Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric
Pridajte si svoje mesto
Riešime za vás

Suchá čerešňa

Aktuálny stav podnetu: Vyriešené Tento stav trval: 1 mesiac a 23 dní
Autor podnetu: anonymný autor
Rieši: MSÚ Prievidza
Lokalita: Prievidza
Ulica: Šumperská 41
Dátum nahlásenia: 16.9.2015
Dátum poslednej aktivity: 9.11.2015

Pri ihrisku na našej ulici je na trávniku uz dlhšiu dobu suchá čerešňa. Keď je silnejší vietor, tak sú pod ňou aj suché konáre, ktoré predstavujú nebezpečenstvo pre chodcov, nakoľko je vedľa uvedeného stromu vychodený chodník. Ide o lokalitu pri basketbalovom ihrisku, ktoré sa nachádza na sídlisku mládeže a konkrétne pred domom Šumperská 41 (vchod č. 17) a zároveň za bývalou čistiarňou. 
Ak sa nejaké dieťa vyškriabe na tento strom, veľmi ľahko môže dôjsť aj k úrazu.
Keď v okolí opiľovali stromy, myslela som, že aj spomínaný strom príde "na rad". Keďže som sa mýlila, tak snáď po tomto upozornení príde konečne k náprave, veď tento "suchár" je uz najmenej 3 roky nežiadúcou "ozdobou" nášho sídliska.
Ak to bude ešte tohto roku, tak budeme radi, lebo keď napadne sneh, za nešťastím nebude treba ísť, ale môže prísť veľmi ľahko v podobe nepríjemného úrazu...

 

Ako sa tento podnet riešil:

30.09.2015
Redakcia
Autor: Redakcia
Dátum reakcie: 30.09.2015 (13 dní a 13 hodín od nahlásenia)

Ďakujeme za podnet, oslovili sme kompetentných.

06.10.2015
Zainteresovaná strana
Autor: Božena Bernátová, referentka životného prostredia, MSÚ Prievidza
Dátum reakcie: 06.10.2015 (19 dní a 15 hodín od nahlásenia)

Ešte pred doručením podnetu sme strom zaradili do hromadného výrubu stromov v meste, viď. nižšie (vyznačený červeným). Všetky stromy v zozname budú vyrúbané v čase vegetačného pokoja, prebieha proces verejného obstarávania.

 SUCHÉ STROMY    
      
č.lokalitaparc. č.ksdruhobvod v cm
1Krasku, vo dvore nad DI48661javor sp.150
2Šumperská 41, pri DI2059/11čerešňa 120
3Šafárika 13, vo dvore5050/11jarabina vtáčia60
4Tkáčska 1-3155/12breza previsnutá110, 105
5Dlhá 221859/11lipa malolistá80
6Clementisa 7 oproti cez cestu5327/11jarabina vtáčia60
7Gorkého 7 od cesty5345/11smrek66
8Kubíka 5-790/11jarabina vtáčia130
9Kubíka 790/11čerešňa 169/120
10Jégé 1-35061/11jarabina vtáčia80
29.10.2015
Zainteresovaná strana
Autor: Michal Ďureje, hovorca Prievidze
Dátum reakcie: 29.10.2015 (1 mesiac a 12 dní od nahlásenia)

Predmetná čerešňa bola vypílená počas 44. týždňa. 

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@nasaprievidza.sk

Miesto hláseného podnetu

Odporúčame

Prestaňme diétovať, naučme sa jesť...

Beseda o zdravom stravovaní

Iné

Deň sv. Huberta 2017

Deň sv. Huberta

Zábava