FUTBAL: Problémy v Dolných Vesteniciach, Prečín im nadelil sedmičku

Dolné Vestenice - Prečín.(Zdroj: IVAN MRIŠKA)

GÓLY: 5., 46., 54. Vicena, 28., 51. Gajdošík, 70. Moravík, 87. Hybben

ROZHODOVAL: Petránek, 150 divákov

D. VESTENICE: Beník – Bruška, Botoš (58. Karak), Floro, Humaj, Krivosudský (75. Bako), Kuzma, Kolenčik, Škarka, Cagáň, Šimurka

PREČÍN: Bartek – Škrabák, Kostelanský, Kapralík, Ľ. Gajdošík, V. Gajdošík, Orávik (72. Martinkovič), Sadecký, P. Gajdošík, Hybben, Vicena (64. Moravík)

Domáci posilnení Škarkom boli odhodlaní zabojovať o prvé víťazstvo. Do Dolných Vesteníc však zavítal súper, ktorý bol nad ich sily, a ktorý ich predčil vo všetkom čo moderný futbal v dnešnej dobe má, čo sa týka tejto súťaže. Už v 1. min. mal šancu P. Gajdošík, no chcel prehodiť brankára Beníka, ktorý však jeho úmysel prečítal. V 2. min. sa v šanci ocitol Krivosudský, ale Bartek jeho strelu zneškodnil. V 6. min. po chybe domácej obrany poslal hostí do vedenia Vicena – 0:1. Strely Škarku, Kuzmu a Šimurku brankár hostí kryl. Hostia hrozili po pekných akciách na jeden dotyk a šance Orávika a P. Gajdošíka volali po góle. V 29. min. sa pekne v domácej šestnástke uvoľnil P. Gajdošík a s prehľadom upravil na 0:2. Domáci odpovedali pokusmi Bruška a Škarku, no brankára hostí neprekonali. V 46. min. unikol po ľavej strane P. Gajdošík a Vicena z prvej dal už na 0:3. V 51. min. P. Gajdošík využil dieru v strede domácej obrany a zvýšil na 0:4. V 54. min. strelecky disponovaný Vicena upravil na 0:5. V 59. min. sa hrubej chyby dopustila aj obrana hostí, no Šimurka prázdnu bránu netrafil. V 70. min. Moravčík zvýšil na 0:6. Bodku za gólmi hostí dal dirigent Hybben, keď Prečín krásne vyšachoval domácu obranu – 0:7. Domáci celok „krváca“ a zo zápasu na zápas to bude mať ťažšie. Treba však veriť, že „nevykrváca.“

MILAN VAŽAN

Z. Kostoľany – Cigeľ 1:4 (1:3)

GÓLY: 45. vlastný - 2. Mjartan, 9. Katrena, 37., 52. Lučan

ROZHODOVAL: Kováčik, 250 divákov

Z. KOSTOĽANY: Ma. Zvalo – Hulini (39. Rybnický), Šurina, Handko, Mi. Zvalo, R. Zvalo, Jakubis (75. Šnirc), Mašlonka (79. Duda), Liptaj, Zvalo, Tesarovič

CIGEĽ: Gregor – Bugár (76. Svitok), Orság, Madarász (84. Oboňa), Mjartan, Halaška, Š. Zaťko (66. Málik), Cserge, Lučan, Katrena, T. Zaťko

V prvej minúte vyrazil Gregor strelu Hancka a následne Šurina nedôrazne pálil vo vyloženej šanci nad. Z následného protiútoku otvoril skóre zápasu Mjartan a o 7 minút zvyšoval na 0:2 hlavou po rohovom kope Katrena. V prebiehajúcej 37. min. upravil na 0:3 Lučan. Hostia boli dôraznejší a herne lepší. Nádej pre domácich vykresal vlastným gólom v 45. min. Cserge – 1:3. Druhý polčas začal nepremenenou šancou Madarásza a o 4 minúty neskôr bolo 1:4 po pokutovom kope Lučana. Po nebezpečnej strele T. Zaťka v 64. min., ktorú Zvalo vyrazil na roh hostia v tempe poľavili, čo sa prejavilo šancami Liptaja a Hancka. Koniec zápasu hostia s prehľadom a pohodou dohrali a po záverečnom hvizde zaslúžene zvíťazili.

