FUTBAL: V Sebedraží strelecká mizéria oboch táborov

Výsledky dohrávaného 17. a 24. kola Majstrovstiev oblasti.

Momentka zo zápasu Sebedražie - Pravenec.(Zdroj: IVAN MRIŠKA)

Dohrávka 24. kola:

Sebedražie – Pravenec 0:0

Fotografie zo zápasu nájdete TU.

ROZHODOVAL: Michale, 100 divákov

V piatkovej dohrávke mali diváci v Sebedraží možnosť vidieť niekoľko zahodených šancí na oboch stranách. Keďže v druhom dejstve nedokázali domáci využiť tlak a ani jednu z tutoviek, body sa po bezgólovej remíze delili.

IVAN MRIŠKA

Dohrávané 17. kolo:

Ráztočno – Sebedražie 1:1 (1:0)

GÓLY: Kerata - M. Špeťko

ROZHODOVAL: Divéky, 150 divákov, ČK: Sobota

RÁZTOČNO: Poös – Sokolovský, Petrucha, Sobota, Škrtel, Bača, Rendek, Ondrejka, Kerata, Krutý, Kozárik, str: Madaj

SEBEDRAŽIE: Gregor – Mokrý, Kolodzej, Zubál, Habalčík, Hurtiš, Hrdý, Macháč, M. Kolodzej, Špeťko, Brindza, str: Lachký

Vyrovnaný zápas, hostia mali viacej šancí, no premenili iba jednu, keď v 90. min. vyrovnával Špeťko.

IGOR ČERTÍK

Bystričany - Opatovce nad Nitrou 2:2 (0:1)

GÓLY: Belica, Bielik – Petreje 2

BYSTRIČANY: Plachý – Škoda, Pilch, Gurtler, Suchý, Šnirc, Kollár, Tesarovič, Obžera, Bielik, Belica, str: Murko

OPATOVCE: Čičmanec – Krčík, Mečiar, Kováč, Teslík, Lalík, Gendiar, Petreje, Borko, Minich, Kohút, str: Meliško

V prvom polčase stojí za zmienku priamy kop, ktorým sa hostia ujali vedenia. Druhé dejstvo bolo v znamení veľkej snahy domácich, ktorým sa podarilo po dvoch góloch otočiť skóre stretnutia. Spravodlivú remízu zariadil v 88. min. kapitán hostí Petreje.

ŠTEFAN TESAROVIČ

Malinová - Veľký Klíž 6:0 (2:0)

GÓLY: Stiffel 2, Bolfík, Drexler, Dudáš M., Štefan

ROZHODOVAL: Maňuch,150 divákov

MALINOVÁ: Luprich M. – Dudáš J., Drexler, Bobok J., Luprich Mich., Bolfík, Stiffel, Žigmond, Haluza, Filkorn, Dudáš M., str: Bobok T., Čavojský, Šándor, Štefan

V Malinovej sa hral jednostranný zápas, nakoľko hostia nastúpili bez šiestich hráčov základnej zostavy. Domáci po dlhšej dobe predviedli kvalitný výkon a v zápase si vypracovali veľké množstvo šancí. Zápas sa hral v podstate len na jednu bránku a diváci si skutočne prišli na svoje pri takom množstve strelených gólov.

PETER BALČIRÁK

Skačany - Lazany nehrali

Domáci nenastúpili na zápas.

Nitrianske Rudno – Nedanovce 0:1 (0:1)

GÓLY: Sák

ROZHODOVAL: Mendel,150 divákov

NIT. RUDNO: Divéky – Cibulka, Michale, Valach, Kluvanec M., Kistner, Kuric, Škraban, Kohút, Oršula, Rambala, str: Kluvenc R., Seifert

V prvom polčase aktívnejší hostia korunovali svoju snahu v 30. minúte gólom Sáka. V 38. min. bol vylúčený brankár hosti za hru rukou mimo pokutového územia. V druhom polčase domáci vyvinuli enormný tlak a zápas sa zmenil na festival nepremenených šancí. Hostia však aj s kusiskom šťastia víťazstvo ubránili, keď dvakrát vykopávali loptu z bránkovej čiary.

JOZEF BARBORÍK

Diviacka Nova Ves – Cyhnorany 6:4 (2:2)

GÓLY: Vavro 2, Pekár 2, Uhlár, Štrbák Ľ. – Andel 2, Rajnoha, Marko

ROZHODCA: Mikši, 100 divákov

D. N. VES: Cíger A.– Paulďuro, Siekel, Géczy, Jenkeje, Tomko, Cíger M. , Štrbák L. , Štrbák Ľ. , Vavro, Uhlár str: Pekár, Tkáč, Mišiak

CHYNORANY: Pilip – Ovečka, Jurík, Jančovič, Jozefák, Kováčik, Marko, Vavro, Buček, Rajnoha, Andel str: Podhorský, Podmanický

V Diviackej sa začalo veľmi svižne, keď už v 8. minúte bolo 1:1. Za sa hostí presadil Andel a za domácich Vavro. V 20. minúte sa svojim druhým gólom presadil opäť Vavro. Hostia na odpoveď dlho nečakali a o minútu vyrovnal Andel, keď potrestal chybu domácej obrany. Do polčasu sa už výsledok nemenil. Domácim nevyšiel začiatok druhého polčasu, keď sa v 46. minúte presadil Rajnoha. Hostia svoj tlak pretavili do ďalšieho gólu, keď v 60. minúte premenil pokutový kop Jozefák. Tento gól domácich naštartoval a začali svoj veľký obrad. K tomu zavelil v 71. minúte striedajúci hráč Martin Pekár 3:4. V 76. minúte potvrdil domáci kapitán svoju streleckú formu a vyrovnal na 4:4. O dve minútky domácich fanúšikov potešil znovu Martin Pekár - 5:4. Hostia sa už na obrat nezmohli a v 88. min. sa presadil Marek Uhlár. Domáci hráči tak zakončili úspešnú sezónu víťazstvom na domácom ihrisku.

Uhrovec - Pravenec 3:3 (0:0)

V prvom polčase sa hral útočný futbal, obe mužstva však nedokázali premeniť ani tie najvyloženejšie šance. Po zmene strán sa však akoby roztrhlo pomyselné vrece z gólmi. Prakticky každá gólová šanca aj skončila gólom. Zápas sa divákom musel páčiť, padlo až šesť gólov, no remíza je spravodlivá.

V. Bielice - Dežerice 3:2 (2:2)