Piatok, 17. november, 2017 | Meniny má Klaudia

Napriek prehre sú hokejisti Prievidze víťazmi play-out

V poslednom zápase sezóny síce Buldoci prehrali na ľade Topoľčian 3:5, ale celkovými víťazmi play-out sú práve oni.

(Zdroj: MŠHK)

PLAY-OUT

6. kolo:

HC Topoľčany - MšHK Bulldogs Prievidza 5:3 (0:2, 3:1, 2:0)

Góly: 25. Dobrý, 27. Káčer, 31. Marek Mihálik, 46. a 55. Belianský – 5. Daniška (Čopák, Kentoš), 12. Čopák (Kentoš), 24. K. Bača (P. Varga, Kentoš), 135 divákov

Hokejisti MšHK Prievidza nastúpili v 6. kole skupiny o udržanie na ľade rivala z Topoľčian. Hostia pricestovali len s dvanástimi hráčmi v poli (plus brankár), a tak vyzeralo i celé stretnutie. Napriek tomu, že domáci nastúpili v obvyklom zložení, bola hra prakticky vyrovnaná, i keď sa miestami hral hokej až „druholigovej“ úrovne, k čomu prispeli obaja aktéri stretnutia.

Prievidzskí Buldoci sa rýchlo dostali do dvojgólového vedenia. Po prvej tretine viedli 2:0, keď najskôr pri prvom góle absolútne vyšachovali domácu obranu Čopák s Kentošom a Daniška strelil otvárací gól duelu. Druhý pridal Čopák, keď si po fatálnej chybe domácich vychutnal brankára Hippíka.

V druhej tretine dokonca hostia viedli už o tri góly, keď Bača do poloprázdnej brány zvyšoval už na 3:0. Potom však prebrali iniciatívu domáci a za niečo vyše 5 minút bolo vyrovnané – 3:3. Týmto výsledok sa skončila i druhá tretina.
V tretej časti hry sa pochopiteľne na hre hostí už naplno prejavila únava, chvíľami mali na ľade aj štyroch útočníkov, keďže hrali len so štyrmi obrancami. Domáci využili hosťujúce zaváhania a postupne štvrtým a piatym gólom z hokejky Belianskeho predviedli dokonalý obrat v zápase, ktorý sa skončil nakoniec výsledkom 5:3.

Ťažko povedať či úspešná, no sezóna sa pre hokejistov končí. Prievidžania nakoniec obsadili deviate miesto a v prvej lige sa predstavia aj v budúcej sezóne.

Povedali po zápase:

Djulnear Saliji, tréner HC Topoľčany: „Dnes sme odohrali „povinný“ zápas, pretože o všetkom bolo rozhodnuté i o tom, že ideme do baráže. Zápas sme začali veľmi laxne, prehrávali sme 0:3. Potom sme zvýšili pohyb, začali sme hrať, začali sme strieľať, zápas sme dokázali otočiť a vyhrali sme 5:3. V tejto časti súťaže sme prehrali len jeden zápas po predĺžení, ostatné sme všetky vyhrali, jeden tiež v predĺžení. Nič to ale pre nás neznamená. Je to pre nás kruté, že musíme ísť do baráže, ale oddnes sa budeme pripravovať na zápasy proti Dubnici. Určite to nebude ľahké. Dnes sme dali príležitosť aj mladým hráčom, juniorom. Tí sa ukázali v celkom dobrom svetle, štvrtý a piaty gól strelil Beliansky. Od polovice zápasu chytal junior Pravda. Chlapci svoju šancu využili a v baráži nastúpime aj s nimi.“

Jindřich Novotný, tréner MšHK Bulldogs Prievidza: „Boli sme radi, že sme tento zápas mali už ako „povinný“, a že už bolo o udržaní sa Prievidze rozhodnuté. Hrali sme len na štyroch obrancov a tri útoky. Tento zápas už nič neriešil ani pre nás, ani pre Topoľčancov, hralo sa ale na slušnej úrovni a západ dopadol v podstate tak, ako dopadol.

Konečná tabuľka play-out:

1. MšHK Prievidza ........................... 19 bodov
2. HK 95 Považská Bystrica ............ 18 bodov
___________________________________
3. HC Topoľčany ............................. 17 bodov

1. Dostali stopku. Dodávky už na jednom z prievidzských sídlisk nezaparkujú 1 160
  2. Všetko mohlo byť úplne inak. Súd opäť preskúma príčiny najväčšej banskej tragédie (+spomienkové FOTO) 476
  3. Ocenený učiteľ: Študenti dokážu vyvinúť úžasné nasadenie a to si vážim 416
  4. ŠLÁGER ROKA sa blíži. Oba tábory očakávajú kvalitný zápas a divácky rekord 416