Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián
Pridajte si svoje mesto
Riešime za vás

Kosenie v Prievidzi

Aktuálny stav podnetu: Vyriešené Tento stav trval: 1 mesiac a 18 dní
Autor podnetu: Michaela Hudecová
Rieši: MSÚ Prievidza
Lokalita: Prievidza
Ulica: A. Rudnaya
Dátum nahlásenia: 3.6.2015
Dátum poslednej aktivity: 21.7.2015

Dobrý deň, zaujímalo by ma, z akého dôvodu sa nekosí. Tráva na st. sídlisku je už po pás. Tak isto aj v mestskom parku. Pýtam sa, načo nám je park, keď sa po tráve nedá chodiť.  Tráva je taká vysoká, že sa nedá na dvor vypustiť deti. Psi tiež nie je kde vyvenčiť a nehovorím o tom, koľko kliešťov a inej hávede sa v takej tráve drží. Po iné roky to s kosením nebolo nič moc, ale tento rok je to katastrofa. Ďakujem za odpoveď.

Ako sa tento podnet riešil:

08.06.2015
Redakcia
Autor: Redakcia
Dátum reakcie: 08.06.2015 (4 dni a 21 hodín od nahlásenia)

Ďakujeme za podnet, posunuli sme ho na Mestský úrad v Prievidzi.

08.06.2015
Zainteresovaná strana
Autor: Michal Ďureje, hovorca Prievidze
Dátum reakcie: 08.06.2015 (4 dni a 21 hodín od nahlásenia)

Dobrý deň,

Ďakujeme za nahlásenie podnetu. Kosenie verejnej zelene v meste Prievidza zabezpečuje mestská spol. Technické služby mesta Prievidza.

Žiaľ je pravdou, že tráva je vysoká  a máme značný sklz v kosení. Príčinou časového sklzu bolo veľmi daždivé počasie počas mesiaca máj. Nechceli sme a ani sa nedalo kosiť počas daždivých dní, kedy bol terén verejných priestranstiev značne premočený. Ak by sme kosili počas daždivých dní, dochádzalo by k ničeniu a rozbitiu terénu. Okrem toho daždivé počasie „napomáhalo“ rastu zelene.

Preto sme museli započať realizáciu kosenia aj dodávateľsky, aby sme čím skôr zabezpečili vykosenie mesta. Za uvedené nedostatky sa všetkým obyvateľom ospravedlňujeme a chceme všetkých ubezpečiť, že robíme všetko čo je v našich silách. Napríklad zamestnanci kosia aj počas nedelí.

V týchto dňoch (6.,7., a 8. jún) sa kosí práve Mestský park. Pevne veríme, že už onedlho bude situácia v kosení verejnej zelene v požadovanom stave nie len v Mestskom parku či na sídlisku Píly. 

21.07.2015
Zainteresovaná strana
Autor: Michal Ďureje, hovorca Prievidze
Dátum reakcie: 21.07.2015 (1 mesiac a 18 dní od nahlásenia)

Lokalita Ul. Rudnaya bola v danom čase pokosená.

Dnes t.j. 21.júla prebieha v tejto lokalite už ďalšia kosba.

Podnet pokladáme za vyriešený. 

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@nasaprievidza.sk
Kosenie v Prievidzi

Miesto hláseného podnetu