FUTBAL: Derby v Oslanoch rozhodla prvá strela na bránu

GÓLY: 10. Šimo

ROZHODOVAL: Kluka, 200 divákov

OSLANY: Greguš – V. Tadial (17. Košian), Poliak (85. Hudec), Štálnik, P. Gaži, D. Gaži, Š. Tadial, Šandrik, Richter, Hudec, Koryťák (62. Štutika)

KAMENEC: Jánoška – Nechala, Kováčik, Stančiak, Lukáč (62. Remiš), Gabriel, Čavojec (79. Fábry), Sluka, Pisár, Plachý (88. Ciminga), Šimo (89. Vančo)

V prvom polčase sa hral svižný, rýchly a bojovný futbal. Prvá strela na bránu znamenala jediný gól derby stretnutia. Hostia zaútočili z pravej strany, centrovaná lopta domácemu Gregušovi vypadla z náručia a Šimo z blízka pohodlne skóroval – 0:1. V 12. min. vybehol brankár hostí za šestnástku a Koryťákovu strelu obranca hostí stačil odvrátiť na roh. Stančiak z Kamenca trikrát za sebou ohrozil bránu Oslian. Najskôr strelu do šibenice domáci brankár vyrazil, potom ho zachránila horná žrď a nakoniec zneškodnil aj tretí pokus tohto futbalistu. Domáci Dávid Gaži a Košian tvrdými strelami do polčasu vyskúšali pozornosť Jánošku. Do druhého dejstva domáci pridali na bojovnosti a strely Hudeca, Šimona Tadiala a Dávida Gažiho si pýtali vyrovnanie. Najmä strela v 71. min. z voleja „lízala“ hornú konštrukciu. V 90. min. unikol Šimon Tadial a jeho strelu hosťujúci brankár chytil. Za zlepšený výkon v druhej časti hry si Oslany zaslúžili získať aspoň bod.

DUŠAN BALÁŽ

Nitrianske Pravno – Rud. Lehota 2:1 (1:1)

GÓLY: 37. Dekan, 56. Hancko – 20. A. Harag

ROZHODOVAL: Ficel, 200 divákov

NIT. PRAVNO: Štálnik – Valentín, Hancko, Klajber (46. Jamrich), Bielik, Vetrák (76. Habšuda), Dekan, Valko, Ugróczy, Hianik, Pavlíček

RUD. LEHOTA: Samardžia – Belanec, Balucha, Gaman, Mi. Harag (34. Belanec), Cebák, Petráš, Šimo, Kohút (77. Pánis), Mi. Harag, A. Harag

Domáci nastúpili do prvého stretnutia pod vedením nového trénera a posilnení o niekoľko hráčov. Nastúpili s odhodlaním ukázať kvalitu prípravy a na svojom ihrisku získať tri body. Prejavili to od začiatku stretnutia iniciatívou a tlakom na súperovu bránu, avšak prvý gól dali hostia po jednom z protiútokov. Domácim sa podarilo v 37. min. vyrovnať, keď zápas prebiehal v ich réžii – 1:1. Druhý polčas bol zo strany Nitrianskeho Pravna opatrnejší, čo hostia využili na vyrovnanie hry. Napriek tomu dokázali domáci v 56. min. strhnúť víťazstvo na svoju stranu a veľkou snahou a bojovnosťou výsledok udržať až do konca zápasu. Domáci získali v prvom stretnutí v novej súťaži zaslúžene všetky tri body.

TIBOR PAVLÍČEK

FC Baník Horná Nitra B - Dolné Naštice 1:0 (1:0)

GÓL: 34. D. Turančík

ROZHODOVAL: Fazekaš, 60 divákov

FC BANÍK B: Kováčik - Ondrejka, Kečkeš, Bublák, Maruška, Klačanský, Pavlík (86. Tran), Bilčík, Svitek (64. Zelenák), Valach (78. Kaniansky), D. Turančík

Domáci futbalisti svoju premiéru v Majstrovstvách oblasti pred domácim publikom začali opatrne a úvod stretnutia veľa vzruchu nepriniesol. Hralo sa zväčša v strede hracej plochy, i keď hosťujúci futbalisti pôsobili istejším dojmom a vypracovali si niekoľko sľubných streleckých pozícií. Po dvadsiatej minúte prevzali iniciatívu domáci a vypracovali si niekoľko čistých gólových príležitostí, z ktorých využili len jednu. V 34. min. odcentroval Bilčík, obrana hostí odvrátila loptu opäť len ku kapitánovi domácich, ktorý po druhýkrát poslal center, a ten po peknom výskoku upratal do siete D. Turančík - 1:0. Domáci futbalisti sa už v úvodnom stretnutí presvedčili, že Majstrovstvo oblasti je kvalitná súťaž a v ďalších stretnutiach musia byť hlavne efektívnejší v koncovke.

