FUTBAL: Tri prehry regionálnych zástupcov

Bošany - Lehota p/Vt.(Zdroj: ĽUBOMÍR ŠESTÁK)

D. Vestenice – Holíč 1:2 (1:2)

GÓLY: 43. M. Kohút - 3., 9. Ružička

ROZHODOVAL: Roman, 150 divákov

D. VESTENICE: Jurenka – Struhár, Šrámka, Civáň (62. Gábriška), Humaj, Dvonč, Bruška, Kohút, Kolenčík, Stručka, Papranec

Hostia z Holíča začali lepšie. Už v 3. min. ich Ružička po peknej krížnej strele dostal do vedenia – 0:1. V 5. min. Papranec hlavičkoval nad. V 9. min. viedli hostia už 0:2, keď Ružička prepálil Jurenku. V 15. min. strelu Struhára Noščák kryl. V 26. min. veľkú príležitosť Slovíka Jurenka zneškodnil. V 30. min. pekná Dvončova strela z 20-tich metrov išla nad bránu hostí. V 30. min. obišiel Jurenku Ružička, no z uhla minul domácu bránu. V 37. min. zahrával trestný kop Papranec a jeho pekná strela ponad múr skončila na pravej žrdi brány hostí. V 41. min. vychytal Jurenka s chuťou hrajúceho Ružičku. V 43. min. M. Kohút po peknej individuálnej akcii s prehľadom prekonal Noščáka – 1:2. V druhom polčase mal najväčšiu príležitosť Ličko, ktorý išiel sám na Jurenku, no mieril iba do brvna domácej brány. V 65. min. šancu Ružičku zlikvidoval obranným zákrokom Kolenčik. V 78. min. bomba Lička tesne minula domáci svätyňu. V závere sa domáci snažili o vyrovnanie, no hostia pozornou hrou v obrane výsledok ustrážili a z Dolných Vesteníc si odviezli všetky tri body.

MILAN VAŽAN

Bošany - Lehota p/Vt. 2:0 (1:0)

GÓLY: 26. Beko, 54. Frank.

ROZHODOVAL: Farkaš, 60 divákov.

LEHOTA: Vavro – Belaň, Benko, Mendel, Jankula, Roháč, Kohút, Mišeje, Zaťko, Benčat, Gendiar.

Podľa počtu vyložených gólových príležitostí Bošian mohol byť výsledok aj dvojciferný. Len Mišeje zo šiestich nájazdoch na bránku neskóroval ani raz. V 26. min. nahral Murko Bekovi, ktorý obišiel aj brankára a strelil premiérový gól v drese mužov - 1:0. V 51. min. mal veľkú šancu Minarovič, ale z ôsmich metrov nastrelil iba do Gendiara. O tri minúty kopal Frank priamy trestný kop az 27-mich metrov pod brvno strelil druhý gól domácich. V 70. min. vystrelil Papranec z 20-tich metrov, Vavro vytlačil na brvno. V 81. min. prišla jediná gólová šanca hostí, Benčat po rohovom hlavou bránu prepálil. O tri minúty posledný nájazd Mišeje na Vavra, ktorý bol opäť neúspešný, keď jeho strela letela vedľa bránky.

JOZEF JANÍK

Častkovce – Kanianka 5:1 (1:1)

GÓLY: 33. Kostelan, 52. a 74. Ščepko, 63. Čechvala, 65. Ostrovský - 14. Petráš.

ROZHODOVAL: Zachar, 150 divákov.

KANIANKA: Pipíška – Petráš, Kurbel, Teslík, Babašta, Kamdem, Petráš, Mečiar, Richter (46. Hvolka), Grom, Khadir. Tréner: M. Mečiar.

Hostia z Kanianky začali lepšie. V 8. min Petrášom trafili tyč Korčekovej brány. V 14. min sa už Petráš nemýlil a otvoril skóre. V 33. min po chybe obrany vyrovnal do prázdnej brány Kostelan – 1:1. V druhý polčase ovládli hru domáci. V 52. min po prihrávke Madra vymietol šibenicu brány Ščepko – 2:1. V 63. min po rohovom kope Ostrovského nechytateľne z voleja zvýšil Čechvala na 3:1. Tlak domácich pokračoval a po delovke Ostrovského z priameho kopu z 22 metrov bolo už 4:1. V 74. min po rýchlom brejku Madra Ščepko svojim druhým gólom zvýšil už na 5:1. Za výkon v druhom polčase je víťazstvo domácich úplne zaslúžené.

PETER HALIENKA

Ostatné zápasy: Partizánske - Tr. Teplice 2:5 (1:3), H. Obdokovce – Križovany 4:0 (2:0), Šimonovany – Solčany 3:1 (0:1), Borčice – N. Dubnica 6:0 (3:0), Prečín – Modranka 1:2 (1:0)

Góly: Chudý 2, Líška, Hronec

Ostatné zápasy: Partizánske - Vrbové 5:2, Veľké Kostoľany - Bošany 1:0, Brvnište - Plevník 4:1, Trenčianske Stankovce - Nová Dubnica 0:3

15. Ilava 25 5 4 16 23:81 19

1. Dostali stopku. Dodávky už na jednom z prievidzských sídlisk nezaparkujú 1 160
  2. Všetko mohlo byť úplne inak. Súd opäť preskúma príčiny najväčšej banskej tragédie (+spomienkové FOTO) 476
  3. Ocenený učiteľ: Študenti dokážu vyvinúť úžasné nasadenie a to si vážim 416
  4. ŠLÁGER ROKA sa blíži. Oba tábory očakávajú kvalitný zápas a divácky rekord 416