokázať, že sú skutoční gladiátori. Viac vyhľadávali osobné súboje ako puk. Šermiarsky súboj hokejkami Malachu a Dema ukončil hlavný arbiter, keď oboch aktérov poslal na trestnú lavicu. Z ľavej strany prudko vypálil na Hálu v bráne hostí Mach. Bátora o chvíľu vybojoval puk posunul ho Húsovi, ten však ponúknutou príležitosťou pohrdol. Prievidžania stupňovali tlak a v 14. min. po delovke Malachu zazvonila pravá žŕdka trnavskej brány. Z nasledujúcej akcie už ale gól padol. Po prihrávke Šimu ho dal Jasinský. Potom krásny hokejový moment predviedol v drese Trnavy Jančovič. Rýchlo obišiel troch Prievidžanov a dostal sa tesne pred domáceho brankára Beláka. Ten zmenšil strelecký uhol a skóre sa nemenilo. V poslednej minúte sa Malacha a Čopák toľko ponúkali k strele, až im puk zobrali hosťujúci obrancovia.

Kerata nepremenil trestné strieľanie

Z druhej tretiny neuplynula ani minúta a Keratu v úniku zastavil Faktor len hodením hokejky pod korčule. Nariadené trestné strieľanie absolvoval Kerata, úspešný ale nebol. Tento moment zabrzdil Prievidžanov v nápore. Trnavčania sa čoraz viac dostávali do sľubných pozícií a Belák neraz predviedol svoje umenie. Schmidtovu delovku od modrej čiary chytil do lapačky. Schmidt sa o pár sekúnd rútil sám na gólmana Prievidze, v poslednom momente mu puk vypichol Šimo. Aj hosťujúci bek Hála zaujal včasným vykorčuľovaním z brány, čím v zárodku zlikvidoval šancu MŠHK. Jančovič bol najnebezpečnejším hráčom Trnavy a práve on v 25. min predviedol perfektné ovládanie puku, ktorý elegantne poslal za chrbát Beláka 1:1. Niekoľko dobrých príležitostí na oboch stranách zostalo nevyužitých. Rozruch nastal po tvrdej strele Záhumenského. Puk vyrazeným brankárom Belákom vyletel vysoko do vzduchu a jeden z trnavských hráčov ho dopravil do siete. Podľa rozhodcov bol však dosiahnutý rukou, a preto neplatil. Trnava bola ku koncu tretiny oveľa aktívnejšia ako domáci.

Dramatická koncovka zápasu

V tretej tretine domáci Švec z ťažkého uhla netrafil do priestoru brány. Gladiátori založili rýchly protiútok jednoduchým priamočiarym spôsobom a po osi Jančovič – Baran – Lisoň skončil puk v sieti Beláka. Po vedúcom góle hostí zapli na vyššie obrátky aj hráči Prievidze. Chromý na dvakrát nebezpečne ohrozil Hálu. Švec pekne prihrával pred bránu Tonhauserovi, ten však na rýchly puk nedočiahol. V 7. minúte si zakričali aj fanúšikovia domácich, keď Kerata vyrovnal na 2:2. V 56. min. Viedenský obohral dvoch protihráčov, ale ten tretí ho katapultoval beztrestne do vzduchu. Dve sekundy pred sirénou mohol byť Lisoň najväčším hrdinom zápasu. Sám pred Belákom nedokázal streliť gól a stretnutie pokračovalo predĺžením. V ňom sa snažili hráči oboch tímov, ale na radosť divákov došlo na atraktívne samostatné nájazdy. Trnava bola nakoniec zvíťazila, pretože Záhumenský bol dvakrát úspešný, kým z domácich dal gól iba Viedenský. Jeho nájazd bol však tým najkrajším momentom z celého zápasu.

"Veľkú šancu ísť do vedenia sme mali pri trestnom strieľaní. Škoda, že to nevyšlo. Výkon Trnavy stúpa a padá s brankárom Hálom. Dnes chytal vynikajúco, zneškodnil veľa našich jasných príležitostí," povedal hneď po zápase tréner MŠHK Juraj Boldiš.

Ostatné výsledky 36. kola: Liptovský Mikuláš - Prešov 2:1, Trebišov - Topoľčany 4:2, Bardejov - Detva 3:0, Senica - Michalovce 2:1, Považská Bystrica - Spišská Nová Ves 3:0.

Najbližšie odohrajú Prievidžania zápas 15.1. v utorok v Michalovciach a v piatok 18.1. o 17.00 hodine budú hostiť Topoľčany.