FUTBAL: Poradie na dne tabuľky naďalej zamotané

Výsledky 24. kola I. triedy.

Hradec - Bojnice 2:1 (0:0)

GÓLY: Novotný, Kanianský - Rendek

ROZHODOVAL: Bódi, 50 divákov

Vyrovnaný prvý polčas. Po zmene strán domáci bojovnosťou prevýšili súpera a zaslúžene zvíťazili.

JOZEF JAŠKO

Chrenovec-Brusno - Nitrianske Sučany 0:4 (0:2)

GÓLY: Vlnka 2, Vacha, Argyusi

ROZHODOVAL: Hancko , 100 divákov

CHREN.-BRUSNO: Ľahký P. – Baláž, Šalátek, Jakubík, Vojtko, Malárik, Trgiňa, Ďurdina, Ľahký M. , Šovčík, Kohút str: Pekár

NIT. SUČANY: Hurtiš – Šimka, Pánis, Čertek, Zimmer, Mihálik, Fodor M. , Argyusi, Fodor B. , Vlnka, Vacha str: Mikláš Marek, Talian, Mikláš Michal

Hostia svojou hrou potvrdili postavenie v tabuľke a zaslúžené zvíťazili.

ĽUBOŠ ŠALÁTEK

Nováky – Podhradie 4:2 (3:0)

GÓLY: Hajnovič ml. 2, Orušla P. (11m), Tarageľ – Homoľa P. , Oboňa

ROZHODOVAL: Poliak , 50 divákov

NOVÁKY: Hajnovič st. – Sedlák, Stankovský, Prekop, Karak, Orušla R. , Bránik, Hajnovič ml. , Tarageľ, Oršula P. , Krajčí str: Žiak, Roháč, Daubner

PODHRADIE: Homoľa T. – Dudáš, Homoľa P. , Mujkoš, Kmeťko, Gašparovič, Chudý, Mendel, Mistrík, Daňo, Junas str: Farkaš, Oboňa

Domáci po dobrom prvom polčase odpadli a hostia takmer vyrovnali.

ĽUBOMÍR ĎURECH

Čavoj - Lieštany 3:4 (2:0)

GÓLY: Čičmanec R., Čičmanec D., Cibulka - Javorček J., Bielik, Duchoň, Lomnický

ROZHODOVAL: Kusý, 100 divákov

ČAVOJ: Petriska - Čičmanec R., Oršula, Čičmanec D., Súder, Čičmanec L., Vlčko, Čičmanec D., Čičmanec M., Petráš, Cibulka

LIEŠTANY: Uhlár - Bielik, Mišovic, Sedláček R., Iliáš, Šprlák, Lomnický, Javorček J., Kotula, Mesiarik, Duchoň, str: Puobiš, Sedláček V., Javorček V., Kocúr

Na ťažkom teréne to bol viac boj ako futbalový zápas. Domáci si do polčasu vypracovali dvojgólový náskok, o ktorý však v druhom dejstve prišli, napriek tomu, že hostia hrali v početnej nevýhode po obdržanej červenej karte.

Valaská Belá – Máčov 4:0 (1:0)

GÓLY: Šimka, Dolinaj, Kučera, Pišta

ROZHODOVAL: Moniak st. , 120 divákov

V. BELÁ: Jurenka st. – Pánis, Luchava, Kučera, Dušička M. , Furka L. , Pišta, Dušička R. , Šimka, Furka M. , Jurenka ml. str: Dolinaj, Topák

MAČOV: Jankeje – Šimurda, Škríp, Púčik Ľ. , Sobota, Koššo, Púčik R. , Kaňa M. , Kaňa P. , Kaňa V. , Blaho str: Králik, Oršula, Briatka

Vo Valaskej Belej sa hral bojovný futbal na teréne, ktorý bol na hranici regulárnosti. Skúsenejší hostia nevyužili čisté šance na začiatku zápasu a za toto pykali v prvom polčase nadstaveného času. V druhom polčase sa už oslabení hostia do šancí nedostali. V zápase padlo zbytočne 7 žltých kariet.

MAREK NEMČEK

Kľačno – Tužina 2:2 (1:2)

GÓLY: Sloboda, Leitman - Rybár, Kvašnica V.

ROZHODOVAL: Mendel , 150 divákov

KĽAČNO: Bakus – Maurér, Strečanský, Mendel, Kristel, Greschner Michal, Leitman, Mundier, Sloboda, Hanus, Greschner Martin str: Oprendek, Čmelo, Kubásek, Pavlíček

TUŽINA: Klopan – Dobiš, Ošvát, Hanzlík, Sláviček, Vaťko, Rybár, Sločany, Čiscoň, Galus, Kvašnica V. , Greschner, Kvašnica A. , Srnka str: Petrus

Vyrovnaný zápas. Hostia sa ujali vedenia v 12. min. a v 13. min. zvýšili už na 0:2 . V 15. min. domáci skorigovali na 1:2. Hostia ešte mali v prvom polčase dve šance na zvýšenie náskoku. V druhom dejstve domáci zvýšili aktivitu a v 70. min. vyrovnali zásluhou Leitmana na 2:2. Snahou chceli doma nechať 3 body, čo sa im však nepodarilo a hostia si zaslúžili bod, ktorý aj uhrali.

OTO KOVÁČ

Poruba - Rudnianska Lehota 0:1 (0:1)

GÓLY: Harag M.

ROZHODOVAL: Kalíš , 100 divákov

PORUBA: Rusnok L. – Čavojský Mi. , Gebrlin, Valach, Galáč, Čavojský F. , Ábel, Jamriško, Gaman, Tisaj K. str: Rusnok N. , Čavojský Ma. , Tisaj M.

RUD. LEHOTA: Samardžia – Belanec J. , Balucha, Gaman, Harag M. , Cebák Milan, Cebák Miroslav, Šimo A. , Belanec A. , Belanec D. , Kopčan str: Harag A.

Domáci privítali lídra súťaže, ktorý sa predviedol peknou kombinačnou hrou. Domáci však rozumným bránením ich hru eliminovali. V prvom polčase rozhodca mohol vylúčiť brankára hostí za napadnutie domáceho hráča, no nestalo sa tak. Hostia po nákope z polovice ihriska a následnej dorážke vsietili víťazný gól. V druhom polčase hráč domácich, Ábel, dostal červenú kartu po dvoch žltých. Domáci sa snažili o vyrovnanie a ich bojovný výkon nebol odmeneným vyrovnávajúcim zásahom.