Nedeľa, 22. október, 2017 | Meniny má Sergej

Nitrianske Rudno deklasovalo Bystričany

V prvom jarnom kole Majstrovstiev oblasti vyhralo najvyšším rozdielom Nitrianske Rudno, ktoré zdolalo beznádejne posledné Bystričany.

Lazany - Ráztočno. Domáci potvrdili úlohu favorita.(Zdroj: Ivan Mriška)

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI - MUŽI

Predohrávané 24. kolo:

Dežerice - Opatovce nad Nitrou 2:2 (1:0)

GÓLY: Peter Benca 2 – Petraje 2.

Po úspešnom prvom polčase domácich boli hostia schopní vyrovnať. Dežerice sa snažili zápas otočiť na svoju stranu, no nepremenili vynaložené šance, a zápas sa tak skončil remízou.

Sebedražie - Pravenec odložené pre nespôsobilý terén

Chynorany – Uhrovec 2:2 (2:1)

GÓLY: 28. Jozefák (11 m), 38. Vavro - 40. Hrubý, 64. Opát.

Do 20. minúty hra prebiehala medzi šestnástkami a brankári nemali prakticky žiadnu robotu. V 27. minúte odpískal rozhodca pokutový kop, ktorý premenil Jozefák. Prvý polčas bol hlavne v réžii domácich. V druhom polčase boli hostia lepším mužstvom, hoci si v prvej časti hry nevytvorili žiadnu šancu. V závere zápasu sa domáci doslova báli o bod, keď hostia hrali nátlakovú útočnú hru. Zápas sa však napokon skončil remízou za konečného stavu 2:2.

Lazany – Ráztočno 3:1 (1:0)

Do 40. minúty to bol vyrovnaný zápas, v 40.minúte však po peknej kombinácií domácich skóroval Trungel. Do druhého dejstva vstúpili domáci hráči zakríknuto, čo hostia využili a Škrtel vyrovnal. Po tomto góle domáci ožili a v rozpätí 74. a 75. minúty strhli vedenie na svoju stranu dvoma gólmi, ktoré zabezpečili Lazanom víťazstvo.

GÓLY: Trungel, Hianik, Važan – Škrtel, 120 divákov

LAZANY: Alsharabi - Ďureje, Trungel, Hancko, Pekár, Humaj, Sikela, Mokrý, Kliment, Hyaník, Važan, str. Rybár, Chudý, Baláž, Baláž Lukáš.

RÁZTOČNO: Pes - Sokolovský, Ondrejka, Madaj, Škrtel, Bača, Petrucha, Kozárik, Kerata, Krutý, Rendek, str. Kanianský.

V prvom polčase zahodili hostia veľké množstvo šancí. FOTO: IVAN MRIŠKA

Veľký Klíž - Diviacka Nová Ves 5:1 (2:0)

GÓLY: Ján Najman 2, Holák, Bielik, Chrenko – Cíger

Hostia sa prezentovali kombinačnou hrou, no v koncovke boli prakticky neškodní. Domáci mali kontrolu nad stretnutím a takisto úspešnosťou strelených gólov vysoko prevýšili hostí a zápas doviedli do víťazného konca.

Bystričany - Nitrianske Rudno 1:6 (0:3)

Hostia mali v prvom polčase veľkú prevahu, keď už do prestávky vyhrávali rozdielom triedy. Domáci vstúpili do druhého polčasu so snahou streliť gól, čo sa im aj podarilo, keď v 50. minúte znížili na 1:3 no následne inkasovali ďalšie tri góly a zápas sa potom len dohrával.

GÓLY: Sluka – Bárta3, M. Kluvanec, Škraban, Pánis, 100 divákov.

BYSTRIČANY: Cirok, Papranec, Pils, Suchý, Lukáč, Kollár, Hrádel, Tesarovič, Obžera, Bielik, Klúka, str. Šnirc, Bielik Marek, Belica, Murko.

NITRIANSKE RUDNO: Divéky, M. Kluvanec, Michale, R. Kluvanec, Pánis, Kohút, Škraban, Cibulka, Drobec, Bárta, Javorček, str. E. Kluvanec, Súň.

Malinová – Skačany 4:1 (0:0)

Úvodne dejstvo prvého zápasu v jarnej časti súťaže bolo nemasné–neslané. Hostia z ojedinelej šance vsietili gól a následne sa stiahli do obrany. V 2. polčase domáci v priebehu 3. minút otočili priebeh zápasu, keď z pokutového kopu skóroval Stiffel a následne sa presadil Štefan. Za zmienku stojí druhý gól Štefana na 3:1. Po dlhom výkope brankára hostí sa k nemu dostala lopta až na vlastnej polovici, ktorú hneď z voleja poslal naspäť. Lopta zapadla priamo pod brvno súperovej brány keď brankár hostí nemal najmenšiu šancu strelu chytiť.

GÓLY: Štefan 2, Stiffel, Dudáš M. - Struhár, 150 divákov

MALINOVÁ: Zaťko, Filkorn I., Drexler, Dudáš J., Luprich, Bobok, Stiffel, Žigmond, Štefan, Filkorn M, Dudáš M. S: Čavojský, Štálnik

SKAČANY: Zima, Loči, Struhár, Hudec, Krajčo M., Dragula, Fuka, Loči M., Borcha, Krajčo B., Ďuriš.

Nedanovce - Veľké Bielice 5:0 (2:0)

GÓLY: A. Sák 3, A. Žurek, Parkan.

Domáci futbalisti aj po zimnej prestávke pokračujú v dobrých výkonoch. Už do polčasu viedli Nedanovce 2:0. Po zmene strán pridali domáci tri góly a tešili sa z hladkej výhry 5:0.