FUTBAL: V derby víťazstvo Cigľa nad Malou Čausou

GÓLY: 18., 21. Mišeje, 55., 70. Benčat – 14., 40. Peterka

ROZHODOVAL: Blažek, 250 divákov

LEHOTA: Vavro – Beláň, Benko, Homoľa (71. Kralovič), Jankula, Štefanička, Pavkeje, Mišeje, Šimko (80. Š. Bobok), Benčat, Perniš (89. M. Bobok)

STARÁ TURÁ: Vrzala – Popelka, Valenčík, Mazák, Bončo, Tuka, Gablech, Majtás, Peterka, Durec, Brezuľa (76. Bordák)

Hostia podporovaní hŕstkou svojich fanúšikov sa od úvodu nebojácne zahryzli do domácich. V 14. min. po rohu hostí skóroval Peterka – 0:1. V 17. min. bol po súboji v šestnástke faulovaný Perniš a pokutový kop premenil bezpečne Mišeje – 1:1. V 20. min. ohrozil nebezpečne bránu hostí Štefanička, no presadil sa až v 21. min. po krásnej akcii Mišeje – 2:1. V 30. min. pohrozili aj hostia, ale Majtása vychytal nádherne Vavro. V 31. min. pálil nebezpečne opäť Mišeje, ale jeho strela išla tesne vedľa. V 37. min. sa po rohu a hlavičke Šimka zaskvel hosťujúci gólman Vrzala. V 40. min. sa hostia dočkali vyrovnania, keď vyrazenú loptu upratal do siete Peterka – 2:2. Po zmene strán mohli ísť domáci hneď do vedenia, no presadil sa až v 55. min. po krásnom centri Perniša Benčat – 3:2. V 59. min. mali šancu aj hostia, ale Peterka tentokrát neskóroval. V 69. min. mohli hostia po peknej akcii vyrovnať, no z brejku zariadil gólovú poistku domácich Benčat – 4:2. V 72. min. mohol skorigovať Gablech, keď obišiel domácu bránu, no opečiatkoval iba žrď. Domáci zvíťazili zaslúžene, dobrý výkon podali i rozhodcovia.

VILIAM ŠKRIBA

Cigeľ - Malá Čausa 2:0 (1:0)

GÓLY: 31. Lučan, 62. Š. Zaťko

ROZHODOVAL: Kusý, 300 divákov

CIGEĽ: Gregor – Bugár (77. Svitok), Orság, Madarász, Š. Mjartan (59. Kurinec), Halaška, Š. Zaťko, Cserge, Lučan, Katrena, T. Zaťko (85. Málik)

M. ČAUSA: Ondrejovič – Čampiš, Kaďara (63. Rendek), Borik, Mir. Krško, Slaný, Stopka, Mich. Krško (63. Síkela), Gajdoš, Matiaško, Petráš

Súboje domácich s Malou Čausou mali vždy nádych derby stretnutí a vždy to boli futbalovo kvalitné zápasy, z ktorých mali lepšiu bilanciu hostia. Tento zápas začali lepšie domáci, ktorí mali v rozpätí 24. až 29. minúty tri šance, no brankára hostí neprekonali. Prišla však 31. min. a po kope z rohu sa presadil Lučan. Hlavou poslal svojich do vedenia – 1:0. Rýchly futbal pokračoval aj ďalej, hostia hrýzli, no domáci ich do vyložených šancí nepúšťali. Prvý polčas vyhrali Cigľania 1:0. Aj druhý polčas priniesol futbal výbornej kvality, o čo sa pričinili obe mužstvá. V 62. min. sa neúnavný Š. Zaťko prekľučkoval a z hranice šestnástky zvýšil vedenie domácich na 2:0. V 68. min. nariadil rozhodca penaltu proti domácim, ale hosťujúci Gajdoš ju nepremenil. Domáci následne umnou hrou držali súperových hráčov na dištanc. Tí sa síce snažili, ale nepodarilo sa im streliť ani kontaktný gól, ktorý by ich nakopol k ďalšej aktivite. Partizán si tak zaknihoval ďalšie cenné, ale z priebehu zápasu vyplývajúce, zaslúžene víťazstvo.

