Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián
Pridajte si svoje mesto
Riešime za vás

Neobývaný, neudržiavaný rodinný dom v centre mesta

Aktuálny stav podnetu: V riešení Tento stav trvá: 1 rok a 7 mesiacov
Autor podnetu: anonymný autor
Rieši: MSÚ Prievidza
Lokalita: Prievidza
Ulica: A. Sládkoviča
Dátum nahlásenia: 24.2.2016
Dátum poslednej aktivity: 15.3.2016

Rodinný dom je trvale neudržiavaný už 9 rokov, vnútri je silne znečistený po bezdomovcoch, ktorí tam v minulosti prebývali, pivnica je od povodne v roku 2010 nevyčistená (sú nej hlodavce, najmä kuny, ktoré znepríjemňujú najmä v noci život obyvateľov Sládkovičovej a Štúrovej ulice),okolie domu a záhrada sú zarastené neošetrovanými stromami, kríkmi a jedovatou burinou vysokou cca 2m. Po anonymnej sťažnosti občanov bývajúcich v okolitých uliciach Mestský úrad v Prievidzi v roku 2015 riešil uvedený stav a vydal Rozhodnutím Stavebného úradu príkaz vlastníkovi domu zariadiť nápravu. Na základe toho objednaná stavebná firma vyčistila vonkajšie okolie domu od prerastenej vegetácie, rozpadajúcich sa murovaných prístavieb a drevených búd pričom vyviezla 25 nákladných áut špiny, buriny a sutiny.
Vnútorné miestnosti chátrajúcej budovy nedostatočne zabezpečenej pred vstupom asociálov, narkomanov a p. však ostali nevyčistené a šíri sa z nich smrad a v lete nákazlivý hmyz.Obyvatelia mesta ale aj občania z iných miest počas turistickej sezóny prechádzajúci okolo tohoto domu po Sládkovičovej ulici a Bojnickej ceste pri pohľade na tento "skvost" v centre mesta nechápavo krútia hlavami, že mestské orgány si nevedia rady s vlastníkom domu. Najviac týmto nehygienickým stavom domu a jeho okolia ale trpia obyvatelia okolitých domov, ktorí sa márne snažia už dlhé roky dosiahnúť nápravu a pýtajú sa "dokedy ešte!"

Ako sa tento podnet riešil:

15.03.2016
Redakcia
Autor: Redakcia
Dátum reakcie: 15.03.2016 (19 dní a 18 hodín od nahlásenia)

Dobrý deň, ďakujeme za váš podnet, posunieme ho kompetentným na riešenie. O výsledkoch vás budeme informovať.

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@nasaprievidza.sk
Neobývaný, neudržiavaný rodinný dom v centre mesta

Miesto hláseného podnetu