FUTBAL: Prvé jarné víťazstvo zaznamenali Lazany až v poslednom kole

Lazany - Ilava 4:0 (2:0)

GÓLY: 11., 57. Šimo, 37. Hianik, 67. Brzáč

ROZHODOVAL: Petránek, 50 divákov

LAZANY: Pös – Hianik, Ugróczy (46. Zimmer), Kmeť, Hancko, Brzáč, Kováč, Šovčík, Šimo, Masaryk, Pekár

V 10. min. ukážkovým gól z 25-tich metrov krížnou strelou do šibenice otvoril skóre Šimo – 1:0. V 37. min. zvýšil Hianik na 2:0 pre Lazany. Bravúrnymi zákrokmi domáci brankár Pös vychytal hostí, a tak sa do kabín odchádzalo za stavu 2:0. V druhom polčase si vypracovávali šance iba domáci. Na 3:0 upravil svojím druhým gólom v zápase Šimo, na 4:0 uzavrel skóre Brzáč. Týmto víťazstvom sa Lazania umiestnili na konečnom 14. mieste, čo je za podmienok aké mali, skvelý výsledok. TJ Družstevník Lazany odohral jarnú časť na ihrisku v Porube, za čo vďačí vedeniu obce a miestnemu TJ.

TIBOR ŽIAK

Oslany - H. Poruba 0:6 (0:2)

GÓLY: 24. Revák, 26. Pagáč, 56. vlastný, 58., 67. F. Staňo, 85. Šamánek

ROZHODOVAL: Jurkas, 100 divákov

OSLANY: Greguš – Adamec, Richter, Šandrik, Poliak (62. Kasala), Košian, P. Gaži, D. Gaži, Štálnik, Hudec, Gajdoš (46. Kasala)

Domácim Oslančanom sa v jarnej odvete doma nepodarilo zvíťaziť, čo potvrdil aj záverečný zápas piatej ligy. Naopak, obdržali vysokú prehru od súpera, ktorý potreboval bodovať naplno, aby sa zachránil. Slovan začal dobre a v 10. min. hlavička osamoteného Košiana pred brankárom hostí išla tesne vedľa. Hostia v priebehu jednej minúty dvakrát skórovali. Prvý gól zaznamenal F. Staňo v 23. min., druhý pridal v 24. min. Pagáč, ktorý z 25-tich metrov prízemnou strelou do rohu brány stanovil polčas na 0:2. V druhom dejstve začali svižnejšie domáci, ale bránu hostí ohrozovali len strelami z diaľky. V 55. min. si dal vlastný gól P. Šandrik a o minútu po rohovom kope viedli hostia už 4:0. Štvrtý a piaty gól strelil F. Staňo. Šesť minút pred koncom sa do šibenice trafil Šamánek - 0:6. Domácim sa naskytli dve príležitosti na strelenie aspoň čestného gólu, ale Hudecova strela z úniku išla mimo brány a v 86. min. trafil Košian z diaľky iba hornú žrď. Oslančania po niekoľkých rokov zostupujú do nižšej súťaže.

DUŠAN BALÁŽ

Tr. Turná - N. Pravno 2:0 (1:0)

GÓLY: 38. Jak. Kováč, 90. Hrubý

ROZHODOVAL: Janček, 150 divákov

NITR. PRAVNO: Jantoška – Majo, Pavlíček, Chupek, Bielik, Žitník, Habšuda, Valko, Kodaj, Píš (46. Richter), Jamrich

