FUTBAL: Rezerva FC Baníka zvíťazila aj v druhom zápase

Chrenovec–Brusno - Diviaky nad Nitricou 0:2 (0:1)

GÓLY: Kaňa M., Turcer

ROZHODOVAL: Kajanský, 100 divákov

CHREN.-BRUSNO: Ľahký – Baláž, Šalátek, Jakubík, Milan, Malárik, Trgiňa, Šovčík, Kohút, Vojtko st., Bukna , Str.: Vojtko ml.

DIVIAKY: Kolárik - Kaňa L., Strík, Púčik, Galan, Koššo L, Lašák, Kaňa M., Valuška, Kaňa V., Králik, Košoo M., Str.: Turcer. Mercek, Kaňo

Domáce mužstvo nastúpilo oproti prvému zápasu v značne pozmenenej zostave oproti, no to nemalo vplyv na dosiahnutie dobrého výsledku. Po vyrovnanom prvom polčase boli úspešnejší hostia, ktorí sa v 22. minúte ujali vedenia. V druhom polčase sa hra prelínala medzi obomi svätyňami, obe mužstvá nevyužili viacero šancí. Minútu pred koncom hostia využili otvorenú obranu a poistili si víťazstvo.

LUBOŠ ŠALÁTEK

Poruba – Bystričany 0:1 (0:1)

GÓLY: Grolmus J.

ROZHODOVAL: Muška, 100 divákov

PORUBA: Rusnok L. – Čavojský M., Glač, Valach, Gebrlín, Priehoda, Rusnok N., Abel, Jamriško, Čavojský F., Tisan K. Oboňa, Str.: Oboňa, Pieš, Gaman

BYSTRIČANY: Lutar, Suchý, Plachý, Plevka, Hrádel, Šnirc, Grolmus, Tesarovič, Obžera, Belica, Benko, Str.: Murko, Mechala,

V ostrom zápase, v ktorom padlo 7 žltých kariet sa nakoniec radovali z najtesnejšieho víťazstva hosti. Domáci hrali od 25. minúty bez vylúčeného hráča, čo dokázali hostia potrestať.

MIROSLAV GAMAN

Tužina – FC Baník Horná Nitra B 3:5 (2:2)

GÓLY: Kvašnica V. 2, Galus – Lacko, Baláž, Valach, Černák, Uhlíček

ROZHODOVAL: Ahmed, 150 divákov

TUŽINA: Klopan - Dubiš, Pošváb, Kmeťko, Pekár, Vaťko, Véreš, Rybár, Kvašnica A., Galus, Kvašnica V., Str.: Grešner, Gombarček, Raťko

FC BANÍK B: Kovačík - Štefka, Kôstka, Lacko, Svitek, Kečkeš, Klačanský,Baláž,Uhlíček, Černák, Pilčík, Str.: Valach, Veselovský, Turančík

Zápas bol odohraný na veľmi vysokej úrovni. Domáci dvomi rýchlymi gólmi zaskočili súpera, no ten sa nepoložil a zápas otočil.

DANIEL FÁZIK

Hradec – Nováky 4:3 (4:1)

GÓLY: Majtényi 3, Briatka – Ríziky, Oršula P., Krško (vlastný)

ROZHODOVAL: Pánis, 150 divákov

HRADEC: Valko – Frkaš, Novotný M., Krško, Novotný L., Letvaj, DOHNáLEK, Kanianský, Briatka, Mokrý, Majtenyi, Str.: Pekár

NOVÁKY: Žiak – Sdedlák, Stankovský, Ríziky, Prekop, Bránik, Hvojník, Oršula R., Hajnovič, Oršula P., Plachý, Str,: Roháč , Tarageľ

Prvý polčas bol plne v réžii domácich, keď sa im podarilo štyrikrát rozvlniť sieť súpera. Pravý opak bolo druhé dejstvo zápasu, keď Nováčania bojovným výkonom znížili na rozdiel jedného gólu. Na vyrovnanie však už nemali dosť síl, a tak domáci ubránili tesný výsledok.

PETER ČIČMANEC

Bojnice - Nitrianske Sučany 1:3 (1:3)

GÓLY: Grešner – Čertek, Mikláš Ma.,Vacha

ROZHODOVAL: Hodas, 150 divákov

BOJNICE: Dolog – Tadial, Meliš, Adamec, Zemanovič, Ziman, Benko, Ondráš, Vrták, Rendek, Grešner, Str.:Mello, Franko, Biro

N. SUČANY: Hurtiš – Miklák, Pánis, Čertek, Šimka, Mihálik, Fodor M, Mikláš Ma., Fodor B., Vlnka, Vacha, Str.: Mikláš Mi., Talina, Caňo

Zaujímavé majstrovské stretnutie s miernou prevahou hostí, ktorú využili na strelenie troch gólov. Sparné počasie bolo príčinou veľkého počtu striedaní na obidvoch stranách. Domácich však môžu mrzieť až 3 žlté karty.

JÁN HROMADA

Liešťany – Čavoj 4:2 (3:1)

GÓLY: Duchoň, Lomnický, Počur, Sedláček – Karváš, Čičmanec M.

ROZHODOVAL: Žiak, 150 divákov

LIEŠŤANY: Uhlár – Mirelík, Sedláček, Tkáč, Ješovic, Michal, Mäsiarik, Lomnický, Krpelan, Duchoň, Str. Volenka, Javorček V, Javorček P.

ČAVOJ: Švarc – Čičmanec R,, Vlčko, Čičmanec D., Kučera, Krpelan, Sýkora, Karváš, Čičmanec M., Čičmanec E., Cibulka, Str. Čičmanec L., Petriška

Domáci dostali smolný gól, zvýšili obrátky, čoho výsledkom boli 3 strelené góly. Hostia v druhom polčase skorigovali na 3:2, ale domáci zvýšili z pokutového kopu na 4:2.

PETER MIŠKOVIC

Valaská Belá - Kľačno 1:3 (1:1)

GÓLY: Furka M., - Jakob 2, Hanus P.

ROZHODOVAL: Mokrý, 100 divákov

V. BELÁ: Jurenka st., Šagát, Luchava, Jurenka ml., Dušička, Furka L., Pišta, Pánis, Siekel, Furka M., Mokriš, Str.: Slugeň, Tupák

KĽAČNO: Bakus – Tinko, SDtrečanský, Mendel, Greschner M., Hanus P., Hanus A., Oprendek, Greschner F., Greschner M, Jakob

Domáci sa ujali vedenia hneď v úvode zápasu. Potom sa však hra vyrovnala a hostia skórovali tesne pred odchodom do kabín. V druhom polčase domáci zatlačili súpera, ale nevyužili ani tie najvyloženejšie šance. To sa im v závere zápasu vypomstilo, keď sa zranil Dušička a nebola možnosť striedať. V posledných troch minútach hostia dvakrát skórovali a odvážajú si z ihriska súpera tri cenné body.