FUTBAL: Prvé víťazstvo si po bojovnom výkone pripísal Vegum

GÓLY: 20. Dvonč (11m), 80. Líška – 62. Kuna

ROZHODOVAL: Černej, 250 divákov

D. VESTENICE: Jurenka – Struhár, Líška, Floro, Duchoň, Dvonč, Bruška, Stručka (76. Kolenčík), Škarka, Cagáň, Papranec (86. Šrámka)

SOLČANY: Košút – Ducký, Mihálik, M. Sporina, Streďanský (46. Klačanský), P. Sporina (46. Košík), Kuna, Šebo, Buday, Soboňa, Fridrich

V úvodných minútach sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Domáci mali územnú prevahu, v 9. min. strelu Škarku vyrazil hosťujúci brankár na roh. V 14. min. strela Papranca skončila na brvne brány hostí. V 17. min. pokus Struhára len tesne minul bránku. V 20. min. po faule na Flora nasledoval pokutový kop, ktorý s istotou premenil Dvonč – 1:0. V 31. min. Papranec minul prázdnu bránu hostí. Do druhého polčasu tréner hostí nasadil dvoch nových hráčov, čo hosťujúcej hre pomohlo. V 48. min. veľkú príležitosť Fridricha zblokoval Cagáň. V 62. min. hostia vyrovnali hlavičkou Kunu po centri z ľavej strany – 1:1. V 70. min. veľkú príležitosť Duchoňa vyrazil Košút na roh. V 80. min. unikol po ľavej strane Papranec, nezištne prihral Líškovi, ktorý s prehľadom, do protismeru brankára, poslal domácich do vedenia – 2:1. Ďalšie dve príležitosti Papranca gól nepriniesli, a tak domáci po zlepšenom výkone zaslúžene zvíťazili a pripísali si tri body.

MILAN VAŽAN

Partizánske – Lehota pod Vt. 3:1 (3:0)

GÓLY: 23. a 39. Kučerka, 42. Petreje – 81. Jankula.

ROZHODOVAL: Fabian, 280 divákov.

TEMPO: Bohunský ml. – Šimončič, Norocký, Bohuš, Macega, Sedláček, Greguška (88. Kompas), Slivka (79. Poluch), Nižňanský, Kučerka, Petreje (67. Křapka), tréner: M. Slovák.

OFK BANÍK: M. Vavro – Belaň, Kohút, Benko, Jankula, Královič (60. Kobes), M. Píš, P. Mišeje, Šimko, Benčat (48. D. Zaťko), L. Kriška, hrajúci tréner: J. Belaň.

V 2. minúte Šimko zachytil chybnú rozohrávku, no s jeho prízemným obstrelom z dvadsiatich metrov si Bohunský poradil. O dve minúty na druhej strane Vavro skrotil Norockého strelu z otočky z dvanástich metrov. V 20. minúte Greguška zo štandardky posadil loptu na hlavu Bohuša, ktorý ju z päťky poslal tesne nad brvno. O dve minúty Šimončič z vlastnej polky vyviezol loptu po pravej strane, jeho milimetrový pas na opačnú stranu našiel v gólovej pozícii Slivku, ktorého tutovku Vavro vyrazil na roh. Jeho exekútorom bol Greguška a po hlavičke Kučerku domáci išli do vedenia. V 32. minúte sa Benčat predral do domácej šestnástky, no Bohunský jeho pokus vyrazil. Vzápätí po ľavej strane vnikol do veľkého vápna Píš, z uhla však rozvlnil len bočnú sieť na domácej bránke. V 39. minúte sa opäť presadil dravý Kučerka, ktorý si na hranici šestnástky zasekol Belaňa a sprehľadom povedľa Vavru zvýšil na 2:0. V 42. minúte Geguška rozbehol rýchlu akciu domácich, loptu posnul na pravej strane šprintujúcemu Nižňanskému, z ktorého prihrávky do malého vápna ťažil Petreje. Druhé dejstvo prinieslo poskromne futbalového vzruchu. Hostia sa však v 81. minúte dočkali čestného úspechu, keď po krátkych narážačkach Jankula zblízka po zemi k ľavej tyči stanovil na konečných 3:1. V 81. minúte ešte Poluchovu strelu z dvadsiatich dvoch metrov Vavro bravúrne vytlačil z pravého vinkľa.

Prečín – Kanianka 1:2 (0:2)

GÓLY: 70. Michalec (11 m) – 34. Richter, 41. Marián Petráš.

ROZHODOVAL: Krč – Konečný, ŽK: Šnirc, Babašta, Khadir, 120 divákov.

PREČÍN: Miščík – Masaryk, Boško, Vrábel, Ľ. Gajdošík (55. Zahradník), Kaprálik, Orávik, Michalec (86. Vala), Vicena (84. Mičúch), Hybben, Hudek.

KANIANKA: Pipíška – Michal Petráš, Mečiar, Kurbel, Šnirc, Krško, Babašta, Marián Petráš, Richter (79. Minich), Khadir (56. Grom), Slezák (64. Hanus).

Úvod patril domácim, ktorí nevyužili dve šance Hybbenom a Orávikom. Potom prevzali iniciatívu skúsení hostia a v 34. min sa ujali vedenia Richterom. Tlak hostí pokračoval, akcie domácich končili na pozornej obrane, ktorú dobre dirigoval Mečiar. V 42. min si v ofsajdovejj pozícii spracoval loptu Marián Petráš a nechytateľnou strelou do šibenice zo šestnástky nedal Miščíkoi šancu. Po prestávke domáci vrhli všetko do útoku, ale Vicenovu šancu chytil Pipíška. V 70. min po faule v šestnástke na Vicenu Michalec z penalty dal kontaktný gól. Hostia zdržiavacou taktikou a dlhými odkopmi mali dej zápasu vo svojej moci. V závere hráči Kanianky trafili šibenicu a Miščík pri veľkom tlaku domácich v 90. min zneškodnil nájazd hosťujúceho hráča.

JOZEF MAMIS

Ostatné zápasy: Šimonovany – Holíč 3:2 (0:1), H. Obdokovce – Bošany 1:0 (1:0), Modranka – Nová Dubnica 2:2 (1:2), Tr. Teplice – Križovany 4:1 (1:1), Borčice – Častkovce 3:0 (2:0)

DORAST

D. Vestenice - Plevník-Drieňová 1:5 (0:4)

Partizánske - N. Rudno 0:1 (0:0)

Gól: Daško

Tr. Stankovce – Nováky 8:0

Ostatné zápasy: Brvnište – Holíč 2:2 (1:1), Veľké Kostoľany – Nemšová 2:3, Bošany – Nová Dubnica 0:8, Beluša – Ilava 1:1 (1:0).

1. Tr. Stankovce 6 5 0 1 33:7 15

2. Brvnište 6 4 1 1 24:8 13

3. Nemšová 6 4 1 1 19:11 13

4. N. Dubnica 5 4 0 1 21:5 12

5. Holíč 6 3 3 0 12:5 12

6. Partizánske 6 3 0 3 16:8 9

7. Vrbové 5 2 3 0 11:5 9

8. N. Rudno 5 3 0 2 9:7 9