Do posledného zápasu domáci nastupovali s vedomím, že ak prehrajú tento duel, vážne si skomplikujú zotrvanie v tejto súťaži. Začali síce ofenzívne, ale premieňanie šancí bolo zasa slabším okienkom v ich hre. Už v 3. min. Jakub Kováč prenikol až pred brankára, ale jeho prelobovanie trocha stečoval brankár hostí a lopta išla vedľa brány. V 6. min. Martin Chorvát nádherne vysunul Lukáša Strončeka, ten hneď z prvej zacentroval pred bránu a z voleja z čistej šance dobre netrafil Patrik Chorvát. V 8. min. pohrozili i hostia, keď Denis Kodaj z priameho kopu ohrozil bránu, ale Chochlík bol pripravený. V 15. min. prebral loptu od Martin Chorváta neúnavný Jakub Kováč, išiel už skoro sám na brankára, ale v rozhodujúcej chvíli dobre nespracoval loptu a bolo po šanci. Chcel si to vynahradiť v 25. min., keď kopal priamy kop, ale hosťujúci brankár Michal Jantoška zázračne vyrazil na roh. Ďalší pokus v 30. min. Jakuba Kováča spoza šestnástky, ale brankár niekedy priam čaroval a znova vyrazil na roh. Z následného rohu sa lopta odrážala k hráčom, až ju dostal Jakub Kováč a tentokrát už nepomohlo brankárovi ani čarovanie - 1:0. V 35. min. pekný moment prišiel od Martina Chorváta, ktorý sa obtočil okolo obrancov, zacentroval pred bránu, tam si nabehol Matej Hrubý a hoci bola pred ním otvorená brána hostí, ten hlavičkou poslal loptu do náručia brankára. V 37. min. po faule na Patrika Chorváta mali domácu výhodu pokutového kopu, ale Jakub Kováč trafil iba tyčku. Po dlhej dobe sa dostali hostia v 43. min. na polovicu domácich, ale z nariadeného priameho kopu bol nastrelený iba múr. V 45 min. Jakub Kováč sám išiel na brankára, ale keďže bol z uhla, stačili k nemu dostúpiť obrancovia a zmariť jeho šancu.

V druhom polčase sa kopíroval scenár z prvého. Domáci útočili vytvárali si šance, ale nie a nie poistiť výsledok a hostia urputne bránili a málokedy sa dostali na polovicu domácich. V 47. min. ušiel Patrik Chorvát, ale nezakončil podľa jeho predstáv. V 56. min. delovka Jakuba Kováča možno z 25-tich metrov kryl pozorný brankár a v 59 min. Patrik Chorvát po samostanej akcii vysunul do ofsajdu naštartovaného Dušana Hrušovského. V 65. min. prišla spolupráca Lukáša Strončeka a Dušana Hrušovského, ale tomu obranca vykopol loptu už s prázdnej brány. V 70. min. urobili hostia sporadický útok, ale následná strela išla nad bránu. V 90. min. dostal peknú prihrávku rýchlonohý Matej Hrubý a tentokrát sa už nemýlil a poistil víťazstvo domácich na 2:0.

VLADIMÍR CHUPÁČ

Kamenec p/Vt. – Horovce 0:2 (0:1)

GÓLY: 9., 90. Kollman

ROZHODOVAL: Toběrný, 200 divákov

KAMENEC: Lauro – Pánis, Kováčik, Stančiak, Ďurta, Gabriel, Fábry, Sluka, Pisár, Višňovský, Šimo

Domáci zahodili veľké množstvo šancí, za čo pykali, keď si hostia z Horoviec odniesli po výsledku 0:2 všetky tri body. Podľa priebehu by bola remíza zaslúžená.

ĽUBOŠ ŠVEC

Cigeľ - Chocholná-Velčice 1:0 (1:0)

GÓL: 34. Lučan

ROZHODOVAL: Krajčír, 250 divákov, ČK: Bugár - Ju. Tuharský

CIGEĽ: Gregor – Orság, Katrena, Mjartan, Pavkeje (57. Madarász), Halaška, Svitok, Cserge, Lučan (89. Málik), Bugár, T. Zaťko (82. Oboňa)

Úvodnému hvizdu predchádzali dve milé udalosti. Najskôr domáci zagratulovali hosťom k postupu do vyššej súťaže a poďakovali Lučanovi za 102 gólov v drese Partizána. Minútou ticha si potom pripomenuli tragickú udalosť, pri ktorej zahynuli štyri žiačky športového gymnázia z Trnavy. Hráči Cigľa mali v prípade výhry ešte šancu postúpiť v tabuľke. Začali opatrne, vedomí si kvalít súpera. Ten pohrozil už vo 4. min., domáci odpovedali v tej istej, a tak už v úvode bolo na šance 1:1. Od začiatku sa zásluhou oboch aktérov hral výborný a rýchly futbal. Domáci pôsobili o čosi aktívnejšie, vytvorili si viac príležitostí, no bez gólového efektu. Vyšlo to až v 34. min., keď Lučan svojím 103. gólom v drese Cigľa poslal svojich do vedenia. Hostia v rozpätí dvoch minút odpovedali dvomi šancami. V 44. min. mali domáci dokonca šťastie, keď loptu smerujúcu do brány vykopával z bránkovej čiary Katrena. Druhé dejstvo začalo snahou domácich zvýšiť náskok a snahou hostí vyrovnať. Veľkú šancu na zvýšenie náskoku mal v 57. min. Lučan, no tesne minul. V 65. min. zachránil domácich pred vyrovnaním brankár Gregor, keď vychytal Kozáreca. V 69. min. ešte pekne vystrelil Madarász, ale lopta letela tesne nad. Sedemdesiata deviata minúta bola pre domácich nešťastná, keď hosťujúci hráč nešetrne zranil Zaťka, za čo mu rozhodca udelil červenú kartu. Tú istú kartu vyťahoval ešte raz v 89. min. domácemu Bugárovi za dve žlté. Hostia ukázali, že futbal hrať vedia, škoda len toho momentu zo 79. min., po ktorom museli domáci privolať aj RZP. Domáci však v tomto, v závere nervóznom stretnutí, vyhrali úplne zaslúžene.

