Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília
Pridajte si svoje mesto

Malý pán

Kde a kedy ?

Orig. názov: Malý pán (ČR)

Žáner: bábkový film

Web stránka: http://malypan.sk/

Dĺžka: 83 min

Réžia: Radek Beran

Hrajú: Saša Rašilov nejml., Valérie Zawadská, Zuzana Bydžovská, Klára Sedláčková-Oltová, Tatiana Vilhelmová, Pavel Liška, Miloslav Mejzlík, Vanda Hybnerová, Miroslav Krobot

Popis

V dutine malého vŕšku býval Malý Pán. Bývalo sa mu tam celkom dobre, až sa mu raz v noci prisnil sen. V tom sne sa mu snívalo o Zubatom domčeku, ktorý mal nad dverami nápis – TU NÁJDEŠ, ČO TI CHÝBA. Keď sa ráno Malý Pán prebudil, nemohol sa zbaviť pocitu, že mu zrazu skutočne čosi chýba. Jeho pokoj bol fuč. Neostávalo mu iné, než sa vydať na cestu a hľadať domček zo sna, v ktorom snáď nájde, čo mu chýba. 

Jeho pokoj bol fuč. Neostávalo mu iné, než sa vydať na cestu a hľadať domček zo sna, v ktorom snáď nájde, čo mu chýba. Veď sa mu to snívalo. No nie?

Cesta nie je jednoduchá, musí splniť mnoho neľahkých úloh, prekonať strach a hlavne ísť stále vpred. To boli veci veľmi ťažké pre Malého Pána. Mal rád svoj pokoj a pohodlie. Cestou ukázal dobré srdce, keď pomohol niekomu v núdzi, dobrý úsudok, keď bolo treba zamyslieť sa a splniť zložitú hádanku, nemalú odvahu, keď sa postavil
nebezpečným bytostiam, ktoré ešte nikdy nevidel. Dozvedel sa veľa vecí nielen o lese, vzdialenejších krajoch za lesom, ale hlavne o sebe samom.

Keď sa nakoniec ohliadol, uvedomil si, že tá namáhavá cesta bola aj veľká sranda a že sa často smial. To už bol ale pri strome Odpovedačovi, kde si prečítal odpoveď na svoju otázku… to by ste chceli vedieť, čo to vlastne je, čo?

 

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasaprievidza.sk