Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

Vysoké výhry Prievidze i Handlovej

V 10. kole Eurovia SBL zdolali Prievidžania oslabené Levice 97:48. Podobne si počínala aj Handlová, ktorá prevýšila Spišiakov v pomere 98:61.

(Zdroj: IVAN MRIŠKA)

PRIEVIDZA/HANDLOVÁ. Ďalšie zápasy odohrajú tímy z hornej Nitry na palubovkách súperov, Prievidza nastúpi proti bratislavskému Interu a Handlovčania si zmerajú sily s Komárnom.

EUROVIA SBL

10. kolo:

BC Prievidza - BK Levickí Patrioti 97:48 (47:20)

Najviac bodov: Marič 23, Jašš 14, Hašan, Klarič po 12 - Igrutinovič 18, Jurjevič 13, Novak 7, 1700 divákov

Od prvej minúty diktovali tempo hry domáci basketbalisti, ktorí hostí z Levíc prevýšili po všetkých stránkach. Levičania precestovali na hornú Nitru iba siedmi, a tak skóre v prospech favorita postupne narastalo. Prvú polovicu vyhrali Prievidžania zaslúžene 47:20. Po prestávke domáci mierne z tempa upustili, no v priebehu tretej štvrtiny sa opäť naštartovali a ich vedenie ďalej narastalo. V poslednej minúte videli Krajnovičovci 97:48 a stovka bola na spadnutie. Trojkový pokus sa však Prievidžanom nepodaril, a tak skóre už zostalo nezmenené.

Povedali po zápase:

Peter Kotian (asistent trénera BC Prievidza): „Od začiatku sme mali zápas pod kontrolou, nakoľko Levičania prišli len siedmi a nemohli rotovať všetkých hráčov. Boli tam fázy, ktoré boli slabšie, ale keď sme zagresívneli obranu a hrali to, čo máme hrať v útoku a neboli sme statickí, tak sme dávali ľahké koše. Ale, samozrejme, tá koncentrácia na zápas bola raz dole a raz hore, čo v takýchto zápasoch býva a verím, že sa teraz dobre pripravíme na ďalší zápas.“

Marek Jašš (hráč BC Prievidza): „Myslím si, že sme dobre dostupovali k hráčom a nedovolili im dať ľahké koše, i keď, sem tam nám ho dali a mohli sme ho ubrániť, keby sme dobre rotovali a dodržali to, čo sme si povedali. Snažili sme sa hrať rýchlo, protiútoky, i keď sme to miestami až prehnali a prišli z toho straty. Druhý počas sme začali trošku menej koncentrovanejšie, no napriek tomu sme zvíťazili a ideme sa pripraviť na Inter.“

Ladislav Lutovský (tréner BK Levickí Patrioti): „Pricestovali sme bez štyroch hráčov, ktorí sú zranení a chorí, nemohli sme ich zapojiť do rotácie, a tým pádom to bolo pre nás veľmi ťažké, zahrať takýto ťažký zápas. Ale napriek tomu sme mali nejaké odhodlanie odohrať nejaký solídny výsledok, aby neskončil s nejakým horibilným rozdielom. Nedodržali sme to, čo sme chceli hrať v útoku. Hrali sme nekolektívne a nedisciplinovane, čo sa nám vypomstilo. Nehrali sme dobre osobnú obranu, boli sme prebíjaní 1 na 1, a na doskoku nás Prievidza preskákala takmer o 30 doskokov. V druhom polčase, v 4. štvrtine už nejdem nič vyčítať hráčom, boli unavení. My sa musíme dať hlavne do kopy a pripraviť sa na Bystricu, čo je pre nás dôležitý zápas, ak si chceme udržať pozíciu takú, akú máme teraz. Som sklamaný aj z toho, že mladí chalani z lavičky dostali príležitosť a nechopili sa jej, hrali ustráchane, bez nejakého sebavedomia.“

Andrej Galád (hráč BK Levickí Patrioti): „Prišli sme v oklieštenej zostave, len siedmi boli hráči schopní hrať. No napriek tomu to nebol ten dôvod, kvôli ktorému sme prehrali. Domáci mali takú agresívnu obranu, že nás to zaskočilo a potom sa to už jednoducho viezlo.“

MBK Handlová - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 98:61 (63:35)

Najviac bodov: Djurišič 20, Stanojevič 16, Drezga, Bijelič po 14 - Brown 26, Akosta 10, Kovalík 6, 550 divákov

Ľudovít Smačko (tréner MBK Handlová): „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, a kolektívnym výkonom sme rozhodli o zápase už v prvom polčase. Aj druhý polčas sme začali dobre, a až na drobný výpadok koncentrácie sme zápas zaslúžene vyhrali.“

Miloš Djurišič (hráč MBK Handlová): „Dnes sme podali zodpovedný zápas. Od začiatku sme sa do súpera pustili a už v prvom polčase sme rozhodli o zápase. Zápas sme zvládli výborne a zaslúžene sme vyhrali.“

Ivan Kurilla (tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves): „Handlová ukázala svoju veľkú silu v domácom prostredí a o výsledku rozhodla už v prvom polčase. My sme sa v druhom polčase trošku vzchopili, ale dnes to na dobre hrajúcich domácich nestačilo. Teraz nás čaká veľmi ťažký zápas doma s Nitrou a my sa musíme dobre pripraviť.“

Tomáš Osvald (hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves): „Handlová ukázala od začiatku svoju silu. Hrala dobre v útoku, keď už v prvom polčase dala 63 bodov. V druhej polovici sme podali lepší výkon, ale na rozbehnutú Handlovú to nestačilo. Súperovi gratulujem k víťazstvu.“

Zdroj hlasov: SBL

Ostatné výsledky 10. kola: Komárno – Banská Bystrica 100:95, Svit – Inter Bratislava 94:90, MBK Karlovka Bratislava – Nitra 67:60