Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

V boji o záchranu dôležité víťazstvo Prievidze

V otváracom stretnutí skupiny play out zvíťazili hokejisti MšHK Bulldogs Prieivdza nad rivalom z Topoľčian 6:5 po samostatných nájazdoch.

(Zdroj: DANIELA KREBESOVÁ)

PRIEVIDZA. Novotného zverenci si po triumfe nad Topoľčanmi pripísali na svoje konto dôležité dva body.

I. LIGA

Play out, 1. kolo:

MšHK Bulldogs Prievidza - HC Topoľčany 6:5 po sn. (1:1, 1:4, 3:0, 0:0 – 1:0)

GÓLY: 15. Daniška (Kentoš, Pekarčík), 26. Jánoš (Daniška), 44. Daniška (Kentoš, Pekarčík), 50. Čopák (D. Hudec), 53. M. Kováč (Pista, D. Hudec), rozhodujúci samostatný nájazd: Kentoš - 12. A. Kolník, 25. M. Pánis, 30. Brandis, 31. D. Mihalik, 32. Tvrdík, 112 divákov

Prvú tretinu začali lepšie hostia, keď hlavný rozhodca Bundil nezmyselne vylúčil domáceho Danišku, čo Topoľčanci potrestali gólom z hokejky Kolníka. Odpoveď Prievidžanov však na seba nenechala dlho čakať, keď práve Daniška pohotovo vyrovnal a po prvej časti svietil na ukazovateli skóre vyrovnaný stav 1:1.

Druhú tretinu začali opäť lepšie hostia a rázom vyhrávali po strele Matúša Pánisa. Domáci po necelej minúte dokázali opäť zrovnať krok, keď na 2:2 vyrovnával pri prečíslení dvoch na jedného ostrieľaný „harcovník“ Branislav Jánoš. Po tomto zásahu nastal výpadok v hre MšHK a „žochári“ sa dostali do trháku, keď za necelé tri minúty strelili až tri góly a rázom viedli 5:2. V tom čase by si už asi len málokto vsadil na výhru prievidzských hokejistov, navyše, keď Jánoš dostal desaťminútový osobný trest.

Tretia časť sa však pre domácich začala vyvíjať veľmi priaznivo, bolo vidieť, že mužstvo ešte chcelo spraviť niečo so zápasom. Snaha Prievidžanov bola nakoniec odmenená. Na 3:5 z pohľadu domácich znižoval svojím druhým gólom v zápase Daniška. V polovici tretej tretiny znižoval už len na rozdiel jedného gólu Čopák, keď parádne tečoval pri početnej výhode nahodený puk od Denisa Hudeca. O vytúžené vyrovnanie domácich sa v 53. min. zápasu zaslúžil Michal Kováč a z 2:5 bolo odrazu 5:5. Keďže hostia nevyužili ponúknutú šancu na rozhodnutie v závere tretieho dejstva, prišlo na rad predĺženie.

V ňom gól nepadol, a tak na rad prišli trestné strieľania, ktoré lepšie zvládli Buldoci, keďže Kentoš sa stal jediným exekútorom, ktorý zasunul puk za brankárov chrbát.

V mimoriadne dôležitom zápase tak Prievidžania vydolovali napokon dva body a nad poslednými Topoľčanmi majú 7-bodový náskok.