FUTBAL: V Dolných Vesteniciach bezgólová remíza

Borčice - Lehota p/Vt.(Zdroj: ĽUBOMÍR ŠESTÁK)

D. Vestenice – Častkovce 0:0

ROZHODOVAL: Martinovský, 150 divákov

D. VESTENICE: Jurenka – Struhár, Šrámka, Floro, Humaj, Dvonč, Bruška (63. Gábriška), Kohút (79. Civáň), Stručka, Cagáň, Papranec

Častkovce sa v Dolných Vesteniciach predstavili opäť v dobrom svetle, no tentokrát narazili na koncentrovaný domáci tím. V 5. min. faul na Papranca v pokutovom území rozhodca prehliadol. V 7. min. sa na pravej ocitol v dobrej šanci Bruška, no krížnou strelou minul bránku hostí. V 17. min. mal šancu hosťujúci Ščepko, no tiež minul. V 19. min. dobre hrajúci Madro z pravej strany mieril do bočnej siete. V 25. min. sa do vyloženej šance dostal Kohút, no mieril nad. V 26. min. minul bránu aj hosťujúci Ondrejka. V 29. min. prudkú strelu Kostelana vyrazil Jurenka na roh. V 34. min. Papranec technickou strelou z ľavej strany minul priestor troch žrdí hosťujúcej svätyne. V 36. min. Rusták stiahol unikajúceho Papranca, za čo však dostal iba žltú kartu. V 39. min. Madro z trestného kopu z 20-tich metrov tesne minul ľavú žrď brány domácich. Tesne pred odchodom do kabín skvele zasiahol pri strele Kostelana Jurenka. V 47. min. mali veľkú šancu hostia, no Luštik minul. V 59. min. po kombinácii Dvonča s Paprancom mal veľkú šancu prvý menovaný, no tesne minul ľavú žrď hosťujúcej btány. V 64. min. strelu Madra vyrazil do bezpečia Jurenka. V závere sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no nikomu sa to nepodarilo, a tak sa zápas skončil zaslúženou deľbou bodov.

MILAN VAŽAN

H. Obdokovce - Kanianka 1:4 (0:3)

GÓLY: 76. Balážik – 29., 41. (11 m) a 78. Marián Petráš, 36. Richter

ROZHODOVAL: Roman, 200 divákov

KANIANKA: Pipiška – Kurbel, Teslík, Babašta, Kamdem, Kôstka, Marián Petráš, Bátora, Mečiar, Khadir, Richter (60. Grom)

Domáci začali náporom, ale nevyužili čisté gólové šance, keď nastrelili až tri tyčky a vynikol aj hosťujúci brankár. Hostia z ojedinelého brejku otvorili skóre zápasu – 0:1. Domácich gól vyburcoval, pridali a súpera ešte viac zatlačili, ale nebolo im súdené skórovať. Hostia ešte do polčasu z dvoch brejkov strelili dva góly. Domáci do druhého polčasu nastúpili so snahou skorigovať nepriaznivý stav. To sa im aj začalo dariť, keď sa pekným gólom prezentoval Balážik. Už o dve minúty ale hostia po rohu upravili na 1:4 a potom sa zápas už iba dohrával. Ku kvalite zápasu určite neprispel hlavný rozhodca, ktorý za likvidačné fauly hosťujúcim hráčom nebol schopný dať ani len žlté karty. Pre domácich je výsledok až príliš krutý.

Borčice - Lehota p/Vt. 6:3 (5:2)

GÓLY: 39., 45. a 75. Puček, 1. Živčic, 6. Gorelka, 19. Senko (11 m) – 26. Benčat, 42. Benko, 90. Štefanička

ROZHODOVAL: Miksa, ŽK: Jankula, Zaťko, 100 divákov

LEHOTA: Vavro – Benko, Mendel (Belaň), Duchoň (Štefanička), Jankula, Roháč, Kohút, Mišeje, Zaťko, Benčat, Kralovič (Gendiar)

Na štadióne v Dubnici začali domáci výborne a už po pätnástich sekundách si za obranu nabehol Živčic a domáci viedli. O päť minút sa presadil Gorelka a v 19. min. po faule na Pučeka zvyšoval Senko z jedenástky na 3:0. O sedem minút po zlom odkope gólman Benčat znížil, ale domáci tlačili ďalej. V 39. min. Puček peknou strelou zvýšil na 4:1, no o tri minúty po trestnom kope znížil Benko. V 45. min. uzavrel polčasové strelecké hody hlavou Puček. Po prestávke Borčice útočili, no ďalší gól dal až v 75. min. Puček technickou strelou a dosiahol hetrik. V 90. min skorigoval prehru po štandardke Štefanička.

(MF)

Ostatné zápasy: Bošany - Holíč 0:1 (0:0), Partizánske - Solčany 4:0 (2:0), Šimonovany – Križovany 3:1 (1:1), Prečín – N. Dubnica 2:2 (1:1), Tr. Teplice – Modranka 2:0 (1:0)

Gól: Daško

Ostatné zápasy: Ilava – Holíč 1:1 (1:1), Beluša – Nemšová 0:0, Veľké Kostoľany – Nová Dubnica 1:3 (1:2), Partizánske – Plevník-Driňová 4:1 (2:0), Vrbové – Bošany 3:1 (2:0).

15. Ilava 23 5 4 14 22:73 19

1. Basketbalistu Prievidze Chrisa Perryho zadržali. Dopustil sa viacerých trestných činov 12 056
  2. Basketbalista už je obvinený. Mal znásilniť a pri tom natáčať šestnásťročnú Prievidžanku 1 483
  3. Nové sály a monoblok bude bojnická nemocnica využívať začiatkom budúceho roka 992
  4. Voľby do VÚC 2017 Prievidza: Zoznam kandidatov na poslancov 723
  5. Vodič prekročil rýchlosť v obci. Koľko nafúkal, prekvapilo aj policajtov 507
  6. Opravia pamätník v centre Lehoty pod Vtáčnikom 366
  7. O predsednícky post v kraji zabojujú aj Prievidžania 351
  8. Po návšteve azylového domu je nezvestný. Polícia hľadá Pavla z Prievidze (+FOTO) 193
  9. Fantastický úspech: Kadeti MBA Prievidza v medzinárodnej konkurencii bronzoví 183
  10. Trénerovi prišli gratulovať všetci malí basketbalisti. Za „trest“ budú behať (+FOTO) 153