FUTBAL: V boji o záchranu dôležité víťazstvo Malinovej

Na snímke Pekár. Hetrikom zabezpečil Malinovej všetky tri body.(Zdroj: LAURA ŠTEFÍKOVÁ)

Pravenec – Dežerice 4:1 (1:1)

GÓLY: Jánoška, Minich, Mihalička, Lalúch - Otočka

ROZHODOVAL: Divéky, 150 divákov

PRAVENEC: Šujan – Bobocký, Majzlan, Valach, Drexler, Minich P., Jánoška, Minich L., Lalúch, Adamček, Mihalička, str: Uhliar, Mendel, Mikula, Dzina

Domáci začali už tradične dobre a v 6. min. sa ujali vedenia. Hostia však stihli do polčasu vyrovnať, ale taktiež inkasovať červenú kartu. V druhom dejstve domáci vyjadrili početnú prevahu tromi strelenými gólmi a celkom zaslúžene získali všetky tri body.

MILOŠ BOBOCKÝ

Rud. Lehota - Dolné Naštice 2:2 (2:2)

GÓLY: Cebák, Šimo – Galbavý, Kyselica

ROZHODOVAL: Stránsky, 200 divákov

RUD. LEHOTA: Samardžia – Kurinec, Balucha, Belanec J., Belanec M., Cebák Mil., Petráš, Šimo, Cebák Mir., Harag M., Harag A., str: Trepač

V bojovnom, ale nervóznom zápase sa nakoniec zrodila spravodlivá remíza. V 24. min. sa „červenalo“ na oboch stranách a domáci následne vyrovnali z pokutového kopu na 1:1. Do polčasu sa ešte presadilo každé mužstvo, a tak sa do kabín šlo za stavu 2:2. V druhom dejstve domáci mali územnú prevahu, ale hostia aj vďaka výbornému výkonu brankára remízu ubránili.

MIROSLAV GAMAN

Ráztočno - Nitrianske Rudno 1:2 (1:1)

GÓLY: Škrteľ – Cibulka, Bárta

ROZHODOVAL: Adamkovič, 100 divákov

RÁZTOČNO: Ondrejovič – Drnaj, Ondrejka, Madaj, Škrteľ, Drozd, Ležovič, Petrucha T., Kerata, Krutý, Petrucha M., str: Smidka, Chlpek

NIT. RUDNO: Divéky – Kistner, Škraban D., Kluvanec, Harag Ľ., Kohút, Halaška, Svitok, Škraban M., Bárta, Cibulka, str: Škraban B.

V priemernom stretnutí domáci nezvládli dôležitosť zápasu a prehrali 1:2. Po vyrovnanom prvom polčase sa po zmene strán hostia ujali vedenia. V nervóznom závere stretnutia sa domáci márne snažili o vyrovnanie, a tak si hostia odviezli všetky tri body.

IVAN ŠKRTEĽ

Diviacka Nová Ves – Sebedražie 1:2 (0:2)

GÓLY: Uhlár - Sobota (vlastný), Brindza

ROZHODOVAL: Miksa, 100 divákov

D. N. VES: Mišiak – Sobota, Šlabjar, Géczy, Jankeje, Lupták, Pekár, Šimurda, Štrbák Ľ:, Pšenák, Štrbák R., str: Uhlár, Pagáč

SEBEDRAŽIE: Hedvigy – Mokrý, Kolodzej P., Zubal, Bielik Hurtiš, Kolodzej M., Habalčík, Píš, Špeťko, Brindza, str: Parízek, Macháč

Domáci hráči vstúpili do stretnutia veľmi zlým spôsobom, keď už v 13. min. prehrávali 0:2. Hosťom pomohol k prvému gólu vlastenec domáceho hráča. Následne sa z blízkosti hlavou presadil Brindza. Hra sa postupne vyrovnala a prvý polčas sa odohral bez výraznejších šancí. Výnimkou bola len nastrelená konštrukcia hosťujúcej brány. Vstup do druhého polčasu domácim vyšiel na výbornú, keď sa už v 46. min. presadil striedajúci Marek Uhlár. Po tomto góle domáci verili, že sa im podarí ešte stretnutie zdramatizovať. Aj napriek snahe však už gól nepridali. Hostia si po zodpovednom výkone odnášajú všetky tri body.

RÓBERT ŽEMBER

Malinová – Skačany 3:2 (1:1)

GÓLY: Pekár 3 – Horniak, Žovinec

ROZHODOVAL: Hrabaj, 100 divákov

MALINOVÁ: Luprich – Dudáš J., Bolfík, Blahuta, Filkorn I.,Stiffel J., Stiffel M., Búry, Filkorn M., Pekár, Dudáš M., str: Bobok, Štefan

V Malinovej tentokrát zvíťazilo nie lepšie, ale to šťastnejšie mužstvo. Hostia celý zápas pôsobili futbalovejšie a vytvorili si množstvo šancí, ale veľakrát si vylámali zuby na výbornom domácom gólmanovi. Za domácich sa blysol hetrikom Pekár, ktorý zabezpečil, že všetky tri body zostali doma.

PETER BALČIRÁK

mo_r5525.jpgFOTO: LAURA ŠTEFÍKOVÁ

Chynorany - Opatovce 1:1 (1:0)

GÓLY: Andel – Néma (11 m)

Prvý polčas sa hral za dažďa, skóre otvoril v 6. min. Andel. V prvom polčase bolo veľa šancí na jednej aj na druhej strane. V druhom dejstve nastúpili hostia s veľkým náporom, čo vyústilo v 49. min. do pokutového kopu, ktorý premenil Néma. Stav skóre sa potom už do konca zápasu nezmenil.

Uhrovec – V. Klíž 7:0 (4:0)