Streda, 18. október, 2017 | Meniny má Lukáš

S vicemajstrom prehra Prievidze o jediný bod

V predohrávke 15. kola basketbalovej extraligy podľahli zverenci Krunoslava Krajnoviča Komárnu 71:72.

(Zdroj: IVAN MRIŠKA)

PRIEVIDZA. Prievidžania odohrali po stretnutí s Interom ďalší vyrovnaný zápas, no po druhýkrát to na víťazstvo nestačilo.

SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGA

Predohrávka 15. kola.

BC Prievidza - MBK Rieker Com Therm Komárno 71:72 (22:20, 18:18, 13:22, 18:12)

Najviac bodov: Klarič 18, C. Jefferson a Santee po 13 - Šoška 14, M. Kovačevič a Myles po 13
TH: 9/4 - 22/14, fauly: 18 - 15, trojky: 7 - 6, rozhodovali: Ženiš, Fuska a Tomaševič, 1700 divákov

Úvodný rozskok vyhrala Prievidza, no lopta smerovala mimo hracej plochy a Šoška otvoril skóre 0:2. Lepší vstup do zápasu však mali predsa len Prievidžania, ktorí viedli 6:2. Hostia z Komárna sa začali presadzovať až v druhej päťminútovke prvej štvrtiny, v ktorej sa dostali i do vedenia.

Basketbalisti BC sa však agresívnou obranou a rýchlym prechodom do útoku vrátili do zápasu a prvú štvrtinu vyhrali 22:20. Na začiatku druhej časti domáci nadviazali na prvú štvrtinu a po brejku Brliťa viedli 24:20.

Domácich fanúšikov potešil v tejto časti hry aj Jašš, ktorý sa vrátil na palubovku napriek tomu, že v prvej časti ihrisko opúšťal pre problémy s členkom. Hoci Jašš vyzeral, že jeho zranenie vážne nebude, po druhýkrát v zápase zmrazil 1 700 divákov Batina, ktorý skončil po nepríjemnom dopade na chrbát ležať na palubovke. Tento súboj vyzeral hrozivo, no Marko ukázal, že je tvrdým hráčom a po svojich odišiel na striedačku, aby v zápase mohol pokračovať ďalej.

V závere druhej časti hry mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, no paradoxne dali chybou šancu Riekeru, ktorý korigoval na 40:38. Úvod tretej štvrtiny vyšiel lepšie BC, ku trojke Klariča sa pridal Jefferson a razom bolo 45:38.

Od tohto momentu však začali dominovať hostia, Prievidžania nepodávali výkon ako v prvej polovici zápasu, k čomu pridali i viacero nepresných prihrávok a Komárno sa dostalo opäť do vedenia 49:51.

V poslednej štvrtine sa domáci snažili dotiahnuť na vicemajstra, no zahadzovali veľa otvorených streleckých príležitostí. V úplnom závere sa Krajnovičovci dotiahli na rozdiel troch bodov, no Komárno potvrdilo svoje víťazstvo premeneným trestným hodom.

S konečným klaksónom ešte strelou od polovice ihriska trafil perfektne Guede, upravil však už len na konečných 71:72.

Program ostatných zápasov 15. kola (27.11 o 18.00 h): HANDLOVÁ – B. Bystrica, Nitra – Inter Bratislava, S. N. Ves – Levice