FUTBAL: Ďalšie stretnutie okresných tímov vyhral Cigeľ

GÓLY: 50., 79. Tuhársky, 68. Tulpík

ROZHODOVAL: Urbanovič, 120 divákov

NIT. PRAVNO: Jantoška – Čičmanec, Luščák, Chupek (82. Valentín), Bielik, Pavlíček, Haluš, Valko, Kodaj (85. Majo), Píš, Jamrich (85. Habšuda)

CHOCH.-VELČICE: Jo. Tuharský – Gvizd, Cingel, Tulpík, Lukša (58. Ju. Tuhársky), Kozárec (85. Papp), Já. Tuhársky, Adamči, Lobík, Brlej (83. Kozárec), Michalec

Za pekného slnečného počasia sa v Nitrianskom Pravne hral vyrovnaný zápas, aj keď hostia mali herne mierne navrch. Domáci úspešne súperovi vzdorovali, boli mu vyrovnaným partnerom až do 51. min., kedy hostia využili prvú vážnejšiu chybu v defenzíve domácich – 0:1. Hrubé chyby domácich využil líder súťaže ešte dvakrát, a tak si tri body odniesol z Pravna po výsledku 0:3.

TIBOR PAVLÍČEK

Oslany – Cigeľ 1:2 (0:0)

GÓLY: 71. Richter – 51., 84. Lučan

ROZHODOVAL: Burian, 180 divákov

OSLANY: Greguš – Volf, Adamec, Poliak, Štálnik (75. Gajdoš), Šandrik, P. Gaži, D. Gaži, Richter, Hudec, Štutika (61. Košian)

CIGEĽ: Gregor – Orság, P. Mjartan, Čertík (46. Madarász), Pavkeje, Halaška, Oboňa (46. Bugár), Katrena, Cserge, Lučan, Š. Mjartan

V ďalšom stretnutí okresných zástupcov zvíťazili v Oslanoch zaslúžene futbalisti Cigľa. V prvom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami, ale bližšie ku gólu mali hostia. Lučanova hlavička tesne minula šibenicu domácej brány, sám pred brankárom domácich nepochodil Pavkeje. O pár minút ďalšia hlavička Mjartana lízala ľavú žrď. Prvý polčas nemusel byť bezgólový, kedy rozhodca chcel vidieť sotenie domáceho Hudeca v šestnástke. Vstup do druhej časti mali lepší hostia, ktorí sa ujali vedenia gólom z prísnej penalty – 0:1. V závere zápasu bolo konečne vidieť futbal. V 71. min. po nedorozumení hosťujúcej obrany s brankárom Gregorom do prázdnej brány vyrovnal na 1:1 Richter. V 80. min. brankár domácich Greguš najskôr nohou vyrazil Bugárovu strelu a odrazenú loptu z kopačky Lučana vyškriabal na roh. V 84. min. domáci zabudli v šestnástke na najlepšieho hráča hostí Lučana, ktorý sa strelou k žrdi postaral o víťazný gól hostí. O minútu opäť Greguš na dvakrát chytil strely útočníkov Cigľa a tri minúty pred koncom Lučan po vybehnutí Greguša lobom prehodil aj bránu.

DUŠAN BALÁŽ

Z. Kostoľany – Ilava 0:0

ROZHODOVAL: Jusý, 150 divákov

Z. KOSTOĽANY: Ma. Zvalo – Duda (58. Šurina), Výškrabka, Mi. Zvalo, Hancko, R. Zvalo, Pavkeje, Mokoš, Fereje, Cmarko, Liptaj (69. Rozemberg)

ILAVA: Vrábel – Porubčan, Strapko, Galko, Ladecký (83. Mišík), Ruman, Šedo, Ptáček, Bortel, Pažitka, (69. Katerinčin), Tomanica

Do Zemianskych Kostolian pricestoval najslabší súper v doterajšej časti súťaže. Zápas sa hral len na bránu hostí, Ilavčania za celý zápas neohrozili domáceho gólmana. Už v 6. min. Vrábel vyrazil Mokošovu strelu, ktorá smerovala pod brvno. O desať minút v dobrej pozícií zle trafil loptu Liptaj. V 20. min. najskôr hosťujúci brankár vyrazil Cmarkovu strelu a následnú dorážku Hancko z piatich metrov nepremenil. V prebiehajúcej 30. min. trafil Cmarko z priameho kopu žrď a o štyri minúty strieľal Fereje z ôsmich metrov vedľa brány. V 54. a 58. min. strely Ferejeho a Paukejeho neskončili gólom a trápenie domácich pokračovalo nastrelením žrde Ferejem v 66. min. po šanci Cmarka. O minútu neskôr opäť Fereje nedal hlavou z piatich metrov a brána hostí mu bola zakliata aj v 75. min., kedy po rozohrávke z priameho kopu v dobrej šanci prestrelil. Definitívu v nepremieňaní šancí uzavrel v 86. min. striedajúci Rozemberg, keď z päťky jeho hlavička smerovala nad bránu Vrábela.