JÁN ČERNÁK

V. Uherce - Z. Kostoľany 0:0

ROZHODOVAL: Frič, 200 divákov

Z. KOSTOĽANY: Zvalo – Maslonka (79. Rozemberg), Výškrabka, Hancko, M. Zvalo, R. Zvalo, Pavkeje (34. Šurina), Mokoš (90 Hulini), Fereje, Cmarko, Liptaj

V prvom polčase sa hralo bez šancí. V druhom dejstve domáci pridali a najväčšiu šancu na skórovanie mali v 68. min., kedy Kováč vysunul Cígera, ktorý triafa iba do brankára a odrazenú loptu poslal Kováč do tyče. Po faule v 75. min. kopali hostia pokutový kop, ale hosťujúci útočník napálil do tyče. V zápase si tak súperi body spravodlivo podelili.

Ladce – M. Čausa 2:0 (0:0)

GÓLY: 62. E. Mražík, 63. Markovič.

ROZHODOVAL: Buranský, 150 divákov.

M. ČAUSA: Weis – Čampiš, Rendek, Miroslav Krško, Slaný, Stopka, Michal Krško, Ďurdina, Matiaško, M. Tínes (52. D. Tínes), Petráš.

Ako prví pohrozili hostia v 16. min., ale Petráš v tutovke netrafil bránu. Potom prebrali iniciatívu Ladčania a v 33. min. Markovičov priamy kop efektne Weis vyrazil na roh. Útočná snaha Markoviča, Kučmu a E. Mražíka končila na dobre organizovanej obrane alebo v rukách brankára. V 50. min. vypichol Kršák v poslednej chvíli Michalovi Krškovi loptu na päťke a v 57. min. Petrášov priamy kop Machala vyrazil na roh. Z protiútoku po akcii Mikušku s Kučmom Weis vyrazil Mikuškovu strelu pred E. Mražíka, ktorý poslal loptu do brankára. V 62. min. po akcii Kučmu s Kršákom otvoril skóre E. Mražík. O minútu Markovič slabou strelou zvýšil na 2:0. Zajac o dve minúty poslal loptu tesne vedľa. V 83. min. Machala zasiahol pred Slaným a v 87. min. Kučmovu strelu Weis vyrazil na roh. V 90. min. dvakrát vynikol Machala po strelách D. Tínesa.

FERDINAND GACH

Ďalší zápas: St. Turá – Podolie 4:7 (1:2)

Góly: Špeťko 4, Šimo, Adamec, Šnirc

Ostatné zápasy: Dolná Súča – Bošáca 4:3 (1:2), Dubodiel – Prečín 6:1 (3:1), Borčice - Opatová n/V. 9:1, Šimonovany - Drietoma 4:3 (2:2), Svinná - Chynorany 11:1 (4:0), D. Kočkovce - Domaniža 3:2, Papradno - Stará Turá 1:2.

1. Borčice 30 28 1 1 153:19 85

2. Dolná Súča 30 23 2 5 111:45 71

3. Domaniža 30 19 3 8 89:47 60

4. Drietoma 30 16 9 5 83:51 57

5. Šimonovany 30 14 6 10 55:45 48

6. Bošáca 30 15 1 14 63:60 46

7. Stará Turá 30 14 3 13 86:71 45

8. Chynorany 30 13 1 16 104:112 40