FUTBAL: FC Baník zdolal Modranku rozdielom triedy

FC Baník Horná Nitra – Modranka 5:0 (1:0)

GÓLY: 52., 90. A. Turančík, 26. Viktory, 48. Belák, 89. Drozd
ROZHODOVAL: Tarabus, 200 divákov
FC BANÍK: Gramblička - Kaman, Švolík, Pekár, Sluka, Belanec M. (82. Čaladík), Oškrobaný, Belák, Viktory (52. Zelenický), Turančík A. , Belanec D. (72. Drozd)
FO ŠK: Alchus - Hrubý, J.Sekera, Jakubička, Boskovič (80. Šuran), Jakáb, Gažo (49. Nižňan), Dobiš, Habán, R. Sekera, Gregúrek (73. Fančovič)

Stretnutie 8. kola sa hralo na výborne pripravenej hracej ploche v Handlovej. Futbalisti Baníka začali s veľkou chuťou a už v 2. min. po kombinácii Sluka – Belanec D. - Vikoryho strelu k bližšej žrdi kryl brankár hostí Alchus. V 26. min. po peknej kombinácii D. Belanec –Belák - Viktory pohotovou strelou zblízka otvoril skóre stretnutia - 1:0. Druhý polčas začal tak, ako končil prvý, veľkým náporom domácich. V 48. min. po peknej kombinácii M. Belanec - A. Turančík - Belák peknou strelou do pravého horného rohu zvýšil vedenie domácich - 2:0. V 52. min. po kombinácii D. Belanec – Belák - A. Turančík na pre neho domácom trávniku upravil na 3:0. V 89. min. po kombinácii A. Turančík – Zelenický zakončoval zblízka Drozd - 4:0. V 90. min. po samostatnej akcii mimoriadne aktívny A. Turančík upravil na konečných - 5:0. Vysoké víťazstvo domácich Baníkov je úplne zaslúžené. Svojou aktívnou hrou si vypracovali veľké množstvo gólových príležitostí a hosťujúcich futbalistov nepustili ani k jednému priamemu ohrozeniu brány.
IGOR BELÁK

Boleráz – Kanianka 1:0 (0:0)

GÓL: 61. Kolony
ROZHODOVAL: Kotrec, 250 divákov.
BOLERÁZ: Zachar – P. Daniš, Sekera, Mackovčín, Mir. Daniš, J. Daniš, Lehocký, Koštrna, Blaško, Kolony, Kitta (Srnec, Hrebík, Benca). Tréner M. Kopčan.
KANIANKA: Jantoška – Petráš, Kurbel, Teslík, Babašta, Richter, Oravec, Belanec, Chupek, Baláž, Bátora (Ptráš, Boško, Kuric). Tréner M. Mečiar.

Domáci sa predstavili v zostave už aj s mládežníckym reprezentantom Koštrnom. V prvom polčase sa v Bolerázi hral medzišestnástkový futbal. Domáci vyčkávali, čo vymyslia hostia a naopak. Domáci pohrozili J. Danišom, ale ten mieril nad a hostia strieľali Babaštom vedľa. V druhom polčase domáci nastúpili, ale ich dva hlavičkové pokusy neboli presné. Všetko sa zmenilo v 61. minúte, kedy unikol Blaško, poslal center na hlavu Kolónymu a domáci viedli. Hostia sa snažili vyrovnať z rýchlych protiútokov. V 69. minúte im jeden vyšiel, ale Petráš zblízka hlavou neprekonal Zachara. Neujala sa ani Srncova pätička, Hrebíkové pokusy ani Kittova strela, a tak Boleráz dosiahol najtesnejšie víťazstvo.

STANISLAV CIBULKA

Ostatné zápasy: Bánovce - N. Dubnica 5:1 (3:0), Partizánske – Jasl. Bohunice 4:2 (1:1), Šimonovany - Tr. Stankovce 1:3 (1:2), Chocholná-Vel. – Častkovce 0:4 (0:1), Tr. Teplice – Beluša 0:1 (0:1), Domaniža – Holíč 3:0 (2:0)

Gól: Zaťko

Ostatné zápasy: Vrbové – Ilava 3:0 (3:0), Trenčianske Stankovce – Dolná Súča 0:1 (0:1), Veľké Kostolany – Holíč 7:0 (2:0), Borčice – Plevník 1:0 (0:0), Boleráz – Nemšová 1:1 (1:0)

1. Vrbové 7 7 0 0 37:3 21

2. Borčice 7 7 0 0 32:4 21

3. V. Kostoľany 7 6 0 1 30:5 18

4. N. Dubnica 7 4 3 0 20:6 15

5. Plevník 7 3 2 2 18:13 11

6. N. Rudno 7 3 2 2 15:11 11

7. Beluša 7 3 1 3 13:12 10

8. Bošany 7 3 1 3 13:22 10