FUTBAL: Roztržka v Nitrici priniesla vylúčenie dvoch hráčov

GÓLY: Mi. Kráľ, Šimurka, Bruška – Farkaš, Kmeťko

ROZHODOVAL: Poliaček, 30 divákov, ČK: Mir. Kňaz - Sokolík

NITRICA: Kerpner –Cagáň, Šebo, Ma. Kráľ, Kováč, Bruška, Mokrý, Štrbák, Mir. Kňaz, Šimurka, Mi. Kráľ, str: Rus, Mich. Kňaz, Radošány, Jorda

PODHRADIE: Sokolík – Dudáš, Kmeťko, Cipov, Chudý, Farkaš, Jakab, Matušok, Bukovan, Homoľa, Mujkoš, str: Gašparovič, Junas

Domáci začali aktívne, vedenia sa ujali po penalte, keď hráč hostí zahral rukou v šestnástke. Následne pridali domáci aj druhý gól a bolo už 2:0. Hoci hostia znížili po peknej strele spoza šestnástky na 2:1, skóre prvého polčasu uzavreli podobným úspešným pokusom domáci – 3:1. Druhý polčas bol nervóznejší, diváci videli aj roztržku, po ktorej boli vylúčení hráči na oboch stranách. Aj keď sa hostia snažili vyrovnať, domáci už víťazstvo ustrážili.

MICHAL KRÁĽ

Koš - Kostolná Ves 8:1 (3:1)

GÓLY: Bičan 3, Breznický 2, Pipíška M., Perniš, Pieš

ROZHODOVAL: Mokrý, 50 divákov

KOŠ: Kušnír - Rybárik, Perniš, Pipíška Mário, Pažický, Píš, Pipíška Ľubomír, Molnár, Bičan, Pieš, Breznický, Striedali: Schnierer, Adámik

K. VES: Karak - Papranec, Jurenka, Pažický, Pánis Martin, Hanus, Sobota, Šrámka, Adámik, Štrbák, Ďuriš, Striedali: Papči, Hrdý, Štefanec, Pánis Michal

Košania svojho súpera v úvode podcenili a zápas začali v tréningovom tempe. Hoci sa už v 5. minúte ujali vedenia 1:0, hra bola vyrovnaná počas celého prvého polčasu, ktorý domáci vyhrali 3:1, pričom Košanov v ťažkých chvíľach podržal brankár Kušnír. V druhom polčase sa na ihrisku prejavila kvalita domáceho mužstva, a aj napriek enormnej snahe hostí skóre narastalo v prospech domáceho mužstva. Sympatický výkon hostí narušil len nervózny záver, kedy ťažko vstrebávali postupnú prehru. Domáci diváci boli s výsledkom nadmieru spokojní.

JÁN MJARTAN

Veľká Čausa – Ned.-Brezany 1:4 (0:3)

GÓLY: Oswald – Krebes, Kramár 2, R. Mokrý

ROZHODOVAL: Čulaga, 60 divákov

V. ČAUSA: Šimorka – Hanko, Ďuriš, Rajčányi, Mádr, Urban, Jamriška, Kipikaša, Kalaba, Oswald, Bartolen

NED.-BREZANY: Flimel – Solárik, J. Mokrý, Šnirc, Vrabec, Machač, Boško, Rusnák, R. Mokrý, Krebes, Kramár, str: Šmercel, Ivanka, Kačír

Napriek tomu, že hostia si mysleli, že k bodom prídu veľmi ľahko, prvých 20 minút im domáci vzdorovali. Následne strelili hostia v krátkom úseku tri góly, čo rozhodlo. V druhom polčase si domáci začali plniť svoje povinnosti, a tak uhrali priaznivý výsledok 1:1. Bol to dosť nervózny zápas, na čo doplatil hosťujúci Kramár červenou kartou.

PETER ĎURIŠ

Veľká Lehôtka – Temeš 2:5 (0:0)

GÓLY: Za domácich Mečiar, Králik (11m)

ROZHODOVAL: Ševčík, 50 divákov

V. LEH.: Kobulda – Kutálek, Telesz, Gerdenich, Švolík, Mjartan, Králik, Kozák, Mihalička, Bátora, Mečiar, str: Šimo, Matejov

V prvom polčase mali hernú prevahu domáci. Po zmene strán sa hra vyrovnala, hostia premenili všetky svoje šance, a tak strhli víťazstvo na svoju stranu. Temeš v tomto zápase vyťažili z minima maximu.