FRANTIŠEK MAŠLONKA

Kamenec p/Vt. – Ladce 3:2 (2:2)

GÓLY: 29. Mi. Nechala st., 41., 49. Gabriel - 2. Markovič, 20. E. Mrážik

ROZHODOVAL: Pivovarník, 200 divákov

KAMENEC: Jánoška – M. Nechala st., Kováčik, Stančiak, M. Nechala ml. (88. Ďurta), Gabriel, Čavojec, Sluka, Pisár, Fábry (79. Lauro), Šimo

LADCE: Machala – Zábojník, Homér, Sopko (45. K. Mrážik), Pagáč, Kršák, E. Mrážik (69. Mojto), Mikuška, Martinka, Markovič, Kučma (69. Koštialik)

V Kamenci sa hral zápas o deviatu priečku v tabuľke. Hostia prekvapili rýchlym gólom už v 2. min. – 0:1. V 20. min. pridal E. Mrážik aj druhý zásah Ladiec a pred domácim tímom stála veľmi ťažká úloha – 0:2. V 29. min. sa domácim podarilo dostať do hry, keď po centri Gabriela znížil hlavou M. Nechala st. – 1:2. V 41. min. to už bolo 2:2, keď sa o vyrovnanie postaral Gabriel. Po prestávke potešil domácich divákov opäť Gabriel, ktorý dokonal obrat skóre - 3:2. V závere zápasu zmenili domáci svoju útočnú taktiku na defenzívnu, výsledok ubránili a do tabuľky si pripísali dôležité tri body.

MILOŠ BARTOLEN

Stará Turá – Lazany 9:1 (4:0)

GÓLY: Sládek 4, Mazák 2, Peterka, Gablech, Majtás - vlastný

ROZHODOVAL: Toběrný, 150 divákov

ST. TURÁ: Vrzala – Denk, Lomen, Štefík, Maroň, Gablech, Drahoš, Majtás, Peterka, Sládek, Mazák (Smolíček, Magula)

LAZANY: Pös – Baláž, Hancko, Pekár, Rybár, Brzáč, Kozák, Mihálka, Kmeť, Zimmer, Drozd (Šovčík)

Na zápas hostia pricestovali iba s jedným náhradníkom, zatiaľ čo domáci ich mali na lavičke päť. Od úvodných minút sa Staroturanci pustili do útočenia, hrali v pohybe, dobre kombinovali a góly v prvom polčase zaznamenali. V 7. min. Mazák, v 9. Sládek, v 30. Peterka, 39. Gablech. Skóre mohlo byť i vyššie, ale brankár hostí zlikvidoval v 28. a 29. min. šancu Gablechovi a v 29. min. i Sládkovi. V tomto polčase hostia šancu nemali. V druhom dejstve domáci pokračovali vo vysokom tempe a vytvárali si šance. Diváci sa tešili z ďalších gólov. V 49. min. Majtás dal na 5:0 pätičkou. V 51. min Sládek na 6:0 a v 58. ten istý hráč pridal z pokutového kopu na 7:0. V 75. min. hosťujúci Brzáč znížil na 7:1, keď loptu nešťastne tečoval obranca za Vrzalov chrbát. V 78. min. Mazák zvýšil na 8:1 a skóre uzavrel v 80. min rýchlonohý Sládek na 9:1. 150 divákov po zápase vyprevadili hráčov do kabín potleskom. Ten patril nielen domácim, ale i hosťom za to, že čestne dohrali zápas na hracej ploche, ktorý bol veľmi slušný so snahou skórovať a nie iba murovať pred vlastným pokutovým územím. Potlesk patril i rozhodcovskej trojici, veď hlavný rozhodca Toběrný zo Štúrova má iba 21 rokov.

VILIAM SOLOVIČ

V. Uherce - Malá Čausa 2:2 (0:2)

GÓLY: Šorec, R. Kováč - P. Petráš, Stopka

ROZHODOVAL: Benko, 120 divákov

V. UHERCE: Znášik – Jankula, Gubka, Štálnik, Koreň, Hudok, Kundala, Cíger, Beliansky, Kováč, Šorec

M. ČAUSA: Ľ. Krško – Čampiš, Šrámka, Tínes, T. Petráš, Ďurdina, Stopka, M. Krško, Matiaško, Gajdoš, P. Petráš.

Prvý polčas patril hosťom, ktorí od prvej minúty začali nátlakovou hrou a už v 10. min. P. Petráš prehodil domáceho brankára – 0:1. V 30. min. hostia nebezpečne vypálili, Znášik loptu len vyrazil, ale hostia ju dorazili do siete – 0:2. Druhý polčas patril domácim, ktorí súpera zatlačili. Po prihrávke Jankulu znižoval Šorec povedľa brankára - 1:2. V 77. min. po strele Koreňa vyrovnal R. Kováč na konečných 2:2.

Ostatné zápasy: H. Poruba – Tr. Turná 3:2 (0:0), Horovce – Podolie 3:1 (2:0)

Góly: Holý, Špeťko

Ostatné zápasy: D. Súča – Papradno 1:3 (1:2), Drietoma – Bošáca 2:0 (1:0), Tr. Turná – St. Turá 1:2 (0:2), Domaniža - Svinná 3:1, Šimonovany - Dubodiel 2:0 (0:0), Opatová – Chynorany 6:1 (2:1), D. Kočkovce - Borčice 1:8.

1. Borčice 21 19 1 1 94:12 58

2. Dolná Súča 21 16 2 3 74:29 50

3. Drietoma 21 13 7 1 55:29 46

4. Domaniža 20 12 3 5 59:28 39

5. Bošáca 21 11 1 9 42:36 34

6. Stará Turá 21 10 2 9 62:53 32

7. Tr. Turná 21 9 2 10 53:43 29

8. Šimonovany 21 8 5 8 30:27 29