V piatok 12. septembra popoludní sa zrodilo rozhodnutie o odložení všetkých víkendových stretnutí súťaží dospelých aj mládeže riadených Západoslovenským futbalovým zväzom.
PRIEVIDZA. Oblastný futbalový zväz zatiaľ stretnutia nezrušil, a tak by sa malo hrať v naplánovaných termínoch.
Ligy sa hrať nebudú
„Situácia sa zhoršuje z hodiny na hodinu, a aj keď by sme možno našli zopár štadiónov, kde by sa hrať predsa len dalo, rozhodli sme o celoplošnom odložení všetkých zápasov dospelých, dorastu, žiakov aj žiačok,” povedal predseda ŠTK ZsFZ Imrich Kálmán v piatok popoludní. O náhradnom termíne rozhodne na svojom najbližšom zasadnutí Športovo-technická komisia, ktorá zatiaľ čaká s rozhodnutím ohľadom pondelka 15. septembra, kedy sa má hrať vložené sedemnáste kolo III. ligy.
„Sme v kontakte aj s predsedom Západoslovenského futbalového zväzu Ladislavom Gádošim, ktorý si prešiel tiež niekoľko štadiónov osobne, naše rozhodnutie odobril. Sme si vedomí, že termíny sa budú hľadať ťažko, ale iné riešenie v tejto chvíli nie je,” dodal Imrich Kálman.
Oblasť sa hrá
Súťaže riadené oblastným futbalovým zväzom Prievidza by sa cez víkend hrať mali.
„O odloženie zápasov zatiaľ požiadala iba Horná Ves a FC Baník Horná Nitra - dorast. Celé kolá sa teda cez víkend budú hrať podľa určených rozpisov,“ vyjadril sa sekretár OblFZ Prievidza Ján Baláž.
DOSPELÍ
IV. LIGA SZ (ODLOŽENÉ)
Kanianka – Domaniža
Častkovce – FC Baník Horná Nitra
V. LIGA SEVER (ODLOŽENÉ)
Lehota p/Vt. - D. Vestenice
Cigeľ – Ladce
Podolie - Malá Čausa
Tr. Turná - Z. Kostoľany
MAJSTROVSTVÁ OBLASTI
13. 9. 16.00
FC Baník Horná Nitra B - Veľký Klíž
Oslany - Nitrianske Rudno
14. 9. o 16.00 hod.
Sebedražie – Chynorany
Opatovce nad Nitrou - Veľké Bielice
Skačany - Nitrianske Pravno
Rudnianska Lehota – Dežerice
Kamenec pod Vtáčnikom – Čereňany
Dolné Naštice - Malá Hradná
I. TRIEDA
13. 9. 16.00 h
Malinová - Hradec
14. 9. o 16.00 hod.
Kľačno - Diviacka Nová Ves
Nitrianske Sučany - Diviaky nad Nitricou
Poruba – Nováky
Bystričany – Pravenec
Chren.-Brusno – Koš
Ráztočno – Tužina
II. TRIEDA
13. 9. 16.00 h
Temeš - Čavoj
14. 9. o 16.00 hod.
Nitrica – Liešťany
Kostolná Ves – Bojnice
Ned.-Brezany - Valaská Belá
13. 9. 16.00
Podhradie - Veľká Lehôtka
DORAST
II. LSDZ a LMDZ
Hralo sa
Horná Nitra – Dubnica
IV. LIGA SZ (ODLOŽENÉ)
Nováky - D. Vestenice (v Lehote p/V.)
Holíč - N. Rudno
V. LIGA SEVER (ODLOŽENÉ)
Kanianka - Drietoma
MAJSTROVSTVÁ OBLASTI
14. 9. o 13.30 hod.
Opatovce nad Nitrou - Veľké Bielice
Skačany - Nitrianske Pravno
Kamenec pod Vtáčnikom – Čereňany
Ned.-Brezany - Valaská Belá
13. 9. 16.00
Chren.-Brusno - Uhrovec
13. 9. 16.00
Veľké Uherce - Veľký Klíž
14. 9. 13.15
Čereňany B/Poruba - Pravenec (v Porube)
I. TRIEDA
14. 9. o 13.30 hod.
Cigeľ – Liešťany
Ráztočno – Tužina
14. 9. 15.00
Horná Nitra B - Zemianske Kostoľany
ŽIACI
I. LSŽZ U15, U14
14. 9. o 10.00 a 12.00 h
Senec - Horná Nitra
I. LMŽZ U13, U12
14. 9. o 10.00 a 12.00 h
Horná Nitra - Šamorín
II. LSŽ a LMŽ (ODLOŽENÉ)
ČFK Nitra - Nováky
III. LSŽ a LMŽ SEVER (ODLOŽENÉ)
N. Dubnica - N. Pravno
Kanianka - N. Rudno
Papradno - Z. Kostoľany
D. Vestenice - Led. Rovne
Dohrávka: 10. 9. o 14.00 a 16.00 h
N. Rudno - N. Pravno
III. TŽS
14. 9. o 10.00 hod.
Koš – Cigeľ
Poruba – Tužina
Ráztočno – Hradec
Ned.-Brezany – Malinová
14. 9. 13.00
Kľačno – Sebedražie
14. 9. 14.15
Chren.-Brusno - Opatovce nad Nitrou
III. TŽJ
14. 9. o 10.00 hod.
Čereňany - Valaská Belá
13. 9. 13.30
Oslany - Diviaky nad Nitricou
13. 9. 10.00
Kamenec pod Vtáčnikom – Liešťany
14. 9. 13.30
Rudnianska Lehota - Diviacka Nová Ves
ŽENY
II. liga Žiačky sk. B (ODLOŽENÉ)
13. 9. o 11.00 h
Horná Nitra - Myjava