Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

V prelínačke suverénne víťazstvá Stavbára

Prelínací turnaj o postup do extraligy vyšiel Prievidžanom na výbornú, keď zvíťazili vo všetkých troch stretnutiach.

Striedačka Stavbárov.(Zdroj: Ivan Mriška)

PRIEVIDZA. Volejbalový klub Stavbár Prievidza zorganizoval prvý barážový turnaj o budúcoročnú účasť v najvyššej slovenskej súťaži.

Hralo sa systémom každý s každým na 3 víťazné sety, v dvoch turnajoch (druhý sa hrá o týždeň 13. a 14. apríla 2013 v Komárne ), z ktorých prvé dve družstvá postupujú do extraligy.

Mužstvá: VO AC Uniza Žilina (extraliga), VK Spartak Komárno (víťaz skupiny západ), VK Slávia Sobrance (víťaz skupiny východ), TJ Stavbár Prievidza (víťaz skupiny stred)

Baráž (6. a 7. apríla Prievidza):

Výsledky:

Stavbár Prievidza – Žilina 3:0 (15, 23, 17)

Fotografie zo zápasu nájdete TU:

Stavbár: Tomášik, Hrušík, Šrámek, Demeter, Povrazník, Šimko, libero Šimo str. Michalec

Výborný vstup do barážového turnaja mali domáci Prievidžania, až pri stave 7:1 sa súper dostal k slovu. Prievidza hrala pozorne a súper sa po žiadnej stránke Stavbáru nevyrovnal.

V druhom sete začali lepšie hostia, až v druhej polovici sa domáci dostali do vedenia a to už nepustili z rúk, aj keď sa Žilina nevzdávala.

Tretí už bol opäť v plnej réžii Stavbára. Všetci hráči zahrali veľmi zodpovedne, vyvarovali sa sériám chýb, a tak prvý dôležitý zápas vyhrala Prievidza jasne 3:0.

Komárno – Sobrance 3:2 (-21, 20, 23, -10, 11)

Žilina - Komárno 3:0 (21, 17, 17)

Sobrance - Prievidza 1:3 (-23, -17, 19, -24)

V druhom zápase začala lepšie prievidzský súper. Následne zaostával o 2, 3 body, ale v závere sa dotiahol na 23: 3. Dvomi poslednými bodmi zariadil víťazstvo Stavbára Marián Hrušík.

Druhý set bol už len domácou záležitosťou, Sobrance v závere upravili z 24:15 na 25:17.

Polovicu tretieho setu domáci prehrávali o bod, dva, následne ušli až na 8 bodov a zaslúžene napriek dobrému záveru vyhrali.

Posledný set sa podobal na predchádzajúci, Prievidžania potrebovali 3-4 útoky na bod, súper pochytal v poli všetko. Stavbár len doťahoval, občas o bod vyhrával a až v dramatickom závere premenil druhý mečbal.

Sobrance – Žilina 3:0 (17, 15, 18)

Prievidza – Komárno 3:1 (- 22, 16, 20, 19)

Stavbár: Tomášik, Šrámek, Povrazník, Šimko, Hrušík, Demeter, lib Šimo, str: Michalec, Mečiar, Varga

Hráči Prievidze nastúpili s veľkou motiváciou zakončiť baráž víťazstvom. Prílišná snaha priniesla chyby, čo súper z Komárna využil na víťazstvo v prvom sete. Domáci sa poučili a v nasledujúcom sete súpera nepustili k ničomu.

Pokračovanie výborného výkonu dostalo domácich do vedenia 2:1.

Vo štvrtom sete Komárno zabralo naplno, aby vyrovnalo stav. Set bol preto vyrovnaný, 2-3 bodový náskok súper doťahoval, ale výborným záverom Prievidza vyhrala 25:19 a celý zápas 3:1

Priebežné poradie: 1. Prievidza 9, 2. Sobrance 4, 3. Žilina 3, 4. Komárno 2