FUTBAL: Dolné Vestenice potrápili Veľké Uherce

GÓLY: 22. E. Tkáč, 81. L. Hodál (11 m) - 19. M. Liptaj, 32. a 37. P. Fereje.

ROZHODOVAL: Markech, 100 divákov.

OFK: Čangel - Frank, L. Hodál, E. Tkáč, Kostolný, Kalina (40. Halmo), Kapusta, Mišeje, Murko, Meluš (46. Beko), Minarovič.

TJ SLOVAN: Marek Zvalo - R. Zvalo, Výškrabka, Chrenko (54. Duda), Fereje, Šurina, Jakubis (83. Hulini), Tesarovič (89. Mojžiš), Mokoš, Cmarko, Liptaj.

V prvom polčase boli o niečo aktívnejší hostia, ktorí si vypracovali tri gólové príležitosti, a tie aj premenili. Domáci ožili v druhom polčase, vytvorili si tlak, z ktorého pramenil pokutový kop. Premenil ho Hodál a Bošany sa dotiahli na rozdiel jedného gólu. V závere domáci v snahe vyrovnať vsadili všetko na ofenzívu, čo hostia využili a dostali sa do dvoch rýchlych brejkoch, ktoré však nepremenili, a tak skóre 2:3 zostalo nezmenené.

IVAN MRIŠKA

Podolie – Cigeľ 1:2 (0:2)

GÓLY: 85. Augustín – 7. Bugár, 20. Zaťko

ROZHODOVAL: Provodovský, 100 divákov.

PODOLIE: Palkech – R. Hrušovský, Ščepko, Uhlík, Moravčík, R. Červeňanský, M. Červeňanský, Straka, Balcír, Hlaváč, Augustín (Bobocký, Ohrablo)

CÍGEĽ: Gregor – Madarász, Orság, Kurinec, Mjartan, Halaška, Bugár, Málik, Lučan, Katrena, Zaťko (Svitok, Oboňa, Čertík)

Hostia o svojom triumfe rozhodli už v úvodných dvadsiatich minútach. Skóre už v 7. min. otvoril Bugár, v 20. min. pridal na 0:2 Zaťko. Domácim snahu nemožno uprieť, no hostia ich dokázali ubrániť až do 85. min., keď päť minút pred koncom Augustín znížil. Na viac už domácim nezostalo síl.

PETER SRNEC

Tr. Turná – Lehota pod Vt. 2:1 (1:0)

GÓLY: 4. Hulaj, 79. Stronček (11 m) – 65. Jankula (11 m)

ROZHODOVAL: Bazso, 100 divákov.

TR. TURNÁ: Belák – Častulín, J. Kováč, Babrnák, T. Sivák, M. Chorvát, Mat. Kováč, Hrubý, Červeňan, Hulaj, Čahoj (M. Sivák, Vašek, Stronček)

LEHOTA: Vavro – Beláň, Mendel, Jurenka, Jankula, Vida, Pavkeje, Benčat, Bobok, Gendiar, Roháč

Domáci začali vo veľkom štýle a hrnuli sa do útokov. Už v 4 min. sa im to vyplatilo, keď prebral od polovice ihriska Matej Hrubý, obehol všetko čo mu stálo v ceste a jeho polocenter a polostrelu dorazil do brány Andrej Hulaj. V 8 min. center Martina Chorváta Matej Hrubý pätičkou poslal nad bránu. V 19 min. znova domáci udreli, keď Jakub Kováč obišiel obrancov, položil si na zem i brankára, ale loptu nastrelil doňho. V 20 min. znova Jakub Kováč po ľavej strane sa preštrikoval až do päťky súpera, ale jeho center zrazili obrancovia. Z následného rohu najvyššie vyskočil Michal Častulín, ale hlavičkou loptu poslal tesne vedľa brány. V 22 min. Tomáš Sivák perfektne obehol obrancov, presne zacentroval, ale Andrej Hulaj v páde dobre loptu neusmernil. V 28 min. sa dostala odrazená lopta k Lukášovi Červeňanovi, obišiel brankára, ale hosťujúca obrana mu ju stačila spred nohy odkopnúť. V 42 min. znova unikol Matej Hrubý, znova centroval pod brankára, ale z domácich hráčov tam nebol nikto, kto by loptu poslal do brány. V prvom polčase prakticky domáci nepustili hostí skoro vôbec pred svoju bránu a mohli na počet šancí vyhrávať rozdielom triedy.
V druhom polčase domáci poľavili a hostia vycítili šancu. I napriek tomu v 48 min. sa dostal k lopte Matej Hrubý, pekne ju poslal pred bránu, ale dobiehajúci Tomáš Sivák na ňu nedočiahol. V 54 min. sa hostia prvý krát počas zápasu dostali do vážnejšej šance, keď sa k strele dostal hosťujúci útočník, ale Belák v bráne vytiahol parádny zákrok. Podobnú situáciu znova vyriešil v 56 min. a to mal byť signál pre domácich, aby začali predvádzať hru z prvého polčasu. Šance si síce vypracovali, ale gól streliť sa im nepodarilo. Prišla 63 min. a faul v šestnástke pri ojedinelom útoku hostí . Nariadenú penaltu premenil Michal Jankula. V 68 min. strelu Martina Chorváta brankár bezpečne zneškodnil a 74 min. unikajúci Matej Hrubý chcel prirýchlo zakončiť a poslal loptu mimo bránu. V 78 min. prišiel faul na Martina Chorváta v šestnástke a rozhodca odpískal ďalšiu penaltu. K lopte sa postavil Lukáš Stronček, brankár síce vystihol smer, ale lopta napriek tomu skončila v sieti. Domáci sa tak museli triasť o výsledok do posledných minút, hoci mohli rozhodnúť zápas už v prvom polčase.