FRANTIŠEK MAŠLONKA

Malá Čausa - Lehota p/Vt. 1:3 (0:2)

GÓLY: 50. Petráš (11 m), 4., 40. Benčat, 64. Mišeje

ROZHODOVAL: Šamko, 200 divákov

MALÁ ČAUSA: Ondrejovič – Čampiš, Kaďara, Borik, Krško Miroslav, Slaný, Stopka, Krško Michal, Chlpek Ľubor (46. Síkela), Chlpek Lukáš (46. Rendek), Petráš Peter

LEHOTA POD VT.: Vavro – Belaň, Bobok (69. Bobok), Pavkeje, Jankula, Štefanička, Benko, Mišeje, Perniš, Benčat, Homoľa

Ďalší zástupca prievidzského okresu v piatej lige, tentoraz pricestoval z Lehoty pod Vtáčnikom. Ide o skúsené mužstvo, ktorého hráči ešte v minulom súťažnom ročníku behali po štvrtoligových trávnikoch. Úvod zápasu lepšie zachytili hosťujúci futbalisti. Už v 4. min. sa ujali vedenia Benčatom, ktorý využil vybehnutie domáceho brankára a strelou z 25-tich metrov otvoril skóre. O minútu na to sa v čistej šanci ocitol Petráš, no neprekonal brankára Vavra. V 20. min. Petráš centroval na Kaďaru, ktorého hlavička tesne minula bránu hostí. V 32. min. Lukáš Chlpek vysunul Petráša, ale ten z blízka trafil len brankára. V 35. min. sa Petráš rútil sám na brankára, no sám nezakončil, ale zbytočne v čistej šanci prihrával. Hostia zvýšili v 40. min. na polčasových 0:2, znova Benčatom. Lehoťania boli za prvý polčas dvakrát pri čausanskej bráne a využili to na sto percent. Druhý polčas sa hral prakticky len na polovici hostí. V 50. min. Stopka vysunul Petráša, ten bol v šestnástke faulovaný a sám premenil nariadený pokutový kop – 1:2. Hostia sa radovali aj do tretice v 64. min., keď Mišeje z priameho kopu nedal brankárovi Ondrejovičovi šancu. Počas celého zápasu domáci jasne dominovali, boli lepším mužstvom, ale znova doplatili na nepremieňanie šancí. Hostia nič futbalového neukázali, no v tomto zápase aj tak vyhrali. Sú aj také zápasy, keď lepšie mužstvo prehrá. Domácim sa ale bojovnosť uprieť nedá.

DUŠAN CHLPEK

Ostatné výsledky: Myjava B – Horovce 1:0 (0:0), Stará Turá – Ladce 0:1 (0:0), Bošany – Tr. Turná 3:0 (2:0), Uhrovec – V. Uherce 2:2 (0:1), Streženice – Podolie 1:0 (0:0)

Góly: Adamec, Dráb

Ostatné výsledky: Klátova N. Ves - Prečín 1:0 (1:0), M. Zajíc. Tr. Turná - Košeca 2:2, - Bošáca 0:8 (0:2), Častkovce - Šimonovany 6:0 (2:0), Stará Turá - Domaniža 0:4 nedohrané, v 49. minúte klesol počet domácich hráčov pod sedem. Streženice - Papradno 0:2, Opatová n/V. – Drietoma 5:0.

16. Streženice 4 0 0 4 2:13 0

1. Po návšteve azylového domu je nezvestný. Polícia hľadá Pavla z Prievidze (+FOTO) 4 141
  2. Trénerovi prišli gratulovať všetci malí basketbalisti. Za „trest“ budú behať (+FOTO) 2 115