FUTBAL: Dolné Vestenice inkasovali v rozpätí minúty dvakrát

D. Vestenice – H. Obdokovce.(Zdroj: IVAN MRIŠKA)

Fotogalériu zo zápasu nájdete TU:

GÓLY: 57. Humaj – 75. Fekete, 76. Vaňo

ROZHODOVAL: Oselský, 151 divákov

D. VESTENICE: Jurenka – Struhár, Kolenčik, Civáň (65. Kaprnka), Humaj, Dvonč, Bruška, Kohút, Stručka, Cagáň, Papranec

Mladý domáci tím začal aktívne, už v 4. min. Cagáňovu peknú strelu Košlab kryl. V 18. min. prudký pokus Kohúta zo 16-tich metrov brankár hostí vyrazil na roh. O 5 minút neskôr strelu Dvonča z 25-tich metrov gólman hostí kryl. V 38. min. sa do veľkej šance dostal Kohút, keď sa rútil sám na brankára, no prekonať ho nedokázal. Domáci mladíci sa snažili, no nedokázali nájsť recept na prekonanie Košlaba. V 53. min. pekná strela Stručku išla tesne vedľa troch žrdí hostí. V 57. min. išli domáci do vedenia po rohu Papranca, keď hlavou otvoril skóre Humaj – 1:0. Zlom v zápase nastal v 75. min., keď hostia tečovanou strelou Feketeho vyrovnali na 1:1. O minútu už bolo 1:2, keď Vaňo poslal hostí do vedenia po hrubej chybe Humaja – 1:2. Hostia už víťazstvo udržali zásluhou istého brankára Košlaba, a tak si z Dolných Vesteníc odniesli šťastné tri body.

MILAN VAŽAN

Partizánske - Kanianka 5:2 (1:1)

GÓLY: 32., 54. a 64. Křapka, 58. Poluch, 71. Priecel – 18. Marián Petráš, 76. vlastný (Bohuš).

ROZHODOVAL: Takács, 162 divákov.

KANIANKA: Pipíška – P. Richter, Michal Petráš, Kôstka, Kurbel, Kamdem, Marián Petráš, Khadir, Babašta, Bátora, Grom.

V prvom polčase sa hral kvalitný rýchly futbal s množstvom šancí na oboch stranách. Hostia sa ujali vedenia po góle Petráša – 0:1. Kanianka mohla viesť už o dva góly, no Babašta zle riešil samostatný nájazd. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 32. min., keď vyrovnal domáci Křapka – 1:1. Na začiatku druhého dejstva Khadirovu šancu efektne vychytal Bohunský. Od tohto momentu nastalo hluché obdobie hostí, čo domáci využili na štvorgólové vedenie – 5:1. V závere už Kanianka iba skorigovala na konečných 5:2.

MARTIN PIPIŠKA

Tr. Teplice – Lehota 5:1 (1:1)

GÓLY: 17. Jambor, 49. Ančic, 58. Suchý, 77. Haško, 89. Puček – 20. Kučerka.

ROZHODOVAL: Tokoš, 150 divákov.

LEHOTA: Vavro – Benko, Roháč, Jankula, Belaň, Duchoň, Kohút, Mišeje (58. Štefanička), Mendel (58. Zaťko), Benčat, Kučerka (83. Stupka). Tréner: D. Zaťko.

Tri prehry v rade, viac ako 200 minút bez streleného gólu, dve zahodené penalty, to bola psychická „deka“ domácich v posledných dňoch. Inak, ako bojovnosťou sa to zmeniť nedalo a Tepličiari hneď od prvej minúty nechávali všetko na ihrisku. Po niekoľkých sľubných akciách sa dočkali, keď v 17. min. Jambor premenil samostatný nájazd. O dve minúty bolo vyrovnané. Po vyrovnanom polčase domáci nepoľavili a hlavičkou Ančič naklonil misky váh na stranu domácich. O pár minút ukľudnil domácich strelec Suchý. Domáci hru už kontrolovali, súper odpadol a gólmi Haška a Pučeka stanovili skóre na konečných 5:1.

JAROSLAV RUŽIČKA

Ostatné výsledky: Borčice – Bošany 6:0 (2:0), Prečín – Holíč 0:2 (0:1), Šimonovany – Častkovce 2:4 (0:1), Solčany – N. Dubnica 1:1 (0:0), Modranka - Križovany 2:1 (1:0)

Brvnište – Nováky 7:0

Ostatné zápasy: Trenčianske Stankovce - Ilava 7:1 (1:0), Veľké Kostoľany - Holíč 4:0 (2:0), Partizánske - Nemšová 1:4, Plevník-Drieňová – Nová Dubnica 0:0, Bošany majú voľno.

1. Brvnište 19 13 2 4 58:29 41

2. Nemšová 19 12 2 5 51:22 38

3. N. Dubnica 17 11 1 5 47:20 34

4. Plevník-Drieňová 18 10 3 5 49:21 33

5. Holíč 19 9 5 5 34:24 32

6. Partizánske 19 10 1 8 46:32 31

7. Vrbové 19 9 3 7 31:25 30

8. Tr. Stankovce 19 9 2 8 58:32 29