IGOR BELÁK

Sebedražie – Čereňany 4:1 (2:1)

GÓLY: 10. Búry, 43. Špeťko, 66. Hurtiš, 83. Bielik – 39. Laurinec

ROZHODOVAL: Hagara, 150 divákov

SEBEDRAŽIE: Škorvan – Mokrý, Macháč D., Macháč A., Bielik, Hurtiš, Kolodzej, Píš, Habalčík (75. Buzna), Špeťko, Búry

ČEREŇANY: Mališka – Fereje, Kučerka (66. Mešina), Holdoš L., Poliak, Néč, Bartoš, Hvojník, Holdoš M., Laurinec, Kobes

Domáci nastúpili na zápas s veľkým odhodlaním zvíťaziť. Z veľkého tlaku a množstva šancí v úvode vyťažili iba jeden gól, hostia naopak z ojedinelého protiútoku vyrovnali na 1:1. O štyri minúty však domáci opäť viedli. V druhom polčase hostia vyrovnali hru v strede poľa, ale v 65. min. boli potrestaní vylúčením hráča. Domáci početnú výhodu zužitkovali na strelenie ďalších dvoch gólov a stretnutie zakončili presvedčivým víťazstvom.

IGOR ČERTÍK

Opatovce nad Nitrou - Malá Hradná 0:4 (0:2)

GÓLY: 3. Rychtárech, 38. Hudec, 78. Urbaník, 82, Varhaník

ROZHODOVAL: Gašparovič, 200 divákov

OPATOVCE: Gendiar – Oršula, Baran, Šaray, Teslík, Mečiar, Néma, Petreje, Líška, Sonnemann (79. Čičmanec), Kohút

Domácim zápas vôbec nevyšiel. Už v 3. min. ich zaskočil nováčik z Malej Hradnej a Rychtárechom sa ujal vedenia - 0:1. V 38. min. Hudec zvýšil na 0:2. V druhom polčase pokračovali domáci v útlme, a tak hostia postupne zvýšili až na hrozivých 0:4 po góloch Urbaníka a Varhaníka.

RÓBERT ŠIMURKA

Nitrianske Rudno – Chynorany 1:2 (0:0)

GÓLY: 79. Daško – 69. Jozefák (11m), 76. Gajdoš

ROZHODOVAL: Boška, 200 divákov

NITRIANSKE RUDNO: Dianovský – Juríček, Svitok, Šimka, Oršula, Kohút, Škraban M. (59. Daško), Kistner, Jurík (77. Harag), Škraban B. (77. Mercek), Halaška

V prvom polčase sa hral iba priemerný medzišestnástkový futbal s minimom šancí. Aktívnejší hostia sa ujali vedenia z diskutabilného pokutového kopu. Domáci v závere vrhli všetko do útoku, čo hostia využili na poistenie svojho vedenia. Koniec zápasu priniesol už len skorigovanie výsledku z nohy Daška, čo však domácim na body nestačilo.

JOZEF BARBORKA

Ostatné zápasy: Veľký Klíž - Skačany 2:2 (1:1), V. Bielice - Dežerice 2:2 (1:2)

DORAST

Veľké Uherce - Nedožery-Brezany 1:1 (1:0)

Gól: Šifalovič

Nitrianske Pravno - Chrenovec-Brusno 0:5 (0:1)

Góly: Villár 2, Halbavý, Malárik, Zaťko

Čereňany B - Kamenec pod Vtáčnikom 2:2 (1:1)

Sebedražie – Čereňany 2:2 (2:1)

Góly: Píš, Hrdý – Mokoš, Ďurík

Opatovce nad Nitrou - Valaská Belá 0:0

Ostatné zápasy: Veľké Bielice – Uhrovec 3:2, Veľký Klíž – Skačany 0:1

1. Basketbalistu Prievidze Chrisa Perryho zadržali. Dopustil sa viacerých trestných činov 12 056
  2. Basketbalista už je obvinený. Mal znásilniť a pri tom natáčať šestnásťročnú Prievidžanku 1 483
  3. Nové sály a monoblok bude bojnická nemocnica využívať začiatkom budúceho roka 992
  4. Voľby do VÚC 2017 Prievidza: Zoznam kandidatov na poslancov 723
  5. Vodič prekročil rýchlosť v obci. Koľko nafúkal, prekvapilo aj policajtov 507
  6. Opravia pamätník v centre Lehoty pod Vtáčnikom 366
  7. O predsednícky post v kraji zabojujú aj Prievidžania 351
  8. Po návšteve azylového domu je nezvestný. Polícia hľadá Pavla z Prievidze (+FOTO) 193
  9. Fantastický úspech: Kadeti MBA Prievidza v medzinárodnej konkurencii bronzoví 183
  10. Trénerovi prišli gratulovať všetci malí basketbalisti. Za „trest“ budú behať (+FOTO) 153