VLADIMÍR CHUPÁČ

Myjava B – Malá Čausa 4:1 (2:0)

GÓLY: 13. Pet. Sivák, 25. Horeš (11 m), 83. vlastný (Borik), 90. Palkovič – 72. Petráš

ROZHODOVAL: Barczi, 50 divákov.

MYJAVA B: Urminský – Pav. Sivák, Múdry, Nikodem, Pekník, Pet. Sivák, Toman, Jastráb, Oríšek, Horeš, L. Bruško (Vido, Gaža, Palkovič)

MALÁ ČAUSA: Obert – Čampiš, Kaďara, Ľ. Chlpek, Borik, Rendek, Krško, Gajdoš, Matiaško, P. Petráš, L. Chlpek (Ondrejovič, T. Petráš)

Domáci boli jednoznačne lepším mužstvom po celý zápas. Vytvorili si veľmi veľa šancí a zápas mohol skončiť aj omnoho vyšším rozdielom. V 13. min. otvoril skóre Peter Sivák, keď strelou do horného rohu brány. O 12 min. sa z penalty nemýlil Horeš. Ďalšie góly padali až po prestávke. V 72. min znížil na 2:1 Petráš. O osude zápasu sa tak rozhodovalo až v závere. Po Jastrábovej prudkej strele jeden z brániacich hráčov loptu nasmeroval do siete. V samom závere ešte upravil na 4:1 Palkovič po dobrej práci Oríška.

VLADIMÍR STANČÍK

V. Uherce - D. Vestenice 2:1 (1:0)

GÓLY: 33. R. Kováč, 89. J. Kundala – 70. T. Čaprnka

ROZHODOVAL: Baláž, 150 divákov

TJ NŽ: Znášik - Gubka, Štálnik, Otočka, Súlovský, Cíger, Kundala, Beliansky, Poliak (79. Maťašeje), Kováč, Šorec (81. Valter)

ŠK VEGUM: Beník - Tíleš, Bako, Čaprnka, Humaj, Krivosudský, Kuzma, Botoš, Havránek, Cagáň, Kolenčík

Domáci začali tlakom a prakticky sa hralo iba na jednu bránku. V prvom polčase po prihrávke M. Štálnika otvoril skóre R. Kováč – 1:0. V druhom polčase domáci trafili tri tyčky za sebou. Hostia sa postupne osmeľovali, trafili tiež tyč. V 70. minúte strelou pod brvno prekvapujúco vyrovnal Čaprnka – 1:1. V 89. minúte R. Kováč nebezpečne vypálil, brankár hostí vyrazil pred Kundalu, ktorý hlavou strelil víťazný gól – 2:1. Domáci víťazstvo vydreli, ale vzhľadom na priebeh zápasu je víťazstvo domácich zaslúžene.

Ostatné zápasy: Horovce – Ladce 1:5 (0:3), Streženice – Uhrovec 0:3 (0:1), Prečín – St. Turá 3:0 (3:0)

Gól: Škultéty

Ostatné zápasy: Domaniža - Opatová n/V. 4:1, Tr. Turná - Chynorany 4:3 (3:3), Papradno - Bošáca 2:0, Košeca - Šimonovany 9:0 (4:0), Prečín - Drietoma 2:1, Stará Turá - Častkovce 9:0, Streženice - Dubodiel 1:3.

1. Kanianka 11 9 2 0 56:5 29

2. Bošáca 11 8 0 3 28:13 24

3. Papradno 10 7 2 1 27:8 23

4. Košeca 10 7 2 1 30:12 23

5. Klátová N. Ves 10 7 0 3 15:10 21

6. Opatová 11 6 1 4 35:13 19

7. Domaniža 10 5 1 4 32:15 16

8. Stará Turá 10 4 1 5 30:23 13