JÁN ČERNÁK

Ladce – D. Vestenice 1:1 (0:1)

GÓLY: 63. Kučma – 34. Karak.

ROZHODOVAL: Mráz, 150 divákov

LADCE: Machala – J. Váň (Kušík), Homér, F. Váň, Pagáč, Kršák, E. Mražík (Mojto), Mikuška, Zábojník, Mokrička (Pravda), Kučma.

D. VESTENICE: Beník – Matejovič, Šrámka, Floro, Humaj, Krivosudský, Kuzma, Kolenčík, Kňaze, Cagáň, Karak (striedal Bako).

Po rozpačitom začiatku v 16. min. Kučma po samostatnom prieniku a narážačkou s Mokričkom trafil iba vybiehajúceho Beníka. O dve minúty Beník kryl strelu E. Mražíka. V 20. min. vyšiel na výlet Homér, prešiel celým ihriskom, ale gólovú prihrávku na Kučmu obranca odkopol. V 25. min. Mokrička ani F. Váň neprestrelili obranný val. V 28. min. E. Mražík z troch krokov nastrelil gólmana. V 29. min. Mokričkovu strelu Beník vyrazil a Kučma z dorážky prestrelil. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo v 34. min., keď Karak dostal hostí do vedenia. Po priamych kopoch Pagáča Zábojník v závere polčasu neuspel. V 50. min. Zábojník hlavičkoval, ale obranca odvrátil loptu z bránkovej čiary. V 63. min. Kučma po samostatnej akcii vyrovnal. Divákov upútali dva zákroky Machalu, ktorý v 87. mi.n zachránil pred Kňazem a v nadstavenom čase vypichol loptu v čistej šanci Bakovi.

FERDINAND GACH

V. Uherce - Z. Kostoľany 2:0 (0:0)

GÓLY: R. Kováč, M. Cíger.

ROZHODOVAL: Fenes, 200 divákov

V. UHERCE: Bohuš - Gubka, Štálnik, P. Súlovský, J. Súlovský, Cíger, Kundala, Poliak, Valter, Kováč, Šorec.

Z. KOSTOĽANY: Marek Zvalo - Tesarovič, Výškrabka, Hancko, Michal Zvalo, Rado Zvalo, Jakubis, Rybnický, Liptaj, Cmarko, Rozemberg.

Prvú šancu v zápase mali hostia v 20. min., ale Cmarkov pokus chytil brankár domácich. Domáci sa do šance dostali až v 35. min., kedy Cíger z pravej šance centroval do šestnástky, ale J. Súlovský tesne minul. V druhom polčase J. Šorec nahral Kováčovi, a ten sa po zemi nepomýlil – 1:0. O pár minút Súlovský našiel voľného Cígera, ktorý z 18-tich metrov prízemnou strelou zvýšil na 2:0. V závere sa stretnutie už iba dohrávalo, domáci zaslúžene vyhrali.

Ostatné zápasy: Podolie – Uhrovec 3:3 (1:0), Tr. Turná – Streženice 1:1 (1:0), Horovce – Bošany 4:1 (3:0), Prečín – Myjava B 1:1

Góly: Špeťko 4, Vereš, Adamec 4, Škultéty 3, Klinec 2, Hollý, Schenk

Ostatné zápasy: Domaniža – Tr. Turná 10:0, Šimonovany - Drietoma 1:2 (0:1), Bošáca - Častkovce 2:0, Opatová n/V. - Klátova N. Ves 5:0 (2:0), Papradno - Dubodiel 5:0, Košeca - Streženice 1:3, Prečín - Stará Turá nehralo sa, súper nepricestoval.

Dohrávky: Drietoma - Klátová N. Ves 0:1 (0:0), Papradno - Prečín 2:1.

1. Bošáca 5 5 0 0 20:3 15

2. Kanianka 5 4 1 0 34:2 13

3. Papradno 5 4 1 0 16:4 13

4. Opatová 5 4 0 1 19:2 12

5. Klátová N. Ves 5 4 0 1 8:6 12

6. Drietoma 5 3 0 2 6:9 9

7. Košeca 5 2 2 1 11:10 8