Pondelok, 23. október, 2017 | Meniny má Alojzia

Volejbalisti získali proti Komárnu iba neuspokojivý bod za brejk

Na domácej palubovke podľahli volejbalisti VK Prievidza VK Spartaku Komárno tesne 2:3.

(Zdroj: IVAN VALKO)

PRIEVIDZA. Po 5. kole okupujú zverenci Ivana Hiadlovského s tromi bodmi piatu pozíciu tabuľky.

EXTRALIGA

5. kolo:

VK Prievidza - VK Spartak Komárno 2:3 (12, -23, 17, - 19, -11)

VK: Kašša 2, Piñerua 24, Hrušík 17, Povrazník 22, Michalec 12, Šimko 5, libero Hraňo, str. Varga, Frajt,

VK SPARTAK: Tomášik 3, Demeter 20, Demčák 8, Patúc 5, Kišš 2, Czápa 7, lib. Čecha S. Németh, st., Vavřinec 10, Zapala 6,Ferencz, Z. Németh

ROZHODOVALI: Daruľa a Hodoň, 400 divákov.

Veľké očakávanie mali po nevydarenom zápase s Trenčínom volejbalisti VK Prievidza. Nový hráč v zostave, ale aj súper, ktorý „mal byť porazený“, čo sa všetko potvrdzovalo v úvode zápasu. Domáci začali fantasticky, na začiatku zaznamenali šesť bodov priamo z podania a za stavu 23:6 nikto nepredpokladal, že zápas skončí prehrou.

Záver setu bol výstrahou, keď hostia získali šesť bodov a upravili na prijateľných 25:12. Druhý set Komárno pokračovalo už spamätané zo šoku v prvom sete a vyrovnalo na 1:1.

Tretí opäť Prievidza zvládla slušne a viac ako 400 divákov očakávalo posledný štvrtý. Ten v koncovke pre Komárno chybami vyhrali domáci hráči, a tak sa rozhodovalo v piatom.

Úvod zvládla Prievidza dobre, no pracovitý súper dotiahol na 9:8. Za tohto stavu domáci trikrát netrafili ihrisko pri útoku a bolo rozhodnuté. Komárno vyčkávajúc na chyby VK set doviedlo do víťazného konca. Ďalší zápas odohrajú volejbalisti VK Prievidza 2. novembra na palubovke Prešova.