Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

Diváci sa dočkali, hokejisti Prievidze konečne zvíťazili

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Po sérii zahanbujúcich prehier zdolali Buldoci v 36. kole Michalovce.

(Zdroj: ARCHÍV: HK DUKLA)

I. LIGA

36. kolo:

MšHK Bulldogs Prievidza - HK Dukla Michalovce 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

GÓLY: 8. Kentoš (Daniška, Ďuriš), 18. Glemba (Hús, Kováč), 40. Kentoš (Daniška, Popela), 47. Glemba (Daniška, Viedenský), 60. Hús (Kentoš) – 11. Opatovský (Palovčík, Majerník), 15. Cmorej (Šechný, Žemba), 40. Šechný (Drotár, Kubát)

ROZHODOVALI: Vojtek – Číž, Vyoral, 107 divákov

MŠHK: Belák – Ďuriš, Popela, Pekarčík, Daniška, Kentoš– Pista, Majer, Glemba, Hús, Kováč – Petre, Viedenský, Čopák, Záborský, Kraus – Urgas

HK: Fedor – Kubát, Šeliga, Banovský, Šechný – Urban, Petrina, Opatovský, Palovčík, Cmorej – Žemba, Drotár, Čížek, Majerník, Stríž – Megela

Hokejisti MšHK Prievidza vyhrali prekvapujúco, ale o to zaslúženejšie, keď v 36. kole na domácom ľade zdolali Duklu Michalovce 5:3.

Domáci na zápas nastupovali s vedomím, že z ostatných jedenástich kôl dokázali iba raz zvíťaziť, naposledy v Bardejove prehrali dokonca dvojciferným výsledkom. Na ich hre to ale vôbec nebolo poznať, pretože od úvodných minút hosťom nič nedarovali. Skóre stretnutia otvoril v 8. min. počas presilovky domáci Kentoš, na ktorého presný zásah odpovedal v 11. min. Opatovský presnou strelou do „vinkla“. O štyri minúty na to naklonil hosťujúci Cmorej misky váh na stranu Dukly presnou strelou pomedzi Belákove betóny, no do konca prvej tretiny odpovedali rovnakou mincou aj domáci, keď sa po zmätkoch v obrane hostí presadil Glemba - 2:2.

Druhá tretina priniesla viacero zaujímavých momentov. V jej záverečnej minúte poslal počas oslabenia Duklu do vedenia veterán Šechný nekompromisnou strelou, keď na neho zabudla obrana domácich, no ešte počas tej istej minúty sa v rovnakej presilovke domácich opäť presadil Kentoš a vyrovnal tak tri sekundy pred koncom druhého dejstva na 3:3.

V záverečnej tretine strieľali góly už len Hornonitrania a hostia doplatili na svoj laxný prístup k zápasu. V 47. min. Glemba svojím druhým gólom v zápase prekonal po štvrtýkrát Fedora v bráne Michaloviec, keď mu puk spoza brány naservíroval Daniška, a tak poslal Prievidzu do vedenia. Hosťom nepomohla na konci už ani hra bez brankára. Desať sekúnd pred koncom Hús stanovil skóre po góle do opustenej brány Dukly na konečných 5:3.

Po dlhom čakaní sa tak hokejisti Prievidze konečne dočkali víťazstva, keď po najlepšom výkone v tomto kalendárnom roku zdolali Michalovce. Mrzieť ich môže iba chabá účasť divákov, keď si na štadión našlo cestu iba slabých 107 priaznivcov MšHK.

Povedali po zápase:

Jindřich Novotný, tréner MšHK Bulldogs Prievidza: „Naša výhra sa nerodila ľahko. Prehrávali sme v prvej aj druhej tretine, no našťastie sa nám podarilo vyrovnať aj napriek rozdielnemu podstaveniu v tabuľke. Chlieb sa lámal v druhej tretine, kedy sa nám podarilo vyrovnať stav stretnutia na 3:3. V tretej tretine sme veľmi dobre bránili a z brejkových situácií sme dali dva góly, vďaka ktorým sme aj vyhrali.“

Jakub Belák, brankár MšHK Prievidza: „V zápase sme určite neboli favoritom a Michalovčania si určite mysleli, že budeme pre nich ľahkým sústom, avšak opak bol pravdou. Podľa mňa sme hrali s nimi vyrovnanú partiu, čo nikto nečakal. Šance boli na oboch stranách, no my sme ich využili viac a mohli sme sa po zápase radovať.“

Ladislav Spišiak, tréner HK Dukla Michalovce: „Myslím si, že náš dnešný výkon je veľká hanba. Samozrejme, nechcem sa dotknúť prievidzských hráčov, ale sú to hokejisti, ktorí prakticky hrajú bez peňazí, no napriek tomu dali dnes do hry srdce, bojovnosť a to stačilo to na našich profesionálov. Aj keď sme mali dosť príležitostí, súpera sme prestrieľali, ale šťastie sa nám obrátilo chrbtom. Opakujem, prehrať tento zápas je pre nás obrovská hanba."

Ostatné výsledky 36. kola: L. Mikuláš – Trnava 6:0, SR 18 – Prešov 2:5, Topoľčany – S. N. Ves 0:5, Detva – Senica 4:1, P. Bystrica – Bardejov 1:7